Úvod > Aktuality > Expozice hravé kolekce hlavolamů a vědeckých hraček v Techmanii získala ocenění Akademie věd
Expozice hravé kolekce hlavolamů a vědeckých hraček v Techmanii získala ocenění Akademie věd
">
Kultura

Expozice hravé kolekce hlavolamů a vědeckých hraček v Techmanii získala ocenění Akademie věd

Techmania Science Center získala v prestižní soutěžní přehlídce popularizace vědy SCIAP 2012, kterou již tradičně vyhlašuje Středisko společných činností Akademie věd ČR, významné ocenění. Hravá kolekce zábavných hlavolamů a vědeckých hraček nazvaná „Přijď na to!“ získala druhé místo v kategorii expozic.
Oceněnou expozici Přijď na to! představila Techmania ve svých prostorách letos v červenci a setkala se s velkým zájmem návštěvníků. Kolekce tří desítek hlavolamů a vědeckých hraček zasazených do speciálního designu totiž trénuje kombinační schopnosti, postřeh, zručnost, kreativitu či paměť nejen dětí, jimž je primárně určena, ale nachází si své publikum napříč věkovými skupinami.
 
Odborná porota u expozice ocenila zejména kreativitu, s níž byl sklouben didaktický obsah jednotlivých exponátů a originální design průmyslového designéra Štěpána Soutnera.
 
V soutěži SCIAP (SCIence APproach) se letos představilo na 39 projektů, které soutěžily v pěti kategoriích: Expozice, Periodikum, Audio/Video, Internet a Ostatní. Svým umístěním navázala plzeňská Techmania na výsledky z loňského roku, kdy byla rovněž druhá v kategorii Expozice, a to s interaktivní výstavou TOP SECRET a se svým kmenovým časopisem Techmaniak obdržela i třetí místo v kategorii Periodikum.
 
Pro science center je nejen vítězství, ale i samotná účast v podobných soutěžích velmi důležitá, neboť právě takovéto projekty přivádí zájem veřejnosti k technickým a přírodovědným oborům, což je i hlavní cíl Techmanie.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.