Úvod > Aktuality > Anežka Česká oslaví své osmisté výročí velkolepou výstavou
Anežka Česká oslaví své osmisté výročí velkolepou výstavou
">
Kultura

Anežka Česká oslaví své osmisté výročí velkolepou výstavou

  • Vydáno16. listopadu 2011
V unikátním prostoru Anežského kláštera bude koncem listopadu zahájena expozice s názvem Svatá Anežka Česká – princezna a řeholnice. Výstava návštěvníkům přiblíží život svaté Anežky, jedné z největších českých osobností, jež se zasloužila o založení vůbec první sítě sociálních služeb v českých zemích. K vidění zde budou liturgické předměty, listiny a dobová umělecká díla se svatoanežskou tematikou. Nejvzácnějším vystaveným exponátem bude originální sloupová hlavice, na které je vůbec první vyobrazení této významné české světice. Organizace výstavy, která se koná v rámci oslav letošního, osmistého výročí od narození svaté Anežky, se ujalo pražské arcibiskupství a Národní galerie. Vernisáž se bude konat symbolicky 25. listopadu, tedy teprve 22 let poté, kdy byla Anežka svatořečena.
Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

Národní galerie Praha – Klášter sv. Anežky České

V autentickém prostředí prvního kláštera klarisek v Čechách, založeného pravděpodobně roku 1231 sv. Anežkou Českou, dcerou krále Přemysla Otakara I., je zpřístupněna expozice středověkého a raně renesančního umění Národní galerie Praha.

Národní galerie Praha dětem

Národní galerie Praha dětem

V Národní galerii se baví a vzdělává celá rodina! Nechte se unést světem umění nejen skrze vlastní tvorbu v hernách, víkendových dílnách či ateliérech, ale i v interaktivních studiích přímo ve výstavách.