Úvod > Aktuality > Archeologický park Liboc zve na podzimní středověkou slavnost
Památky

Archeologický park Liboc zve na podzimní středověkou slavnost

  • Vydáno19. října 2019
V sobotu 19. října 2019 se a mnoha místech slaví Mezinárodní den archeologie. Do oslav se zapojil i Archeopark v pražské Liboci, který pořádá Podzimní středověkou slavnost, letos s podtitulem "Pocta Václavovi IV.". Program se v archeoparku koná od 13:00 do 17:00 hodin.
archeopark LibocV rámci Mezinárodního dne archeologie připravil Archeopark Liboc pro všechny zájemce připravili tradiční Podzimní středověkou slavnost! Tentokrát s podtitulem "Pocta Václavovi IV." Součástí programu, který začíná ve 13:00 a končí v 17:00 hoidin, budou scénky ze života středověkého v podání skupiny W-Arlet. Chybět nebudou ukázky tradičních řemesel, představení historických zbrojí i zbraní, aktuality z archeologie, ani stylové občerstvení: staročeský guláš, tradiční zelňáky a jablečný koláč bude možno zapít žejdlíkem pivního speciálu, limonádou či pramenitou vodou.

archeopark LibocSoubor rekonstrukcí středověkých obytných a hospodářských staveb budovaných na ploše parku, v městské části Praha 6 – Liboc, zahrnuje stavby, jejichž pozůstatky byly odhaleny při archeologickém výzkumu předlokačního sídelního areálu u kostela sv. Petra na Poříčí. Druhou část parku tvoří ideální rekonstrukce pozdně středověké zemědělské usedlosti. V ohrazeném areálu najdete i studnu s roubenou konstrukcí, roubený špýchar s doškovou střechou, chlebovou pec, oboroh – přístřešek sloužící k uskladnění sena a také nezbytné hnojiště. K parku se nejlépe dostanete z konečné stanice tramvají č. 2 a 1 (Sídliště Petřiny) autobusem číslo 168, 191 a 108 pojedete jednu zastávku (Libocká), archeopark se nachází asi 60 m od této zastávky v ulici Šebestiánská.
Archeologický park Liboc

Archeologický park Liboc

Park v Liboci na Praze 6 se zaměřuje na praktické ověření středověkých pracovních postupů a technologií pomocí vědeckého experimentu a zpřístupnění výsledků vědeckovýzkumné práce archeologů zajímavým a přitažlivým způsobem nejširší veřejnosti.

Mezinárodní den archeologie v terénu i v muzejních sálech

Mezinárodní den archeologie v terénu i v muzejních sálech

Máte rádi archeologii, archeoskanzeny a rádi odhalujete tajemství minulosti? Každoročně třetí sobotu v říjnu, letos 15. 10. 2022, si svátek nejdobrodružnější vědy můžete užít i vy: koná se totiž Mezinárodní den archeologie. Archeologické programy a aktivity MDA jsou určené opravdu pro každého, od rodin s malými dětmi až po seniory. Kam vyláká vášeň pro minulost právě vás? Do měst a do muzeí, na procházku do přírody?

Další aktuality

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním.
Praha | Zážitky

Rostlinné symboly Vánoc a adventu – z domova i z tropických krajin

V neděli 27. listopadu zapálíme první svíci na adventním věnci a zahájíme tím krásný předvánoční čas. K adventu i Vánocům patří už tradičně řada symbolů z rostlinné říše. Kromě vánočního stromečku naše domovy zdobí větvičky barborek, jmelí a za oknem rozkvétá brambořík. K vánoční výzdobě patří i řada tropických rostlin, například vánoční hvězda neboli pryšec překrásný, obrovské květy hvězdníku nebo vánoční kaktus. S mnoha těmito rostlinami se můžete setkat i při návštěvě trojské botanické zahrady. Víte, proč některé rostliny symbolizují právě čas adventu a Vánoc? Odkud zejména ty tropické pocházejí? A na co si při jejich pěstování dát pozor? Kromě seznámení s krásnými rostlinami nabízí Botanická zahrada Praha v letošním roce i originální vánoční dárky.
Praha | Příroda

Výstava Vánoce v Betlémské kapli ukáže krásu papírových betlémů a ozdob

V podzemních prostorách Betlémské kaple se opět otevře již tradiční vánoční výstava, která potrvá od 26. listopadu 2022 až do 2. 1. 2023. Tématem letošní výstavy jsou papírové vystřihovací betlémy. Výstava probíhá denně, vždy od 9:00 do 18:00 hodin.
Praha | Kultura

10 tipů, jak si užít Mikuláše v Praze

Mikulášské jízdy, Čerty na Čertovce, venkovní bruslení, Ježíškovu cestu a další zajímavé akce si můžete užít začátkem prosince, kdy bude městem opět chodit svatý Mikuláš se svou družinou. Přehled nejlepších akcí vám přináší Kudy z nudy.
Praha | Zážitky