!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Za poznáním husitských hejtmanů na Kutnohorsko
Památky

Za poznáním husitských hejtmanů na Kutnohorsko

Na tento výlet se vydejte z malebného městyse Malešov. Je to místo, jehož atmosféra vás okamžitě pohltí, místo, kde si užijete současnost i historii.
Pokud budete mít štěstí, tak můžete opravdu "zažít Malešov" a prohlédnout si zrekonstruovanou tvrz nebo můžete zajít do místního muzea a dozvědět se více třeba o bitvě u Malešova. Potom vás čeká procházka po naučné stezce Cestou husitských hejtmanů. Malešov je místem s tabulí číslo 10 na desetikilometrové stezce. Kolem tabule číslo 9 s informacemi o mlynářské tradici na Vrchlici přijdete k tabuli číslo 8, která stojí u rybníka Prosík, na místě tradičně označovaném jako místo bitvy u Malešova. Zde se napojíte na modrou turistickou značku, která nás dovede až do předhradí Sionu v obci Chlístovice. Zde se nachází bývalé sídlo Jana Roháče z Dubé, nyní už pouhá zřícenina hradu Sion.

Naučná stezka má 15 informačních panelů a 5 odpočívadel. Vede krásnou přírodou kolem říčky Vrchlice. Toto okolí inspirovalo J. K. Tyla k napsání písně Kde domov můj, která se stala naší národní hymnou. Stezka nás vede skutečně po stopách husitských hejtmanů, kteří se zapsali do naší historie tak silně, že o nich bylo psáno v kronikách, v románech a dokonce o nich byly natočeny velkofilmy. Cílem této naučné stezky je popsat události a místa, kolem nichž procházíte a možná ani nevíte nic o jejich dávné minulosti.

Cestou zpět zvolte trasu pře Maxovnu a Bykáň a těšte se na pivo z místního Přátelského pivovaru v Malešově
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 23. 11. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Vila U Varhanáře

Vila U Varhanáře

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy
Cafe Dačický

Cafe Dačický

Kutná Hora, Střední Čechy