Úvod > Aktuality > Festival Beats for Love dnes začíná v Dolní oblasti Vítkovice

Festival Beats for Love dnes začíná v Dolní oblasti Vítkovice

Vydáno 3. července 2019 Životní styl
Největší festival elektronické taneční hudby ve střední Evropě Beats for Love se koná v Dolní oblasti Vítkovice od středy 3. do soboty 6. července 2019. V roce 2019 se můžete těšit na více než 20 stylů a podstylů taneční hudby a více než 400 účinkujících a nebude chybět ani bohatý doprovodný program. K většímu komfortu návštěvníků přispěje posílení tramvajové dopravy ve směru do centra města, do Výškovic, Poruby a na Dubinu.

Největší festival elektronické hudby v srdci Evropy  Beats for Love 2019 otevře své brány ve středu 3. 7. 2019 od 14:00 hodin. Fanoušky taneční hudby letos čekají 4 dny plné vystoupení zahraničních i českých DJs, umělců a performerů, kteří vystoupí na 14 pódiích v areálu Dolních Vítkovic. Letošní ročník slibuje největší počet headlinerů a nejsilnější line up v historii.

Zahraje například Don Diablo, Oliver Heldens, Claptone, Alle Farben, Sven Väth, Robin Schulz, Netsky, The High Contrast Band, Wilkinson a dalších 400 interpretů z celého světa.
 

Doprovodný a charitativní program festivalu

Jako vždy se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program, který je letos nabitý novinkami. Poprvé bude součástí festivalu diskuzní fórum s názvem Beats Evolution Conference. Jedná se o tematicky zaměřené panelové diskuze s rozmanitými spíkry z České republiky i zahraničí (včetně některých headlinerů festivalu jako třeba Delinquent Habits nebo Chocolate Puma), kteří z různých úhlů představí hudební svět a život v něm. Tématy tak budou například backstage festivalů, vztah umělce a fanouška, role drog na taneční scéně apod. Vedle tradičně oblíbených aktivit, jakými jsou třeba beerpong, testování sprayařského a parkourového umění, facepainting, ping-pong nebo fotbálky přibude letos například barbershop nebo DJ škola. V rámci té si mohou návštěvníci festivalu vyzkoušet DJ umění a hudební triky na nejmodernějších DJ strojích. Přichystány jsou i pravidelné lekce jógy a ve spolupráci se zdravotní organizací Rozkoš bez rizika také testy na HIV. Dobrou zprávou je i to, že bude v areálu non-stop úschovna cenností, možnost nabíjení telefonů a čtyři bankomaty na výběr hotovosti.

Beats for loveNa festivalu bude probíhat také československé semifinále a finále mezinárodní djské soutěže IDA World 2019. DJs budou v kategoriích Show, Scratch a Technika. Finalisté si zahrají na hlavní ING Love stage festivalu. Neobvyklým hudebním projektem je i spolupráce se dvěma tělesně hendikepovanými DJs, kteří si premiérově zahrají hned v úvodu festivalu na Excelent stage. V neposlední řadě má festival i letos charitativní přesah. Bude probíhat veřejná sbírka na podporu šestileté Emmy Plačkové, která trpí popáleninami a poúrazovým poškozením mozku, a dvaceti tříletého Honzíka Kuňáka, který má dětskou mozkovou obrnu, kvadruparézu a oční vadu. Získané peníze pomůžou v případě Emmy uhradit rehabilitace a speciální pobyty v lázních, v případě Honzíka mechanický vozík, žíněnku nebo asistenta.

Beats for Love 2020

2.7.
5.7.
Beats for Love 2020

Beats for Love je festival taneční hudby pořádaný v jádru industriální národní kulturní památky. Prostředí Dolních Vítkovic plné železných kulis se na čtyři dny zaplní spoustou hudby a programu. Vzniká tak jedinečná atmosféra plná zábavy a zážitků.

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower v Ostravě

Bolt Tower, neboli šroubová věž. To je kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolních Vítkovicích, která povyrostla o zhruba 25 metrů a stala se tak nejvyšším geografickým bodem ve městě.

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Malý svět techniky - interaktivní expozice U6 Dolní Vítkovice

Jedinečná výstava odhaluje tajemství technických vynálezů od parního stroje až po nejmodernější robotizovaná pracoviště a "superchytré" stroje. Návštěvníci zde najdou celou řadu vynálezů, které významně poznamenaly vývoj průmyslu a technického pokroku na území českých zemí ale i ve světě.

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Vysoká pec v Dolních Vítkovicích

Kavárna, prostor pro připomenutí historie, klub a vyhlídková terasa. To vše je součástí nové nástavby Vysoké pece č. 1 v Dolní oblasti Vítkovic. Ta je v současnosti nejvyšším geografickým bodem ve městě. Po okolí se odtud rozhlédnete z téměř 80 metrů.

Technotrasa - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa - stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje

Technotrasa je virtuální neznačenou trasou spojující industriální atraktivity Moravskoslezského kraje, zahrnující nejen památky průmyslové revoluce, ale také vojenské nebo zemědělské objekty.

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice - průmyslový areál Dolu Hlubina

Dolní Vítkovice tvoří bývalý průmyslový areál Dolu Hlubina, koksovny a vysokých pecí Vítkovických železáren. Areál je unikátní industriální památkou a nezaměnitelným symbolem Ostravy a celého Moravskoslezského kraje.

Další aktuality

4.6.
2020
Víkend otevřených zahrad připravili v Arboretu Nový Dvůr

Víkend otevřených zahrad připravili v Arboretu Nový Dvůr

Severní Morava a Slezsko | Příroda
2.6.
2020
Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Severní Morava a Slezsko

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Severní Morava a Slezsko

Severní Morava a Slezsko | Zážitky
31.5.
2020
Bohdan Pomahač: Každého pacienta považuji za výjimečného

Bohdan Pomahač: Každého pacienta považuji za výjimečného

Severní Morava a Slezsko | Životní styl