Úvod > Aktuality > Tipy na místa, kde váš žaludek pozná středověk
Tipy na místa, kde váš žaludek pozná středověk
"> "> "> ">
Zážitky

Tipy na místa, kde váš žaludek pozná středověk

  • Vydáno19. října 2019
Středověk byl sice temný, ale člověk je tvor pohodlný, a tak si buďte jisti, že ti, kdo na to měli, si skvěle jedli už ve středověku. A teď ruku na srdce – kdo z vás by si nepřál takovou opravdovou středověkou žranici zažít na vlastní chuťové pohárky? Všechny ty nadívané věci s jablky mezi čelistmi či v zobácích, jak to známe z filmů… Podívejte se na naše tipy a vyberte si, kam se za středověkou krmí vypravíte.

Středověká krčma U Krále Brabantského v Praze

středověká hostinaV hlavních městech království se vždy jedlo nejlépe. To už tak měli panovníci zařízeno. Proto není divu, že i dnes se v Praze najde někdo, kdo na středověk rád zavzpomíná. Krčma U Krále Brabantského na pražské Malé Straně je opředena tajemnými legendami a ve středověkém duchu se zde nese nejen interiér, ale také jídelní lístek. Personál zde chodí v dobových kostýmech a na hostinu plnou dobového jídla vám posvítí svíčky. Nechybí ani originální dobový program.

Traduje se, že "brabantský král" patří mezi nejstarší, téměř nepřetržitě otevřené hostince v Praze. Dobová podoba staropražského podzemního labyrintu vytváří autentickou kulisu pro ojedinělý středověký program se středověkou žranicí, hudební, taneční a kejklířskou show.
 

Středověké chutě královského města Kutné Hory

krčma DačickýVíte, které město bylo ve středověku na krátký čas větší než Praha? Pokud hádáte Kutnou Horu, máte pravdu. Kde jinde by se proto měla najít další restaurace, než v místě, kde středověk čiší přímo z každého domu? Před jídlem se můžete projít po tomto krásném městě, jehož chrám patří mezi památky UNESCO, a pak se těšit na lahodnou krmi v restauraci U Kata, která nabízí nevšední gastronomický zážitek česko-francouzsko-italské kuchyně.

Dalším vyhlášeným dobovým místem je restaurace Dačický, jež podává tradiční české a staročeské pokrmy, pivo šesti značek, moravská a kutnohorská vína. Dáte si uzená husí prsa s hruškovým salátem a nebo raději kančí guláš s perníkovými knedlíky? Na výběr je také neobvyklý dezert Maliny Aurum Foliatum, zdobený pravým plátkovým zlatem.
 

Jděte se najíst do Dětenic

krčma DěteniceDětenická krčma je vyhlášená na několik způsobů. Středověkým jídlem i chováním. Byla to drsná doba a najít uhlazený personál se ne vždy podařilo. A Dětenice jsou toho zářným příkladem. Vsadili zde nejen na středověký pokrm, ale i na středověké mravy odkudsi z podhradí. Pokud máte rádi jídlo spojené se špetkou adrenalinu, tak si buďte jisti, že tady se vám ho dostane měrou vrchovatou.

Kromě specialit středověké kuchyně je pro vás připraven i unikátní doprovodný program, jehož součástí jsou tanečnice ladně se vlnící na stolech, fakír, žebráci, šermíři, trpaslíci, dobová hudba a mnoho dalšího. A pozor, může se stát, že vás tu budou chtít zavřít do klece jako čarodějnici...
 

Krčma U dwau Maryí v Českém Krumlově

u dwau maryíProcházka po Českém Krumlově je sama o sobě zážitkem. Krčma U dwau Maryí nabízí neobvyklý gastronomický zážitek – chuťový návrat o několik století zpátky. Při přípravě jedinečných jídel tu pracují se surovinami jimiž se živili naši předkové.

Ochutnat můžete pravou staročeskou hostinu. Vyberte si tác s bažantem, kuřetem nebo králíkem doplněný uzeným masem, jáhelníkem, plackou, knedlíkem, bramborem a salátem. Hostina je to v pravém slova smyslu – z tácu může uždibovat až osm lidí. Můžete si objednat také vegetariánskou variantu, maso zde nahrazuje staročeský houbový kuba.
 

Jídlo s opravdovou středověkou grilovačkou v Písku

středověká krměStředověká krčma Písek se nachází v historické budově pivovarských sklepů v královském městě Písku nedaleko hradu krále Přemysla Otakara II. Zažijte zde jedinečnou atmosféru středověku. Hodování ve zdejší krčmě se připravuje na ohni a věřte, že krmě to je nevídaná! O vaši maximální spokojenost budou pečovat kuchaři, které by nám mohl závidět i samotný panovníkův dvůr. Taktéž není na místě pochybovat o tom, že zde zažene žízeň každý znavený poutník. Pivo a víno tu vždy teče proudem.

Každou sobotu si můžete dopřát ve středověké krčmě strhující dobovou podívanou. Krčmu rozezní středověká kapela, tancovat bude nádherná břišní tanečnice, uvidíte souboj válečníků, fakíra s živým hadem, žebráka a užijete si mnoho dalšího středověkého veselí.
 

Zámecká krčma ve Zbirohu

u rudolfovy kratochvíleJestli jste zatíženi na zámeckou romantiku, vydejte se do Zbiroha. Zde najdete zámeckou krčmu U Rudolfovy kratochvíle, kde si můžete prodloužit svůj výlet do dob dávno minulých. Po prohlídce zámku je to ideální místo, jak pokračovat v započaté zábavě.

Ve zbirožské zámecké krčmě si můžete vychutnat pohár dobrého vínka či žejdlík pivního moku a samozřejmě originální pokrmy podávané na keramickém nádobí. Skutečnou chloubou zámecké krčmy je prostorná gotická hodovní síň. Krom středověké krmě vás tu každé pondělí čeká i tematický program.
Středověká krčma U Krále Brabantského v Praze

Středověká krčma U Krále Brabantského v Praze

Krčma na pražské Malé Straně je opředena tajemnými legendami a ve středověkém duchu se zde nese nejen interiér, ale také jídelní lístek. Personál zde chodí v dobových kostýmech a na hostinu plnou dobového jídla vám posvítí svíčky. Nechybí ani originální dobový program.

Středověká krčma Písek

Středověká krčma Písek

Zažijte středověk. Unikátní místo v Jižních Čechách ve kterém se čas zastavil. Hodovat a chlastat zde můžete co hrdlo ráčí. Naše šenkýřky v dobových kostýmech se postarají o vaše bachory. Pivo z našich sudů vždy teče proudem. Hostina u nás je vždy vskutku královská a zábava bujará.

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Zámecká krčma U Rudolfovy kratochvíle na zámku Zbiroh

Dopřejte si staročeské speciality ve zbirožské zámecké krčmě s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních pokrmů.

Středověká krčma Dětenice

Středověká krčma Dětenice

Máte rádi středověk? Krčma Dětenice nabízí všem návštěvníkům naprosto ojedinělý zážitek – přenesete do období středověku se vším, co k němu patří. Středověké speciality se připravují na otevřeném ohni, jí se rukama, obslouží vás personál v dobových kostýmech.

Restaurace Dačický – staročeská kuchyně a jiné dobroty v Kutné Hoře

Restaurace Dačický – staročeská kuchyně a jiné dobroty v Kutné Hoře

Staročeská stylová restaurace Dačický nabízí tradiční české a staročeské pokrmy, šest druhů piv, moravská vína. Své jméno restaurace zdědila po Mikuláši Dačickém z Heslova (1555 – 1626), nejslavnějším kutnohorském rodákovi, renesančním bouřlivákovi, pijákovi a milovníkovi žen.

Hotel U Kata

Hotel U Kata

Hotel se nachází na okraji historického centra, v místech, kde ve středověku vedly městské hradby, jejichž část se dodnes zachovala i s tzv. Katovou brankou, jediným místem, kudy mohl mistr kat vcházet do města konat svou práci. Odtud také pramení název našeho zařízení – Hotel U Kata.

Restaurace Svatá Klára

Restaurace Svatá Klára

Restaurace Svatá Klára je do odvolání uzavřena. Děkujeme za vaši přízeň a včas vás budeme informovat o znovuotevření restaurace.

Krčma U dwau Maryí  v Českém Krumlově – ochutnejte, co jídávali naši předkové

Krčma U dwau Maryí v Českém Krumlově – ochutnejte, co jídávali naši předkové

Procházka po Českém Krumlově je sama o sobě zážitkem. Krčma U dwau Maryí nabízí neobvyklý gastronomický zážitek – chuťový návrat o několik století zpátky. Při přípravě jedinečných jídel tu pracují se surovinami jimiž se živili naši předkové.

Anno Domini 1471 – Staročeská žranice s dobovým programem

Anno Domini 1471 – Staročeská žranice s dobovým programem

Tříhodinový dobový program s neomezenou konzumací staročeských jídel a pití. Zážitek s programem – v krčmě Anno Domini 1471 s se přenesete do středověku, dobová hudba a tanečnice, ohnivá show, středověké menu, falešný hráč, věštkyně budoucnosti, to vše v naší středověké krčmě.