Richtrovy boudy leží u frekventované turistické trasy z Pece pod Sněžkou na Výrovku, Luční boudu a další horské boudy na hřebenech Krkonoš. Areál tvoří dvě budovy – Richtrova a Červená bouda. Jedná se o majetek Policejního prezidia, veřejnosti již boudy nejsou přístupné.
Richtrovy boudy pod Výrovkou, směrem na Pec pod masivem Širokého hřebenu, sloužily před uzavřením hlavně jako školicí a rekreační středisko pro pedagogické pracovníky, školy v přírodě, lyžařské kurzy a výjezdní zasedání. Areál využívala ke školení a jako zázemí při výcviku také Horská služba.
Místo, kde "Richtrovky" stojí je oblíbenou turistickou lokalitou. První zmínka o Richtrových boudách pochází z 80. let 18. století. Před první světovou válkou nahradila původní chalupu bouda s 50 lůžky v 18 pokojích. V roce 1938 objekt vyhořel, za války pak byl v rekonstrukci. V roce 1946 získala boudu Obchodní akademie Dr. Beneše z Prahy a v roce 1950 se stala majetkem tehdejšího ministerstva školství, věd a umění.
Richtrovy boudy se nachází u turistické trasy z Pece pod Sněžkou na Výrovku, Luční boudu a další horské boudy na hřebenech Krkonoš.
Areál Richtrovy boudy tvoří dvě budovy, Richtrova bouda a Červená bouda.
Ne, Richtrovy boudy již nejsou veřejnosti přístupné.
Před uzavřením sloužily Richtrovy boudy hlavně jako školicí a rekreační středisko pro pedagogické pracovníky, školy v přírodě, lyžařské kurzy a výjezdní zasedání.
Areál Richtrovy boudy využívala Horská služba ke školení a jako zázemí při výcviku.
První zmínka o Richtrových boudách pochází z 80. let 18. století.
Před první světovou válkou nahradila původní chalupu bouda s 50 lůžky v 18 pokojích.
V roce 1938 Richtrova bouda vyhořela.
Po druhé světové válce získala Richtrovu boudu Obchodní akademie Dr. Beneše z Prahy a následně v roce 1950 přešla do majetku tehdejšího ministerstva školství, věd a umění.
Ačkoliv Richtrovy boudy nejsou přístupné, okolní oblast na hřebenech Krkonoš nabízí malebné turistické trasy a je populární pro pěší turistiku a lyžování.