!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Botanická zahrada UK na Slupi zve na exotické papoušky
Botanická zahrada UK na Slupi zve na exotické papoušky
"> "> "> ">
Příroda

Botanická zahrada UK na Slupi zve na exotické papoušky

Vydáno 19. srpna 2020
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Klub Přátel exotického ptactva, společně pořádají od 14. 8. do 30. 8. 2020 již 81. výstavu exotického ptactva. Hlavním klenotem letošní výstavy je ledňák obrovský, největší druh ledňáčka na světě. Mimo něj však uvidíte také kakadu, ary, papoušky žako a další exotické opeřence.
Papoušek araPoklidná botanická zahrada v centru Prahy se v těchto dnech proměnila v živý a hlučný ráj exotických papoušků. Pestrobarevní ptáci jsou slyšet již zdaleka. Velkými křiklouny jsou papoušci ara, jejichž nepřeslechnutelné hlasy se v těchto dnech z botanické zahrady ozývají nejčastěji. Papoušci ara představují největší papoušky na světě. V letošním roce jim pořadatelé připravili tak velkou voliéru, že v ní mohou létat!

Nejvíce se návštěvníkům předvádějí kakadu bílí - houpou se na laně, štípou větve, mezi sebou se perou, vřískají, běhají po zemi, dovádí s florbalovým míčkem, hulákají na lidi, ale nechají se i podrbat.

ledňák obrovskýLetošním tahákem výstavy je elegantní ledňák obrovský, největší druh ledňáčka na světě. Australský pták, který dokáže ulovit i hada a lidem často krade maso z grilů, se stal státním ptákem Nového Jižního Walesu a byl maskotem Letních olympijských her v roce 2000. Ledňák je známý hlavně svým charakteristickým zpěvem - má přezdívku chechtavý Jack, protože jeho zpěv připomíná šílený smích.

Výstava exotického ptactva se ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK Na Slupi koná do 30. srpna. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin. Poslední den konání pouze do 16 hodin. Pro návštěvníky je zajištěno občerstvení a pro děti různé soutěžní hry, kvízy a ptačí dílničky. Vstupné stojí pro dospělé 100 korun a děti či senioři zaplatí polovinu.
Botanická zahrada Univerzity Karlovy – za tichým světem rostlin Na Slupi

Botanická zahrada Univerzity Karlovy – za tichým světem rostlin Na Slupi

Expozice botanické zahrady UK v Praze na Karlově jsou rozděleny na skleníkové a venkovní. Ve sklenících je stálá expozice tropů a suchých subtropů. Nejcennější expozicí je kolekce Středoevropské květeny, založená v roce 1904.