Úvod > Aktuality > CzechTourism spouští Kudy z nudy pro zahraniční turisty

CzechTourism spouští Kudy z nudy pro zahraniční turisty

  • Vydáno7. září 2011
Oblíbený výletní portál agentury CzechTourism Kudy z nudy rozšiřuje své působení za hranice České republiky. Od září tohoto roku bude nová podoba portálu podporovat příjezdový cestovní ruch zejména našich nejbližších sousedů, tedy z Polska, Německa, Rakouska a Slovenska.
Internetový portál Kudy z nudy dosud úspěšně funguje v české a anglické verzi, jeho návštěvnost se pohybuje kolem 400 tisíc aktivních uživatelů měsíčně. Jeho hlavním cílem je posílení propagace České republiky jako ideální turistické destinace. Cílovou skupinou nových stránek je téměř každý, kdo rád cestuje za hranice a rád poznává nová místa. Největší pozornost je však věnována rodinám s dětmi.

Nabídka nových jazykových verzí Kudy z nudy je zaměřena především na volnočasové aktivity, které lze provozovat po celý rok: od poznávací turistiky, přes relaxaci, sport a specializované produkty (tipy pro rodiny s dětmi, cykloturistiku, adrenalinové zážitky, lifestyle, kulturní dědictví a další). Kampaň bude podpořena tištěnými letáky v nákladu 500 tisíc kusů, které budou distribuovány v celostátních médiích v jednotlivých zemích. V Německu budou letáky vloženy ve čtyřech různých médiích (Nürnberger Nachrichten, Passauer Neue Presse, Sächsische Zeitung a Freie Presse), v Polsku ve třech médiích (Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolita a Wprost) a na Slovensku v jednom (Plus 7 dní).

Součástí kampaně je také soutěžní kvíz, který bude probíhat přímo na příslušných jazykových verzích Kudy z nudy. Vítězové ze všech zemí tak vyrazí na víkendové pobyty do hotelů roztroušených po celé České republice, které se staly partnery soutěže a věnovaly víkendové vouchery pro výherce. Celkem se do soutěže podařilo získat 82 víkendových voucherů.
 

Další aktuality

10 tipů na lyžařská střediska, kde už se lyžuje

Nynější na sníh bohaté počasí přeje lyžařům! V pátek 1. nebo o víkendu 2. a 3. prosince 2023 se na mnoha místech rozjedou poprvé vleky a začne tak nová lyžařská sezóna. Kam všude je možné vyrazit s lyžemi či snowboardem na kopec vám přinášíme v přehledu ski areálů, které vám mnohdy navíc nabídnou levnější předsezónní permanentku. Užijte si první lyžování bez front a za příjemnou cenu!
Zimní sporty

Prlov, Dobev a Chbany aneb český divnopis a jazykolamy

Nad tím, jak vznikaly názvy měst, vesnic, náměstí a ulic, nám občas zůstává rozum stát. Pojďte se s Kudy z nudy projít po místech, která se možná nejmenují po hrdinech bez bázně a hany, ale na jejichž názvech si skoro zlomíte jazyk.
Zážitky

50 tipů na prosincové výstavy z celého Česka

Nenechejte si ujít aktuální výstavy, které rozhodně stojí za vidění! Je nevlídno, prší, sněží? Nevadí, vypravte se na zajímavý výlet. Máme pro vás spoustu tipů na akce, které můžete navštívit beze strachu z promoknutí. Nejen v naší metropoli nyní probíhají výstavy, které rozhodně stojí za to! Každým okamžikem probíhají po celé České republice desítky výstav. Nechte se inspirovat portálem Kudy z nudy a neseďte doma!
Kultura

Ježíškova pošta: tipy, odkud poslat dopisy určené přímo Ježíškovi

K tradičním vánočním zvykům patří po generace psát dopis Ježíškovi. Aby psaní došlo tam, kam má, existuje k tomu nejen pro děti speciální instituce tzv. Ježíškova pošta. Dospěláci sem mohou zanést vánoční pohlednice určené k rozeslání známým a příbuzným, které na poště opatří speciálním vánočním razítkem. Kde Ježíškovu poštu najdete, vám poradí portál Kudy z nudy.
Zážitky

Projeďte se po některé z běžkařských magistrál

Patříte k milovníkům běhu na lyžích? Pak se vám určitě bude hodit náš přehled běžkařských magistrál v Česku. Vedou obvykle po hlavním hřebenu hor, jsou skvěle upraveny a jízda po nich je tak krásným zážitkem. Vydejte se v bílé stopě napříč českými a moravskými horami!
Zimní sporty

České vynálezy, které změnily svět

Vzpomenete si na některý ze slavných českých vynálezů? I když je Česko v porovnání s ostatními zeměmi světa poměrně malá země, dokázali naši vědci, inženýři a badatelé objevit principy a vynálezy, které přinesly užitek celému světu. Namátkou jmenujme například kontaktní čočky, hromosvod nebo lodní šroub… A jaké další vynálezy pocházejí z „českých dílen“? To vám prozradíme v našich dnešních tipech!
Památky

Muzea v přírodě zahajují o víkendu adventní a vánoční pořady

Už o tomto víkendu začínají ve dvou muzeích spadajících pod Národní muzeum v přírodě adventní a vánoční pořady. V sobotu 2. 12. 2023 mohou návštěvníci Hanáckého muzea v přírodě prožít atmosféru hanáckých Vánoc jako za starých časů. A Muzeum v přírodě Vysočina připravuje od soboty 2. prosince do neděle 10. prosince výstavu Vánoce na Veselém Kopci spojenou s doprovodným programem.
Památky

10 tipů na sauny v civilizaci i přírodě aneb ve stínu i na výsluní

Hledáte ideální místo na pořádnou relaxaci a odpočinek? Vyzkoušejte saunu! Pokud nemáte vlastní prostor v domě nebo na zahradě, a tím pádem i maximální soukromí, vyberte si některý z našich tipů. Vedle osvědčených míst, hřejících se na výsluní zájmu všech fanoušků saunování, jsme propátrali také sauny „ve stínu“ – malé, s fantastickými výhledy anebo s neobyčejným příběhem.
Lázně a wellness