!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Zatopený lom v Kamýku nad Vltavou

Zatopený lom v Kamýku nad Vltavou

Příroda
Nedaleko žlutě značené turistické cesty vedoucí z Kamýka do obce Třtí se nachází menší zatopený lom. V minulosti sloužil k lámání žuly. V horkých dnech poskytuje příjemné osvěžení.
Zatopený žulový lom se nachází na krásném místě, zhruba v polovině cesty mezi obcemi Třtí a Kamýk nad Vltavou. Dostat se sem můžete z obou zmíněných míst po polních cestách buď pěšky nebo na kole.

Můžete si tu posedět, potěšit se krásnou přírodou a různými živočichy. Žijí zde ještěrky a v létě vyhřáté kameny jsou oblíbeným místem hadů – užovek i zmijí. Okolo lomu není žádné zázemí, přístup do vody je možný jen po vylámaných kamenných stupních. Zajímavostí jsou značky na skalách s údaji, kolik metrů ční skalní bloky nad hladinou. Koupání je zde na vlastní nebezpečí.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Solenice u Orlické přehrady

Hotel Solenice u Orlické přehrady

Solenice, Střední Čechy
Kemp Popelíky na Orlíku

Kemp Popelíky na Orlíku

Milešov, Střední Čechy
Penzion Vltavanka na Slapech

Penzion Vltavanka na Slapech

Županovice, Střední Čechy