Úvod > Aktuality > Česká taneční platforma opět oslní tancem
90ad0375a6-jpg.jpeg
"> 90ad0375a6-jpg.jpeg
Kultura

Česká taneční platforma opět oslní tancem

  • Vydáno24. března 2013
Od 11. do 14. dubna 2013 se na pražských divadelních scénách uskuteční již 19. ročník festivalu českého současného tance a pohybového divadla. Festival představí výběr těch nejlepších tanečních inscenací uplynulého roku.
Hlavní program letošní České taneční platformy vznikl na základě doporučení dramaturgické rady složené z profesních odborníků a odbornic na oblast současného tance. Porota vybírala z 36 přihlášených projektů, které měly svou premiéru v průběhu roku 2012. Do finálního výběru, tzv. hlavního programu festivalu, postoupilo celkem 11 inscenací.

Od 11. – 14. 4. se tak divákům představí zásadní české umělecké skupiny jako 420PEOPLE, DOT504 & Teatr Novogo Fronta, Lenka Vagnerová & Comp., ME–SA, NANOHACH, Spitfire Company, Tantehorse nebo VerTeDance. Svůj původní projekt také představí Andrea Miltnerová nebo Divadelní katedra JAMU Brno.

Účast v letošní festivalové porotě, která se skládá kromě českých osobností také ze zahraničních hostů, letos přislíbily např. dlouholetá ředitelka choreografického centra a festivalu Danse à Lille Catherine Dunoyer de Segonzac nebo umělecká ředitelka Dansmakers Amsterdam Suzy Block. Cenu za světelný design uděluje partner festivalu – Institut Světelného Designu.

Festival bude letos probíhat na šesti pražských nezávislých scénách (Ponec – divadlo pro tanec, Alfred ve dvoře, Divadlo Archa, La Fabrika, Studio ALTA, Experimentální prostor ROXY / NoD). Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit POUZE na pokladně divadla Ponec za 190 Kč (dospělý) a 120 Kč (student, senior, ZTP).