Úvod > Aktuality > Festival světla Blik Blik opět rozsvítí Plzeň. Těšte se na obří měsíc i tajemnou zahradu

Festival světla Blik Blik opět rozsvítí Plzeň. Těšte se na obří měsíc i tajemnou zahradu

Vydáno 27. března 2019 Zážitky
Letošní Festival světla Blik Blik, který se koná od 29. do 30. března 2019 oslaví páté narozeniny a 50 let od přistání člověka na Měsíci. Právě sedmimetrový měsíc bude největším lákadlem letošního ročníku. Co dalšího festival chystá? Letos provede návštěvníky městem od DEPO2015 až k Pivovarskému muzeu.
MěsícInstalace Museum of the Moon (Muzeum Měsíce) britského umělce Luka Jerrama viděly po světě již miliony diváků a 29. a 30. března bude k vidění i na festivalu Blik BlikPlzni. Procházka festivalem světla začíná právě u něj, v autobusové hale DEPO2015, ve stejném prostoru budou k vidění i další tři instalace. Dvě z nich, Klikyháky I a II na sebe přirozeně navazují a jejich autor Michal Škapa je umístil jak do venkovních, tak vnitřních prostor Depa. V hale Klempírna bude také možné zhlédnout dílo indického umělce Mantu Dase s názvem Between Sight and Insight.

Z Depa vede trasa ulicí Antonína Uxy směrem k „Myší díře“, podchodu, který slouží také jako galerie Fresh Art Gallery, a dále do Škroupovy ulice k Rašínovu domu, sídlu Plzeňského kraje. Cestou bude k vidění velkoplošná projekce i světelná instalace studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, která se věnuje výročí 30 let od sametové revoluce. Přímo na Rašínově domě pak budou moci návštěvníci sledovat mapping Sen o měsíci. Těsně před historickým centrem, ve Škroupově ulici, ještě budou moci nahlédnout do dvorků, kde na ně bude čekat venkovní instalace Tajemná zahrada.

V samotném centru bude možnost občerstvit se Festival světla Plzeňu Inspiral Baru a při usrkávání teplého nápoje pozorovat světelný design Moetïvï Mural nebo počítat padající hvězdy. Na náměstí Republiky pak diváky přivítají Návštěvníci, osmimetrové osvětlené loutky, a dvorek na náměstí Republiky 12 rozsvítí Spacelights, světelné objekty připomínající zvětšené houby či dřevo. Poslední zastávkou pak bude Pivovarské muzeum, kde zakotví Pivní monument II, pocta bednářskému řemeslu z dílny Benedikta Tolara.
 
Trasa festivalu Blik Blik měří přibližně 2 kilometry, její instalace se ale dají prohlédnout i v jiném pořadí, nebo se dají rozdělit i do obou dnů festivalu – pátku a soboty 29. a 30. března. Venkovní instalace jsou přístupné zdarma. Souhrnné vstupné na všechny interiérové instalace je 50 Kč a platí pro oba dny festivalu.
Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Depo2015 - plzeňská kreativní zóna

Plzeňská kreativní zóna, kde spojujeme inovativní myšlení, nové i tradiční technologie, kreativního ducha a lásku ke kultuře. DEPO2015 vzniklo v roce 2015, když byla Plzeň Evropským hlavním městem kultury.

Pivovarské muzeum v Plzni

Pivovarské muzeum v Plzni

V Pivovarském muzeu vás pohltí atmosféra středověku, sídlí totiž ve starobylém právovárečném domě pocházejícím z 15. století, který se jako zázrakem zachoval ve své původní podobě.

Další aktuality

16.9.
2019
Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Dny vědy a techniky opět zaplní centrum Plzně

Plzeňsko a Český les | Zážitky
10.9.
2019
V Plzni se otevře nová Náplavka na Radbuze

V Plzni se otevře nová Náplavka na Radbuze

Plzeňsko a Český les | Zážitky
28.8.
2019
Pojďte se přenést do středověku na Zbiroh

Pojďte se přenést do středověku na Zbiroh

Plzeňsko a Český les | Zážitky