Úvod > Aktuality > Vraclavský areál u Vysokého Mýta ožije během Noci kostelů

Vraclavský areál u Vysokého Mýta ožije během Noci kostelů

Vydáno 6. června 2017 Kultura
Barokní kostel sv. Mikuláše se letos oficiálně zapojí do festivalu Noc kostelů 2017, která se uskuteční v pátek 9. června. Programem ožije celý vraclavský Barokní areál od 18 hodin. V letošním roce se k Noci kostelů vzhledem k rekonstrukci modlitebny nepřipojí Bratrská jednota baptistů, ale novinkou je otevření kostela Nanebevzetí Panny Marie na Vraclavi.

Zábava v areálu Vraclav je připravena pro rodiny s dětmi, které si zahrají o ceny ve hře  "Po stopách Martina Luthera". Hra bude jako každý rok spojovat všechny kostely a modlitebny Vysokého Mýta. V letošním roce si připomeneme 500. výročí, kdy Martin Luther zveřejnil v německém Wittenbergu svých 95 tezí. Sešit s úkoly a mapkou si vyzvednete v jakémkoliv kostele či sboru, kde také začnete luštit jednotlivé rébusy.

Za získání alespoň čtyř razítek jsou pro vás připraveny odměny, které si budete moct vyzvednout v kostele sv. Vavřince do 22:30.

Barokní areál Vraclav

Barokní areál Vraclav

Expozice barokních plastik pocházejících z poutní cesty vedoucí od východočeského města Králíky ke klášteru v Hedči. Vraclav leží 6 km severozápadně od Vysokého Mýta.

Další aktuality

6.8.
2020
V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

V lázních Bohdaneč léčí tělo i duši zároveň

Východní Čechy | Lázně a wellness
5.8.
2020
Deset výletů na hradní rozhledny

Deset výletů na hradní rozhledny

Východní Čechy | Památky