Úvod > Aktuality > Designová erotika i nejlepší český návrhář – to je Prague Design Week
Designová erotika i nejlepší ceský návrhár - to je Prague Design Week
"> Designová erotika i nejlepší ceský návrhár - to je Prague Design Week "> Celkem se predstaví šest desítek návrháru, tvurcu, ateliéru a škol "> Šperky, oblecení, erotické prádélko, nábytek i nejnovejší technologie "> Organizátori vybrali ty nejlepší a nejtalentovanejší mladé a nezávislé tvurce, stejne tak predstaví ceskou designérskou špicku
Zážitky

Designová erotika i nejlepší český návrhář – to je Prague Design Week

  • Vydáno29. října 2014
Šperky, oblečení, erotické prádélko, nábytek i nejnovější technologie. Nová designová prodejní přehlídka Prague Design Week v centru metropole představí na šest desítek návrhářů, ateliérů či škol z celé ČR a Slovenska. Organizátoři vybrali ty nejlepší a nejtalentovanější mladé a nezávislé tvůrce, stejně tak představí českou designérskou špičku. Tu zastoupí například Petr Novague, který v tuzemsku vystavuje vůbec poprvé.
Design weekJako jeden z mála Čechů se může pochlubit již dvěma cenami Red Dot. Ty ve světě designérů platí stejně jako ve filmu pozlacení Oskaři. Petr Novague, který se podílel na návrhu poslední ze Škodovek, představí na Prague Design Week pod názvem Numbers výběr ze své tvorby. Učiní tak vůbec poprvé v ČR během své dosavadní kariéry, do které spadají ceněná židle Edge, jachta pro Hilaris, hodinky, vana pro Teiko, sklenice pro Budvar a podobně. Expozice ponese název Numbers.

Mezi dalšími zajímavostmi prvního ročníku Prague Design Week budou jistě patřit korzety a designové erotické prádlo Jany Thálové, netradiční lustr připravený ze střelných zbraní značky Psychognis, Katerina Reichova vystaví své sci-fi šperky, svoji práci představí i česká sklářka Michaela Mertlová, která před několika dny dostala cenu Stanislava Libenského za kolekci Munchies. Celkem se představí šest desítek návrhářů, tvůrců, ateliérů a škol, například UJEP z Ústí nad Labem, UTB Zlín, ZČU v Plzni či pražské UMPRUM a VŠVU v Bratislavě. Součástí bude je i udílení ceny Jeep Prague Design Award nejlepšímu designérovi s nejlepší instalací.

Zahrada na nitiJelikož organizátorům nejde jen o výstavu jako takovou. Design je totiž celý proces, tedy od prvotní myšlenky až po průběh zpracování a vytváření návrhů, proto vystavující představí i jejich návrhy, myšlenky a podněty ke vzniku jimi vystavených věcí, aby se návštěvníci dozvěděli i něco o výrobě a přípravě kvalitního designu. Z toho důvodu je připraven i cyklus přednášek a diskuzí s vybranými tvůrci, vystoupí na nich například zmíněný Petr Novague, šperkařka Klára Šípková, designer Jan Čapek, šperkařka Dana Bezděková, designér Martin Jakobsen, skupina Posedlí, studio Koncern, šperkaři Blueberries tvořící pomocí 3D tisku a mnozí další. Zároveň budou moci návštěvníci navštívit speciální Design Kino ukazující výrobu a tvůrčí procesy designu, rozhovory a další zajímavosti.
Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.