Úvod > Co chcete dělat? > Za Oskarem Schindlarem

Za Oskarem Schindlarem

Letní sporty
Cyklistický výlet vás provede malebnou zvlněnou krajinou Českomoravského pomezí. Po prohlídce Moravské Třebové, kde navštívíte renesanční zámek nebo netradiční Muzeum egyptské princezny, zamíříte do Svitav, rodiště kontroverzního zachránce více než tisícovky lidských životů Oskara Schindlera.
S největšími klenoty Moravské Třebové se seznámíte na Cestě od renesance k baroku, která vás zavede z historického centra až na Křížový vrch. K návštěvě zve i renesanční zámek se středověkou mučírnou a alchymistickou laboratoří. V Muzeu egyptské princezny najdete mnoho exotických artefaktů a včetně pravé egyptské mumie. Město i okolí můžete zahlédnout z ptačí perspektivy z rozhledny Pastýřka a i cestou do Svitav si vychutnat výhledy do krajiny Českomoravského pomezí.

Příběh Oskara Schindlera nastiňuje expozice Hledání hvězdy Davidovy ve svitavském muzeu, kde také najdete jedinečnou sbírku praček a prací techniky nebo vzácný vyřezávaný betlém. V parku Jana Palacha najdete památník Oskara Schindlera, umístěn je přímo naproti jeho rodnému domu. Oddychnout si můžete ve volnočasových areálech Vodárenský les, Park patriotů nebo Brand okolo Svitav. Na závěr vás čekají Hřebečské důlní stezky s rozhlednou, vyhlídkovými plošinami a technickými památkami odkazující na důlní historii Hřebečska.
Celý popis
Naposledy změněno: 25. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hájenka Kozlov

Hájenka Kozlov

Litomyšl, Východní Čechy
Rodinný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě

Rodinný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě

Kostelec nad Orlicí, Královéhradecko
Penzion Podhorní mlýn na úpatí Orlických hor

Penzion Podhorní mlýn na úpatí Orlických hor

Kostelec nad Orlicí, Královéhradecko
Ubytování na faře v Nekoři

Ubytování na faře v Nekoři

Nekoř, Východní Čechy