Úvod > Aktuality > Festival České hrady opět končí na Bezdězu
Festival České hrady opět končí na Bezdězu
"> "> "> "> "> "> ">
Kultura

Festival České hrady opět končí na Bezdězu

  • Vydáno27. srpna 2021
Hudební festival Hrady CZ LIGHT končí svou letošní krátkou pouť v pátek a sobotu 27. – 28. srpna 2021 v podhradí Bezdězu. Můžete se těšit na Tomáše Kluse, MIG 21, Pokáče, Xindla X, Visací zámek nebo Rybičky 48 a spoustu dalších muzikantů. Královský hrad Bezděz je jednou z nejvýznamnějších gotických památek v České republice. Roku 1264 jej založil Přemysl Otakar II. Prohlédnete si zde královský palác s unikátní kaplí, purkrabský palác i další části hradu.
Hrad Bezděz je letošní druhou a poslední zastávkou v rámci hradního turné festivalu Hrady.cz. Svou pomyslnou bránu otevře pátek 27. srpna v 16 hodin.

Páteční program zahájí první koncert od šesti hodin odpoledne kapela No Name, poté přijde na řadu vyhlášení nejlepších masek, Tomáš Klus, MIG 21 a Mirai.

Fanoušci se mohou během posledního prázdninového víkendu těšit na koncerty Pokáče, UDG, Xindla X, Sebastiana, Support lesbiens, Visací zámek, Dikokýho Billa a Rybičky 48.
 

V pátek karneval a v sobotu na hrad

hrady17-bezdez-0019V pátek v podvečer vypukne oblíbený páteční hradní karneval s vyhlášením nejlepších masek – ti, kdo přijdou ve vlastnoručně vyrobených maskách, mohou vyhrát spousty pěkných cen. V sobotu se areál otevře v jedenáct hodin dopoledne.

Festival Hrady cz letos opět spolupracuje s Národním památkovým ústavem a nabídne tak v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy gotického hradu Bezděz, kde si bude možné odpočinout od festivalového ruchu.
 

VIP kemp a další super služby

VIP kemp PLUS stany 1Na základě pozitivních ohlasů pro vás i v roce 2021 v rámci letní hradní festivalové šňůry organizátoři otevřou mobilní festivalové VIP kempy v obou místech konání festivalu Hrady CZ – Light. VIP kemp nabídne maximální možný komfort na úrovni klasických moderních kempů a ocení ho především ti návštěvníci, kteří za rozumný poplatek požadují nadstandardní festivalové ubytovací služby.

VIP kemp má plánovanou kapacitu zhruba 1500 návštěvníků resp. 750 stanů (stany si návštěvníci staví vlastní). Půjde o bezpečný, oplocený, hlídaný a osvětlený prostor s nonstop recepcí a úschovnou, možností dobití mobilních telefonů, nákupem potravin a nápojů, sprchami s teplou vodou, umývárnami a WC s pravidelným úklidovým servisem. Provozní doba VIP kempu bude: pátek 15:30 hodin až neděle 11:00 hodin.

Abyste nemuseli na festivalu hlídat své cennosti či s sebou vláčet tašky nebo chcete mít své kolo v bezpečí, tak využijte úschovnu SafeBox, kterou najdete před hlavním vstupem do areálu festivalu. Vše je pod dohledem kamer a personálu. SafeBox dále nabízí nabíjení telefonů a Alko-Test!
Hrad Bezděz – královskou cestou na výlet

Hrad Bezděz – královskou cestou na výlet

Král hradů – takovou přezdívku dostal Bezděz od návštěvníků. Hrad je dostupný pěšky z Doks po červené tzv. Máchově cestě – 7 km, vlakem i autobusem. Pod hrad Bezděz vede i cyklotrasa č. 25 a 3045. Výstup k hradu je pouze pro pěší!