Úvod > Aktuality > Achymisté a mágové staré Prahy slaví narozeniny
Achymisté a mágové staré Prahy slaví narozeniny
">
Zážitky

Achymisté a mágové staré Prahy slaví narozeniny

  • Vydáno6. října 2014
Přijďte se 11. října podívat do uličky duchů nebo do alchymistické laboratoře a zahřejte se ve stylové kavárničce. Chcete-li vědět o alchymistech více, nechte se muzeem alchymistů a mágů staré Prahy provést jedním z nich, snad samotným Edwardem Kelleym a nebo světaznalou drbnou Annou Hrdlovou. Komentované prohlídky Muzea alchymistů a mágů staré Prahy se konají v den 3. výročí otevření muzea.

Oslavy 3. narozenin muzea budou v alchymistickém a hlavně akčním duchu. Po celý den bude vstupné o 30% nižší. A celé odpoledne pak zaplní nejrůznější akce.

V 16:00 je připravena Oźivlá laboratoř – alchymistické představení plné pokusů, pověstí a mnohého jiného klokotání v kotlích.

V 17:00 s emůžete zůčastnit samostatné komentované prohlídky muzea a nebo v 18:00 vyrazit na vycházku Po zlatých stopách alchymistů Hradem i podhradím, jejíž součástí je i komentovaná prohlídka muzea.

Od 20:30 si pak můžete muzeum prohlédnout netradičně – potmě jen za svitu baterek. Na prohlídky  a vycházku je třeba se rezervovat na  webu nebo na tel. 257 224 508.

Speculum Alchemiae – alchymistická dílna z doby Rudolfa II.

Speculum Alchemiae – alchymistická dílna z doby Rudolfa II.

V Haštalské ulici v Praze najdete zpřístupněnou původní alchymistickou dílnu z doby Rudolfa II., kde se míchal elixír věčného mládí a kde Golem dostal svůj šém.

Alchymistická hospůdka Kellyxír

Alchymistická hospůdka Kellyxír

Denně od 11:00 do 22:00 můžete ochutnat a vychutnat kouzelnou atmosféru netradičního prostředí alchymistické hospůdky Kellyxír a její elixíry.

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy

Muzeum vás zavede do atmosféry renesanční půdní laboratoře Edwarda Kelleyho. Připraven je pro vás zážitek na jaký se nezapomíná a jaký si budete chtít časem zopakovat.

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Muzeum pražských pověstí a strašidel v pražské Mostecké ulici představuje výběr z nejznámějších a nejzajímavějších strašidel a pověstí staré Prahy. Vydejte se na cestu časem a poznejte tajemství Prahy při setkání s bytostmi, které tu jistě byly kdysi a snad jsou také dodnes.