Úvod > Kalendář akcí > Létající drahokamy: Výstava exotického ptactva v botanické zahradě UK

Létající drahokamy: Výstava exotického ptactva v botanické zahradě UK

Kdy 16. srpen 2019 10:00 - 1. září 2019 18:00 Výstavy
Ve sklenících Botanické zahrady přírodovědecké fakulty UK v Praze Na Slupi se koná jubilejní, již osmdesátá, výstava exotického ptactva. Hlavními hvězdami jsou letos strdimilové, drobní ptáčci podobní kolibříkům, kterým se říká létající drahokamy.
Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a KPEP - Klub Přátel exotického ptactva, společně pořádají 80. výstavu exotického ptactva. V klecích jsou k vidění rozpustilí kakadu bílí, poranění žako, příbuzní kolibříkům – strdimilové nebo unikátní kakadu havraní. Velkými křiklouny jsou papoušci ara, jejichž nepřeslechnutelné hlasy se v těchto dnech z botanické zahrady ozývají nejčastěji.

Nejvíce se návštěvníkům předvádějí kakadu bílí - houpou se na laně, štípou větve, mezi sebou se perou, vřískají, běhají po zemi, jindy si kutálejí s florbalovým míčkem, na lidi hulákají, ale nechají se i podrbat.

Hlavním králem celé výstavy je elegantní, vznešený a zvědavý kakadu havraní, který se v Evropě pro chovatele těžko shání. Je nutné, aby papoušci žili v páru, jinak jsou smutní. Jejich domovinou je Austrálie, kde žijí ve velkých hejnech a pro Australany představují běžné ptáky.

Výstava exotického ptactva se ve sklenících Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK Na Slupi koná do 1. září. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin. Poslední den konání do 16 hodin. Pro návštěvníky je zajištěno občerstvení a pro děti různé soutěžní hry, kvízy a ptačí dílničky.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 8. 2019