Úvod > Aktuality > Do Jeseníků i Beskyd vás pohodlně dopraví cyklobusy
Letní sporty

Do Jeseníků i Beskyd vás pohodlně dopraví cyklobusy

  • Vydáno24. června 2021
Chystáte se na víkend nebo na horský výlet do Jeseníků či Beskyd? Pak by vás mohly zajímat letošní cyklobusy, které vás pohodlně a bez komplikací s parkováním dovezou na výchozí turistická místa. Většinou se jedná o víkendové linky, které jedou ráno tam a večer zpět. Vyrazit s nimi můžete například na Bumbálku, Pustevny či Salajku v Beskydech, do Jeseníků jede letos jediný spoj z Ostravy přes Bruntál.

Jesenický cyklobus jede z Ostravy

cyklobus JeseníkyRozhodli jste se pro výlet do Jeseníků? Až na Ovčárnu vás s kolem i bez něj vyveze cyklobus 910120 společnosti Z-Group bus a.s., který je v provozu vždy o víkendech, až do 28. září 2021. Linka 910120 Ostrava – Ovčárna jede přes Opavu, Krnov a Bruntál do Malé Morávky, Karlovy Studánky a na Ovčárnu.
 
Spoj přepravuje nejvýše 25 jízdních kol, proto doporučujeme si své místo s kolem zarezervovat. Jízdenku pořídíte ve všech předprodejních kancelářích AMS a na webovém portále www.e-jizdenka.cz.

Cyklobusy do Beskyd

cyklistaKdo se vydá na výlet do Beskyd, má řadu možností kdy a kam jet. Letos si totiž můžete vybírat hned ze čtyřech linek. Linka 880133 Nový Jičín – Pustevny – Bílá zastavuje v Příboře, Kopřivnici, ve Frenštátě pod Radhoštěm, a v Rožnově. Jeden ranní spoj jede na Pustevny, jeden dopolední spoj na Bílou a jeden odpolední spoj zpět. Linka 910130 Frýdek-Místek-Dobrá-Třiinec-Jablunkov-Horní Lomná jezdí jednou denně v sobotu a neděli – ráno tam a večer zpět. Zaveze vás z Frýdku do Třince, Věndryně, Jablůnkova na Salajku a Horní Přelač.

Rožnov pod RadhoštěmNa lince 910131 Ostrava – Visalaje jede jeden ranní spoj z Ostravy, a to na trase Ostrava – Frýdek-Místek – Vyšní Mohelnice. Ocení ho především cyklisté jedoucí na Lysou horu. Linka 910132 Ostrava-Bílá-Prostřední Bečva-Valašské Meziříčí jede jednou denně v sobotu a neděli, a ve státní svátky, z Ostravy-Svinova do Frýdku, Starých Hamrů na Třeštík a Bumbálku. Odtud pokračuje do Horní a Prostřední Bečvy, Rožnova a Valmezu.

Cyklobusy jezdí každý víkend a o státních svátcích, linka z Nového Jičína na Pustevny je v provozu i v pátek odpoledne. Do každého cyklobusu se vejde 25 jízdních kol. Cestující si mohou místa pro jízdní kola rezervovat přes IDOS.cz, místenka pro kolo stojí 40 Kč. Jízdné pro cestujícího se platí u řidiče.
Cyklobus Jeseníky: Karlova Studánka – Malá Morávka – Ovčárna

10. 12.14. 12.
Cyklobus Jeseníky: Karlova Studánka – Malá Morávka – Ovčárna

Cyklobusy jsou v Jeseníkách běžné autobusové linky určené především pro přepravu cykloturistů s jízdními koly a pěších turistů, ale i všech ostatních cestujících. Cyklobus 885 z Karlovy Studánky na Ovčárnu jede po celý rok.

Další aktuality

Pevné nervy, jistá ruka aneb tipy na místa, kde si zahrajete minigolf

Minigolf je nenáročným sportem pro všechny bez rozdílu věku a zkušeností. Spíše než svaly a fyzická kondice jsou potřeba pevné nervy a jistá ruka. Podívejte se na tipy portálu Kudy z nudy, kam můžete vyrazit s rodinou či přáteli a užijte si zábavné chvilky.
Moravskoslezský kraj | Životní styl

Přijďte se v dubnu podívat do skleníků v zoo Ostrava

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava není k vidění jen pestrá kolekce zvířat z různých koutů světa, ale také velmi pestrá kolekce rostlin. Kromě planě rostoucích je to celá řada tropických a subtropických druhů. Největší koncentrace exotiky se nachází v pěstebních sklenících, které se po zimní přestávce opět otevírají návštěvníkům, a to již od dubna 2024! Botanické zázemí ostravské zoologické zahrady bude otevřeno až do konce října, a to každý víkend vždy v 11:00 a ve 14:00 hodin.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Oslavte o víkendu Den ptactva v Zoo Ostrava

Pozvánka platí pro všechny Kosy, Pěnkavy, Hýly, Dudky, Ptáčky – v sobotu 6. dubna se v ostravské zoologické zahradě uskuteční tradiční oslavy svátku všech opeřenců. Tento den budou mít nositelé ptačích příjmení zvýhodněné vstupné do zoo a pro všechny návštěvníky bude připraven doprovodný ptačí program. Program bude připraven nejen pro milovníky ptactva, ale také rostlin – tento den budou zahájeny komentované prohlídky pěstebních skleníků.
Moravskoslezský kraj | Příroda

Legiovlak vyjel do nové sezony, začíná ve Středočeském kraji

Nádraží Městec Králové je první zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Široké veřejnosti je Legiovlak přístupný zdarma, ve všední dny od 8:00 do 18:00 hodin a o víkendu od 9:00 do 19:00 hodin. Legiovlak si klade za cíl oživit povědomí o čs. legiích, jejich zásluhách na vzniku Československa a posilovat národní hrdost.
Moravskoslezský kraj | Zážitky

50 tipů, kam na výlet v okolí Ostravy

Nevíte, co s načatým dnem? Pak se nechejte inspirovat našimi tipy, které budou tentokrát lákat na výlet turisty z Ostravy a okolí. Snad nikde nenajdete tolik pozoruhodných technických památek jako v Ostravě – rozhlédněte se po nich třeba z haldy Ema nebo z vyhlídkové věže Nové radnice! Vedle dolu Michal a Hornického muzea v areálu Landek parku si zaslouží pozornost bývalý průmyslový areál dolních Vítkovic. Kdo má raději procházky v přírodě ocení tipy na rozhledny, naučné stezky, přírodní zajímavosti a další místa.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

Nenechte si ujít Velikonoce na raduňském zámku

Tradiční akce s jarně a velikonočně vyzdobenými interiéry, to jsou Velikonoce na raduňském zámku. Přiblíží zvyky posledních majitelů Blüchery z Wahlstattu a představí nejen místní, ale také zahraniční zvyky, především anglické a německé, které Blücherové přenášeli na Raduň.
Moravskoslezský kraj | Památky

Frekventovaná bohumínská cyklostezka se na celý letošní rok uzavře

Jedna z nejoblíbenějších cyklotras v Bohumíně, kterou během sezóny využívají tisíce lidí z celého regionu, se po Velikonocích na celý letošní rok uzavře. Stojí za tím výstavba ochranných protipovodňových zdí u dálnice D1, které buduje Ředitelství silnic a dálnic ČR. Trasa, která je z hlediska turistiky ve městě zásadní, je jedinou přístupovou cestou pro stavební techniku. Město Bohumín se snaží najít alternativní trať alespoň pro cyklisty. Bruslařům bohužel nemá jak zajistit náhradní řešení. Kola by mohla projet přímo po břehu řeky Odry. V jednání je také provoz po cyklostezce alespoň o víkendech, kdy se na navýšení protizáplavových zdí nebude pracovat a technika bude stát.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

10 tipů, kam na výlet na zajímavou rozhlednu ještě před hlavní turistickou sezónou

Češi prostě výhledy z rozhleden milují. Od roku 1800 bylo na území České republiky postaveno více než 500 vyhlídkových staveb a pořád přibývají další. Stavitelé novodobých rozhleden se snaží zaujmout zvláštními tvary i originálními názvy rozhleden. Než se opět otevřou sezónní vyhlídky, doporučíme vám výlet k zajímavým rozhlednám, které jsou přístupné po celý rok. K nejoriginálnějším i nejmladším patří spirálovitá rozhledna v Kobylí, Salaš ve tvaru dvou sedmiček, Doubravka v Praze, Růženka na Pastevním vrchu anebo třeba Dalimilova rozhledna.
Moravskoslezský kraj | Příroda