Úvod > Aktuality > Festival České hrady opět končí na Bezdězu

Festival České hrady opět končí na Bezdězu

Vydáno 29. srpna 2019 Kultura
Hudební festival Hrady CZ se představí v pátek a sobotu 30. - 31. srpna 2019 v podhradí Bezdězu. Můžete se těšit na Sto zvířat, Michala Hrůzu, Annu K., Arakain s Lucií Bílou, No Name, Visací zámek, Jelena, Kryštofa, Dymytry nebo Harlej a spoustu dalších muzikantů. Královský hrad Bezděz je jednou z nejvýznamnějších gotických památek v České republice. Roku 1264 jej založil Přemysl Otakar II. Prohlédnete si zde královský palác s unikátní kaplí, purkrabský palác i další části hradu.
Hrad Bezděz je poslední letošní zastávkou v rámci osmitýdenního hradního turné festivalu Hrady.cz. Svou pomyslnou bránu otevře pátek 30. srpna v 16 hodin.

Páteční program zahájí první koncert od půl páté Anarchia - vítěz talentové soutěže, poté přijde na řadu Sto zvířat, The Agony a Mydy Rabycat. Na Kooperativa velká zelená stage vystoupí v pátek Michal Hrůza, Arakain s Lucií Bílou, Anna K. a Rybičky 48.

Fanoušci se mohou během posledního prázdninového víkendu těšit na koncerty No Name, Mirai, Wohnout, Kamila Střihavku & The Leaders, Trautenberka, Visací zámek, Jelena, PSH, Dymytry, Kryštofa a Harleje.
 

V pátek karneval a v sobotu na hrad

hrady17-bezdez-0019V pátek v devět hodin večer vypukne oblíbený páteční hradní karneval s vyhlášením nejlepších masek – ti, kdo přijdou ve vlastnoručně vyrobených maskách, mohou vyhrát spousty pěkných cen. V sobotu se areál otevře v deset hodin dopoledne.

Festival Hrady cz letos opět spolupracuje s Národním památkovým ústavem a nabídne tak v sobotu vstup zdarma na prohlídkové okruhy gotického hradu Bezděz, kde si bude možné odpočinout od festivalového ruchu.
 

VIP kemp a další super služby

festival BezdězFestival Hrady cz letos poskytuje návštěvníkům zvýšený komfort doslova hotelového typu. Zcela nově je totiž k dispozici takzvaný VIP kemp PLUS, díky němuž není nutné s sebou na festival brát žádné vybavení pro přenocování – postavený stan, dvě karimatky a dva spacáky budou k dispozici na místě. V areálu festivalu bude posílen signál telefonů a datových služeb, chybět nebudou wi-fi zóny a bankomat. Na místě bude také O2 Guru karavan, kde budou k dispozici i powerbanky na dobití telefonů a poradenství s nastavením mobilních telefonů.

Samozřejmostí jsou VIP kempy se sprchami a splachovacími toaletami, obchod s potravinami či úschovny kol a zavazadel, ale i klasické stanové městečko zdarma.

Další aktuality

9.11.
2019
Za sklářskými mistry se vydejte do Jablonce nad Nisou

Za sklářskými mistry se vydejte do Jablonce nad Nisou

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura
20.10.
2019
Do Kamenického Šenova za krásou českého křišťálu

Do Kamenického Šenova za krásou českého křišťálu

Českolipsko a Jizerské hory | Kultura