!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Archeologický park Liboc zve na podzimní středověkou slavnost
Archeologický park Liboc zve na podzimní středověkou slavnost
"> "> ">
Památky

Archeologický park Liboc zve na podzimní středověkou slavnost

Vydáno 19. října 2019
V sobotu 19. října 2019 se a mnoha místech slaví Mezinárodní den archeologie. Do oslav se zapojil i Archeopark v pražské Liboci, který pořádá Podzimní středověkou slavnost, letos s podtitulem "Pocta Václavovi IV.". Program se v archeoparku koná od 13:00 do 17:00 hodin.
archeopark LibocV rámci Mezinárodního dne archeologie připravil Archeopark Liboc pro všechny zájemce připravili tradiční Podzimní středověkou slavnost! Tentokrát s podtitulem "Pocta Václavovi IV." Součástí programu, který začíná ve 13:00 a končí v 17:00 hoidin, budou scénky ze života středověkého v podání skupiny W-Arlet. Chybět nebudou ukázky tradičních řemesel, představení historických zbrojí i zbraní, aktuality z archeologie, ani stylové občerstvení: staročeský guláš, tradiční zelňáky a jablečný koláč bude možno zapít žejdlíkem pivního speciálu, limonádou či pramenitou vodou.

archeopark LibocSoubor rekonstrukcí středověkých obytných a hospodářských staveb budovaných na ploše parku, v městské části Praha 6 - Liboc, zahrnuje stavby, jejichž pozůstatky byly odhaleny při archeologickém výzkumu předlokačního sídelního areálu u kostela sv. Petra na Poříčí. Druhou část parku tvoří ideální rekonstrukce pozdně středověké zemědělské usedlosti. V ohrazeném areálu najdete i studnu s roubenou konstrukcí, roubený špýchar s doškovou střechou, chlebovou pec, oboroh - přístřešek sloužící k uskladnění sena a také nezbytné hnojiště. K parku se nejlépe dostanete z konečné stanice tramvají č. 2 a 1 (Sídliště Petřiny) autobusem číslo 168, 191 a 108 pojedete jednu zastávku (Libocká), archeopark se nachází asi 60 m od této zastávky v ulici Šebestiánská.
Archeologický park Liboc

Archeologický park Liboc

Park v Liboci na Praze 6 se zaměřuje na praktické ověření středověkých pracovních postupů a technologií pomocí vědeckého experimentu a zpřístupnění výsledků vědeckovýzkumné práce archeologů zajímavým a přitažlivým způsobem nejširší veřejnosti.

Mezinárodní den archeologie v terénu i v muzejních sálech

Mezinárodní den archeologie v terénu i v muzejních sálech

Máte rádi archeologii, archeoskanzeny a rádi odhalujete tajemství minulosti? Každoročně třetí sobotu v říjnu, letos 19. 10. 2019, si svátek nejdobrodružnější vědy můžete užít i vy: koná se totiž Mezinárodní den archeologie a různé organizace napříč celým Českem nabízejí zajímavé programy a aktivity.