!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Sedlec Prčice
Ubytování

Zámek Sedlec Prčice

Ať už jste vášnivými návštěvníky památek, milovníky historie nebo jen zvídavými turisty, kteří rádi objevují nová místa, pak vězte, že se obec Prčice pyšní také zámkem s dávnou minulostí. Zámkem, jehož dějiny sahají až do 12. století.
Uprostřed oblasti přezdívané jako Český Merán leží město Sedlec-Prčice, které proslulo zejména dálkovým pochodem z Prahy do Prčic. Ať už se do města vydáte jakkoliv, nenechte si ujít příležitost a navštivte místní zámek, který se snaží o návrat společenského života do obnovených prostor.


Jak si město zasloužilo tak neobvyklé jméno?

První zmínka o tvrzi sahá až k roku 1197. Název vsi Prčice vznikl odvozením od prčené tvrze, tedy dřevěné. První písemné paměti se datují kolem poloviny 16. století, kdy se hovoří již o zděné a zpustlé tvrzi. Díky renesanční přestavbě gotické tvrze došlo k rozšíření základů na dvoupodlažní budovu - zámek. V průběhu staletí měnil zámek svůj ráz z renesanční, barokní a později na klasicistní podobu. V roce 1948 byl objekt znárodněn a utrpěl největší devastaci, jak na movitém, tak i nemovitém majetku.
Od roku 1993 se zámek opět navrátil potomkům, kteří zahájili rozsáhlé opravné práce celého objektu včetně přilehlého parku. V současné době se můžete ubytovat a relaxovat ve starobylých komnatách s ojedinělým geniem loci. Každý pokoj má svou vybavenou koupelnu se sprchovým koutem a WC, na požádání je možné doplnit přistýlku dle potřeby. Kus dávné historie na vás dýchne už při prvních krocích. Jednotlivá patra jsou zakončena obnoveným barokním zábradlím a ze stropu je zavěšen lustr z konce 19. století.

Na co se můžete dále těšit?

Pokud byste byli unaveni ze zámeckého života, svůj pobyt si určitě zpestřete návštěvou sportovního areálu Monínec. Za nedalekým kopcem se nalézá jedno z nejkrásnějších golfových hřišť Čertovo Břemeno. Za netradičním zážitkem se můžete vypravit do Hvězdárny Josefa Sadila Sedlčany a pozorovat noční oblohu. Letiště Benešov přivítá zejména milovníky adrenalinu, pro které je zajištěn let balónem, vyhlídkové či akrobatické lety nebo také lety vrtulníkem či profesionálním leteckým simulátorem letadla. Zkrátka fantazii se meze nekladou.

Zámecký areál nabízí mnoho způsobů využití. Od ubytování jednotlivců nebo skupin až po pronájem společenských prostor a parku ke svatbám, firemním akcím, školením nebo kulturním událostem a oslavám.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 5. 8. 2020
Kostel sv. Vavřince v Prčici

Kostel sv. Vavřince v Prčici

Sedlec-Prčice, Jižní Čechy
Památník Prčický škrpál

Památník Prčický škrpál

Sedlec-Prčice, Jižní Čechy
Most Karla Burky v Prčicích

Most Karla Burky v Prčicích

Sedlec-Prčice, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Novosedly nad Nežárkou, Jižní Čechy
Hotel Monínec

Hotel Monínec

Sedlec-Prčice, Jižní Čechy
Farma Drábův dvůr

Farma Drábův dvůr

Sedlec-Prčice, Jižní Čechy
Restaurace Čertovo Břemeno

Restaurace Čertovo Břemeno

Jistebnice, Jižní Čechy