Úvod > Aktuality > Chvalský zámek se těší opět na návštěvníky a chystá novou výstavu Pojďte děti, budeme si hrát
Chvalský zámek se těší opět na návštěvníky a chystá novou výstavu Pojďte děti, budeme si hrát
"> "> "> "> "> "> "> Chvalský zámek

Chvalský zámek se těší opět na návštěvníky a chystá novou výstavu Pojďte děti, budeme si hrát

Vydáno 10. května 2020 Památky
Chvalský zámek nacházející se v pražské městské části Horní Počernice se připravuje na znovuotevření po nucené pauze vzniklé koronavirovou pandemií. Své prostory zpřístupní pro veřejnost po více než dvou měsících v pondělí 11. května, a to hned v akčním stylu. Od pátku 15. května až do neděle 7. června se na Chvalském zámku návštěvníci zúčastní oblíbené akce Detektivní týden, a užijí si tak netradičním způsobem výstavu večerníčků Zdeňka Smetany. Zámek bude stejně jako před pandemií otevřen denně mezi 9. a 18. hodinou.
Chvalský zámek najdete na okraji Prahy, v obci Chvaly, která je součástí Horních Počernic.

Přijít můžete s celým rodinným pátracím týmem rozluštit záhadu na pozadí zámeckého příběhu z 15. století. V recepci obdržíte zapečetěnou obálku s indiciemi. Nezapomeňte si potřebné detektivní vybavení: detektivní roušku, a máte-li, i detektivní rukavice, abyste byli dostatečně nenápadní a nebyli při pátrání odhaleni. Detektivní týden tentokrát proběhne v prodlouženém čase celých tří týdnů.

Novou výstavu pak otevřou na Chvalském zámku 20. června a potrvá do 23. srpna. Zámek se promění v jednu velkou interaktivní hernu plnou skládaček, hlavolamů, kvízů i dovednostních her všeho druhu – pro šikovné ruce i chytrou hlavu.
Chvalský zámek v Horních Počernicích - dotek romantiky na okraji Prahy

Chvalský zámek v Horních Počernicích - dotek romantiky na okraji Prahy

Dominantou původní obce Chvaly na současném území Horních Počernic v Praze je již po staletí Chvalský zámek. Toto historicky přirozené centrum po rekonstrukci nabízí prostory pro galerijní či výstavní účely, ale lze si je také pronajmout pro konání různých akcí.

Pojďte děti, budeme si hrát!

1.7.
23.8.
Pojďte děti, budeme si hrát!

Všem malým i velkým dětem na vědomí se dává, že se Chvalský zámek promění v jednu velkou interaktivní hernu! Nevěříte? Přijďte se o tom přesvědčit a nudit se rozhodně nebudete!