Úvod > Co chcete dělat? > Sportovní areál Hněvkovského v Brně
Letní sporty

Sportovní areál Hněvkovského v Brně

Sportovní areál u řeky Svratky v lokalitě Hněvkovského nabízí řadu příležitostí ke sportu. Vyzkoušet zde můžete vnitřní a venkovní lezeckou stěnu, skatepark a pěkné výhledy do okolí poskytuje vyhlídkovou věž.

Z bývalé kotelny je dnes sportovní klub s vnitřní a venkovní lezeckou stěnou s různými obtížnostmi. Z objektu se vstupuje na schodiště vedoucí na bývalý komín – teď už spíš na vyhlídkovou věž, jež umožňuje z výšky přibližně dvaceti metrů slušný výhled do rovinaté krajiny jihu Brna. V těsné blízkosti budovy vznikl také skatepark – betonová dráha s typickými prvky sloužícími k jízdě na skateboardu.

Dále zde vzniklo tenisové a víceúčelové hřiště, lávka přes řeku Svratku, která spojuje obě existující cyklostezky. Tenisový areál zahrnuje tři kurty s povrchem z umělého trávníku. Multifunkční hřiště, kde si lze zahrát volejbal, basket, házenou, nohejbal i florbal, je rovněž opatřeno umělým povrchem.

V letošním roce by měla nedaleko sportoviště začít stavba přírodního koupaliště – biotopu na řece Svratce. Půjde o relaxační areál s bazénem pro plavce, částí pro neplavce a brouzdalištěm pro nejmenší. Voda v nádržích se bude upravovat pouze přírodní cestou prostřednictvím řas a vodních rostlin.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí