Úvod > Aktuality > Děčínský zámek oživí nové noční prohlídky
 	Decínský zámek oživí nové nocní prohlídky
">  	Decínský zámek oživí nové nocní prohlídky ">  	Zima a sníh dodávají inscenaci romantický nádech "> Nocní predstavení se konají po trí únorové pátky, konkrétne 7., 14. a 21. 2. od 18 hodin

Děčínský zámek oživí nové noční prohlídky

  • Vydáno7. února 2014
Noční prohlídky či lépe řešeno představení jsou v nabídce děčínského zámku již šest let a patří mezi nejoblíbenější programy. Zcela nový příběh se tentokrát odehrává v zimním hávu – po celý únor se můžete vydat na noční výlet do poloviny 19. století, kdy se na děčínském zámku setkali tři evropští panovníci.
Prohlídka na zámku DěčínBěhem nových nočních prohlídek děčínského zámku se mohou návštěvníci vrátit do historie, do časů hraběte Maxmiliána Thuna a jeho manželky Marie, kteří zámek obývali na přelomu 17. a 18. století. Po pěti letech ovšem přišel čas na změnu, a proto v letošním roce vznikla zcela nová prohlídka. Návštěvníky přenese do odlišného časového období a do jiných místností na zámku, dobrá zábava ovšem zůstává.

Děj nové inscenace se točí okolo významné, ale bohužel téměř zapomenuté události. V červnu roku 1854 hostil děčínský zámek setkání tří panovníků – rakouského císaře Františka Josefa I., pruského krále a saského krále. Společně zde po tři dny řešili diplomatické otázky které vyvolala Krymská Zámek Děčínválka. Pro zámek to jistě byla velká pocta, ovšem zároveň také zatěžkávací zkouška. Kromě korunovaných hlav musel pojmout na 120 dalších osob, které tvořily doprovod – od premiérů a ministrů zahraničí až po komorníky, kuchaře či tělesnou stráž. Na přípravu konference bylo navíc minimum času, takže vše probíhalo za velkého spěchu. Tato situace je sama o sobě jako stvořená pro zápletku veselého nočního představení. Diváci vstoupí přímo doprostřed příprav, postupně se setkají se všemi účastníky konference i s tehdejším majitelem děčínského zámku a jeho dcerou Južou.

Nová verze prohlídek je bohatší, má pestřejší děj a návštěvníci při ní projdou mnohem větší část zámku, včetně nových prostorů v jižním křídle. K dobré tradici patří i skutečnost, že děčínský zámek nabízí noční představení také mimo tradiční letní sezonu, kdy zima a sníh dodávají inscenaci romantický nádech. Noční představení se konají po tří únorové pátky, konkrétně 7., 14. a 21. 2. od 18 hodin. Vstupenky ve výši 140 a 80 Kč doporučujeme pro velký zájem rezervovat předem.
Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.