Úvod > Aktuality > Užijte si noční prohlídky hradu Hauenštejn s Viktorem Braunreiterem
Užijte si noční prohlídky hradu Hauenštejn s Viktorem Braunreiterem
"> "> ">
Památky

Užijte si noční prohlídky hradu Hauenštejn s Viktorem Braunreiterem

  • Vydáno23. srpna 2021
Horní hrad Hauenštejn nedaleko Stráže nad Ohří připravil na léto několik nočních prohlídek s hercem Viktorem Braunreiterem. V srpnu se bude konat 27. 8. 2021. Jedná se o zevrubnou prohlídku Horního hradu ze všech stran. V průběhu procházky celým hradem, osvětleného pouze pochodněmi a měsícem, uvidíte několik divadelních „kousků“ Viktora Braunreitera a na závěr vystoupení ohnivého divadla Ignis. Celkově můžete počítat s délkou kolem tří hodin.
Noční prohlídka HauenštejnV sobotu 27. srpna 2021 čeká milovníky hradů již tradičně, tajemná i zábavná prohlídka Hauenštejna. Pokud si před prohlídkou chcete hrad projít ještě za světla, doporučujeme přijet o hodinu nebo půl druhé hodiny dříve.

Samotná noční prohlídka začíná na hlavním nádvoří. První část vede po lesní cestě kolem hradu přibližně o délce 1,5 km. Na cestě bude několik zajímavých a velmi poučných zastávek, které vás seznámí s historií hradu, ale i s mnohými příběhy, které během obvyklých prohlídek neuslyšíte. Během této části prohlídky se setmí, avšak přesto uvidíte Horní hrad ze všech stran a dýchne na vás jeho neobvyklá atmosféra. Na zmíněných zastávkách vás herec Viktor Braunreiter seznámí s řadou informací z historie, například "bulvární povídání o nadlesním a Kunhutě", zpráva o zvyšování výkonu volských povozů ve středověku, výcvik Braunreiterovy armády a dobytí hradu... atp. Na závěr vystoupení vás čekáu ohnivé divadlo Ignis.
 

Tříhodinnová naučně-matoucí show

Ohnivá showCelkově můžete počítat s délkou kolem tří hodin, navíc vás můžeme ujistit, že pokud už jste byli na noční prohlídce nějakého hradu nebo zámku, tak na Horním hradě je to úplně jiná "šou", na kterou rozhodně stojí za to přijet! Ostatně, řada návštěvníků jezdí na noční prohlídky i opakovaně a vždy se dobře pobaví, protože naučně-matoucí výklad i doprovodné výstupy se průběžně vyvíjejí a mění.

Noční prohlídka začíná v podvečer a protáhne se do tmy, osvětlení na úvodní části i v útrobách hradu zajišťují zahradní louče. Máte-li doma vlastní louč, neváhejte si ji přivézt. Pokud ne, můžete si ji zakoupit přímo v hradní pokladně. Vstupné na prohlídku je 180 Kč za dospělé, 110 Kč pro děti a za rodinu 520 Kč (až tři děti do 10 let).
Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří

Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří

Hrad a zámek Horní Hrad také řečený Hauenštejn je středověký strážní hrad nedaleko Stráže nad Ohří, rozšířený a upravený v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky.