Úvod > Co chcete dělat? > Za poznáním husitských hejtmanů na Kutnohorsko
Památky

Za poznáním husitských hejtmanů na Kutnohorsko

Na tento výlet se vydejte z malebného městyse Malešov. Je to místo, jehož atmosféra vás okamžitě pohltí, místo, kde si užijete současnost i historii.
Pokud budete mít štěstí, tak můžete opravdu "zažít Malešov" a prohlédnout si zrekonstruovanou tvrz nebo můžete zajít do místního muzea a dozvědět se více třeba o bitvě u Malešova. Potom vás čeká procházka po naučné stezce Cestou husitských hejtmanů. Malešov je místem s tabulí číslo 10 na desetikilometrové stezce. Kolem tabule číslo 9 s informacemi o mlynářské tradici na Vrchlici přijdete k tabuli číslo 8, která stojí u rybníka Prosík, na místě tradičně označovaném jako místo bitvy u Malešova. Zde se napojíte na modrou turistickou značku, která nás dovede až do předhradí Sionu v obci Chlístovice. Zde se nachází bývalé sídlo Jana Roháče z Dubé, nyní už pouhá zřícenina hradu Sion.

Naučná stezka má 15 informačních panelů a 5 odpočívadel. Vede krásnou přírodou kolem říčky Vrchlice. Toto okolí inspirovalo J. K. Tyla k napsání písně Kde domov můj, která se stala naší národní hymnou. Stezka nás vede skutečně po stopách husitských hejtmanů, kteří se zapsali do naší historie tak silně, že o nich bylo psáno v kronikách, v románech a dokonce o nich byly natočeny velkofilmy. Cílem této naučné stezky je popsat události a místa, kolem nichž procházíte a možná ani nevíte nic o jejich dávné minulosti.

Cestou zpět zvolte trasu pře Maxovnu a Bykáň a těšte se na pivo z místního Přátelského pivovaru v Malešově
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Vila U Varhanáře

Vila U Varhanáře

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy