Úvod > Co chcete dělat? > Chvalský zámek v Horních Počernicích – dotek romantiky na okraji Prahy
Chvalský zámek v Horních Počernicích - dotek romantiky na okraji Prahy
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Chvalský zámek v Horních Počernicích – dotek romantiky na okraji Prahy

Dominantou původní obce Chvaly na současném území Horních Počernic v Praze je již po staletí Chvalský zámek. Toto historicky přirozené centrum po rekonstrukci nabízí prostory pro galerijní či výstavní účely, ale lze si je také pronajmout pro konání různých akcí.

Na zámku se můžete potěšit aktuálními výstavními projekty pro děti i pro dospělé. Svatební obřady zde jsou velmi romantické a pro svůj velký den si můžete vybrat reprezentativní obřadní síň či půvabné kryté nádvoří. V případě, že hledáte prostory pro firemní akci, večírek, školení, konferenci či místo pro slavnostní předání dokumentů, můžete si vybrat z několika prostor (velký víceúčelový sál, reprezentativní salonek, modrý salonek, nádvoří, sklepení, budova špejcharu v areálu Chvalské tvrze). Není pro nás problém ozvučení, osvětlení, projekční technika, ani zajištění cateringu.

Všechny místnosti zámku včetně sklepních prostor jsou připojeny na síť, multifunkční sál je vybaven dataprojektorem, promítacím plátnem i roletami pro zatemnění místnosti. K vybavení zámku patří i mobilní letní scéna na nádvoří s hledištěm pro cca 100 diváků, plně vybavená ozvučovaní a osvětlovací technikou.

První zmínky o malém opevněném feudálním sídle – chvalské tvrzi – pocházejí ze začátku 15. století. Současný zámek se zachovalými střílnami, renesančně a barokně upravený pražskými jezuity, je zapsán v Ústředním seznamu památek.

Repliky barokního nábytku v interiérech zámku neslouží pouze jako dekorace, ale jsou určeny k běžnému užívání. Prohlédnout si můžete grafiku, obrazy, ilustrace v galerii děl a sbírek akademické malířky Ludmily Jiřincové nebo unikátní historické a osobní předměty v rekonstrukci jejího ateliéru. Konají se zde také krátkodobé výstavy s výtvarnou tematikou. Využít můžete také místní informační centrum.

Zobrazit více