!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Saunové centrum Saunia v pražské Galerii Butovice
Lázně a wellness

Saunové centrum Saunia v pražské Galerii Butovice

Saunia vybudovala v prvním patře Galerie Butovice jedno z největších saunových center v Praze. Se svou rozlohou 900 m², 5 druhy saun a parní lázní, dvoupatrovou relaxační zónou a rozsáhlou ochlazovací zónou nabízí nepřeberné možnosti relaxace s přáteli i ve dvou.

Pro milovníky vysokých teplot a klasického saunování je připravena finská sauna s teplotou 95°C a parní náraz s teplotou 85°C. V něm probíhá automatický polev kamen vodou s vonnou esencí. Po jejím odpaření se rozeběhne podstřešní větrák, který nažene vůni a teplotu od stropu místnosti až k vám.

Těm, kteří mají raději nižší teploty, je k dispozici tropická sauna s vysokou vlhkostí, soft sauna s 60°C a herbal s 45°C. V těchto saunách se prohřejete mnohem pomaleji, takže v nich lze vydržet i desítky minut a užívat si vůně dřeva a esencí, které se polévají na kamna.

Další možností pro skvělou relaxaci je parní lázeň se 100% vlhkostí a 45°C, kde si perfektně uvolníte dýchací cesty.

Po kvalitním prohřátí je potřeba se dobře ochladit. Na to můžete použít sprchy se zabudovaným mlžením, ochlazovací vědra a rozměrný ochlazovací bazének. Celé ochlazení můžete podtrhnout masáží těla ledem z ledové studny. Na konci saunového cyklu vás čeká dobře zásobený bar, dvě patra relaxační zóny s možností výběru sezení u stolečku nebo ležení na lehátku.

Zobrazit více