Úvod > Aktuality > Do Jeseníků i Beskyd vás pohodlně dopraví cyklobusy
Letní sporty

Do Jeseníků i Beskyd vás pohodlně dopraví cyklobusy

  • Vydáno24. června 2021
Chystáte se na víkend nebo na horský výlet do Jeseníků či Beskyd? Pak by vás mohly zajímat letošní cyklobusy, které vás pohodlně a bez komplikací s parkováním dovezou na výchozí turistická místa. Většinou se jedná o víkendové linky, které jedou ráno tam a večer zpět. Vyrazit s nimi můžete například na Bumbálku, Pustevny či Salajku v Beskydech, do Jeseníků jede letos jediný spoj z Ostravy přes Bruntál.

Jesenický cyklobus jede z Ostravy

cyklobus JeseníkyRozhodli jste se pro výlet do Jeseníků? Až na Ovčárnu vás s kolem i bez něj vyveze cyklobus 910120 společnosti Z-Group bus a.s., který je v provozu vždy o víkendech, až do 28. září 2021. Linka 910120 Ostrava – Ovčárna jede přes Opavu, Krnov a Bruntál do Malé Morávky, Karlovy Studánky a na Ovčárnu.
 
Spoj přepravuje nejvýše 25 jízdních kol, proto doporučujeme si své místo s kolem zarezervovat. Jízdenku pořídíte ve všech předprodejních kancelářích AMS a na webovém portále www.e-jizdenka.cz.

Cyklobusy do Beskyd

cyklistaKdo se vydá na výlet do Beskyd, má řadu možností kdy a kam jet. Letos si totiž můžete vybírat hned ze čtyřech linek. Linka 880133 Nový Jičín – Pustevny – Bílá zastavuje v Příboře, Kopřivnici, ve Frenštátě pod Radhoštěm, a v Rožnově. Jeden ranní spoj jede na Pustevny, jeden dopolední spoj na Bílou a jeden odpolední spoj zpět. Linka 910130 Frýdek-Místek-Dobrá-Třiinec-Jablunkov-Horní Lomná jezdí jednou denně v sobotu a neděli – ráno tam a večer zpět. Zaveze vás z Frýdku do Třince, Věndryně, Jablůnkova na Salajku a Horní Přelač.

Rožnov pod RadhoštěmNa lince 910131 Ostrava – Visalaje jede jeden ranní spoj z Ostravy, a to na trase Ostrava – Frýdek-Místek – Vyšní Mohelnice. Ocení ho především cyklisté jedoucí na Lysou horu. Linka 910132 Ostrava-Bílá-Prostřední Bečva-Valašské Meziříčí jede jednou denně v sobotu a neděli, a ve státní svátky, z Ostravy-Svinova do Frýdku, Starých Hamrů na Třeštík a Bumbálku. Odtud pokračuje do Horní a Prostřední Bečvy, Rožnova a Valmezu.

Cyklobusy jezdí každý víkend a o státních svátcích, linka z Nového Jičína na Pustevny je v provozu i v pátek odpoledne. Do každého cyklobusu se vejde 25 jízdních kol. Cestující si mohou místa pro jízdní kola rezervovat přes IDOS.cz, místenka pro kolo stojí 40 Kč. Jízdné pro cestujícího se platí u řidiče.

Další aktuality

10 tipů, kam na výlet na zajímavou rozhlednu ještě před hlavní turistickou sezónou

Češi prostě výhledy z rozhleden milují. Od roku 1800 bylo na území České republiky postaveno více než 500 vyhlídkových staveb a pořád přibývají další. Stavitelé novodobých rozhleden se snaží zaujmout zvláštními tvary i originálními názvy rozhleden. Než se opět otevřou sezónní vyhlídky, doporučíme vám výlet k zajímavým rozhlednám, které jsou přístupné po celý rok. K nejoriginálnějším i nejmladším patří spirálovitá rozhledna v Kobylí, Salaš ve tvaru dvou sedmiček, Doubravka v Praze, Růženka na Pastevním vrchu anebo třeba Dalimilova rozhledna.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Jeřábi tančí po polích i v Zoo Ostrava

Letošní zima se pozvolna chýlí ke konci. Ptáci, kteří se vyhnuli strastem daleké cesty a namísto pravidelné migrace zůstali raději v místech svého hnízdiště, na tom, jak se zdá, díky teplejší zimě vydělali. Jedná se například o pěvušky, drozdy či červenky. A nově také o jeřáby popelavé (Grus grus), jejichž zimování u nás bylo ještě před 10 lety raritou.
Moravskoslezský kraj | Příroda

30 let agentury CzechTourism: turistické milníky Moravskoslezského kraje

Jaké proměny prožil Moravskoslezský kraj během posledních třiceti let? Vůbec poprvé jsme se mohli podívat například industriálního areálu Dolní Vítkovice, do Hornického muzea na Landeku anebo do Muzea Tatra v Kopřivnici. V Beskydech vznikla Stezka Valaška, horské útulny Maměnka a Libušín se po požáru dočkaly kompletní pečlivé obnovy a v Ostravě se poprvé konaly Dny NATO i festival Colours of Ostrava. Pojďte se s portálem Kudy z nudy a agenturou CzechTourism projít Moravskoslezským krajem rok za rokem!
Moravskoslezský kraj | Zážitky

Sněženkové království hledejte v lužních lesích a nivách řeky Odry

Chcete spatřit zázrak, nad jehož nádherou se vám bude tajit dech? Přívlastek „neopakovatelný“ tady použít nelze, protože přichází s každým jarem. Kam? Do Chráněné krajinné oblasti Poodří.
Moravskoslezský kraj | Příroda

O hodinu déle v Zoo Ostrava: areál zoo prodlužuje otevírací dobu

Jak se postupně prodlužují dny, prodlužuje se i otvírací doba Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava. Zatímco na přelomu roku byla zoo otevřena jen do 16:00 hodin, od března můžete v areálu zůstat až do 18:00 hodin. Přijít ale musíte nejpozději v 17:00 hodin, pak již nejsou v provozu pokladny. Ve stejnou hodinu se uzavírají i pavilony. Během března stále můžete využít mimosezónní zlevněné vstupné.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Inspiraci, kam na dovolenou, přináší ostravský veletrh cestovního ruchu

Široká nabídka dovolených, tipy na výlety a lázeňské pobyty, ochutnávky regionálních specialit, informace o zajímavostech a mnoho dalšího přináší jediná výstava cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji – veletrh Dovolená, která se bude konat od 3. do 4. března 2023 na výstavišti Černá louka v Ostravě, v pavilonu A.
Moravskoslezský kraj | Životní styl

Mohly osiřet, ale žijí dál: průmyslové areály, z nichž se staly turistické klenoty

Znáte průmyslové areály, kde dřív visely cedule „vstup zakázán“ a dnes se proměnily v turistické atrakce? Jak moc se změnily, kdo vás jimi provede a co v nich najdete? Na Kudy z nudy vám představíme legendární průmyslové areály Ostravy i Prahy, podíváme se do Kladna, do Příbrami, na Hřebeč i do Plzně.
Moravskoslezský kraj | Památky

Sedm Lysých hor aneb není Lysá jako Lysá

Znáte jednu jedinou Lysou horu, královnu Moravskoslezských Beskyd? Pak pro vás bude překvapením, kolik dalších Lysých hor v Česku objevíte. Přes jednu z nich dokonce vede silnice, na další se dá vyjet na běžkách, a za pomocí lanovky se můžete na některý z vrcholů nechat vyvézt.
Moravskoslezský kraj | Příroda