Úvod > Aktuality > Chvalský zámek se těší opět na návštěvníky a chystá novou výstavu Pojďte děti, budeme si hrát
Chvalský zámek se těší opět na návštěvníky a chystá novou výstavu Pojďte děti, budeme si hrát
"> "> "> "> "> "> "> Chvalský zámek
Památky

Chvalský zámek se těší opět na návštěvníky a chystá novou výstavu Pojďte děti, budeme si hrát

  • Vydáno10. května 2020
Chvalský zámek nacházející se v pražské městské části Horní Počernice se připravuje na znovuotevření po nucené pauze vzniklé koronavirovou pandemií. Své prostory zpřístupní pro veřejnost po více než dvou měsících v pondělí 11. května, a to hned v akčním stylu. Od pátku 15. května až do neděle 7. června se na Chvalském zámku návštěvníci zúčastní oblíbené akce Detektivní týden, a užijí si tak netradičním způsobem výstavu večerníčků Zdeňka Smetany. Zámek bude stejně jako před pandemií otevřen denně mezi 9. a 18. hodinou.
Chvalský zámek najdete na okraji Prahy, v obci Chvaly, která je součástí Horních Počernic.

Přijít můžete s celým rodinným pátracím týmem rozluštit záhadu na pozadí zámeckého příběhu z 15. století. V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi. Nezapomeňte si potřebné detektivní vybavení: detektivní roušku, a máte-li, i detektivní rukavice, abyste byli dostatečně nenápadní a nebyli při pátrání odhaleni. Detektivní týden tentokrát proběhne v prodlouženém čase celých tří týdnů.

Novou výstavu pak otevřou na Chvalském zámku 20. června a potrvá do 23. srpna. Zámek se promění v jednu velkou interaktivní hernu plnou skládaček, hlavolamů, kvízů i dovednostních her všeho druhu – pro šikovné ruce i chytrou hlavu.
Chvalský zámek v Horních Počernicích – dotek romantiky na okraji Prahy

Chvalský zámek v Horních Počernicích – dotek romantiky na okraji Prahy

Dominantou původní obce Chvaly na současném území Horních Počernic v Praze je již po staletí Chvalský zámek. Toto historicky přirozené centrum po rekonstrukci nabízí prostory pro galerijní či výstavní účely, ale lze si je také pronajmout pro konání různých akcí.