!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Vyhlídka nad jeskyní Padouška u přehrady Vír
Příroda

Vyhlídka nad jeskyní Padouška u přehrady Vír

Krásnou vyhlídku objevíte nad skalním převisem Padouška nedaleko vesnice Hluboké u vodní nádrže Vír. Místo je odlehlé, stranou hlavních turistických tras, ale krásný výhled stojí za to. Uvidíte odtud Vírskou přehradu v místech, kde stávala dnes zatopená obec Chudobín.
Mimo hlavní trasu Vírské stezky za obcí Hluboké najdete v lesích krásnou vyhlídku nad skalním převisem Padouška. Z vyhlídky je vidět Vírská přehrada nad zatopenou obcí Chudobín, která se nacházela v údolí mezi Dalečínem a Vírem.
 
Jedná se o zajímavé tiché místo, ukryté daleko od civilizace. Stezka z Hlubokého je 2 km dlouhá a musíte se po ní zase vrátit zpět.
 
Dříve sem stoupala poměrně krátká polní cesta od Chudobína, který potkal stejný osud jako Korouhvici, tedy došlo k zaplavení obce přehradou. Za dob 30leté války, kdy švédská vojska často procházela místní krajinou, sloužila Padouška často jako úkryt právě chudobínským občanům.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 8. 2020
Kostel sv. Michala Vítochov

Kostel sv. Michala Vítochov

Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina
Rozhledna Karasín u vodní nádrže Vír

Rozhledna Karasín u vodní nádrže Vír

Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina
Ski areál Karasín

Ski areál Karasín

Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí