Úvod > Co chcete dělat? > Penzion Houba a půjčovna lodí Otava Horažďovice

Penzion Houba a půjčovna lodí Otava Horažďovice

Letní sporty
Penzion v malebném a poklidném městě Horažďovice s řadou historických památek a širokou škálou sportovního vyžití. Horažďovice se nachází na rozhraní západních a jižních Čech na levém břehu řeky Otavy. Půjčovna lodí při penzionu Houba - 6 lodí včetně pádel, vest a barelů.
Penzion Houba leží v blízkosti historického centra města a anglického parku Ostrov, který je jednou z památek a chráněných míst v Horažďovicích. Toto místo vybízí návštěvníky k procházkám a odpočinku. Za relaxací můžete vyrazit také do aquaparku, který je vzdálen od penzionu cca 500 m a je součástí sportovního areálu Lipky, kde se mimo jiné nachází i fotbalové hřiště, tenisové kurty, víceúčelové hřiště s umělým povrchem, skatepark a dětské hřiště.

Penzion je ideálním místem pro rodinnou rekreaci, pro milovníky památek, cykloturistiky a vodní turistiky, součástí penzionu je i půjčovna lodí.

Vítejte na jedné z nejoblíbenějších řek mezi vodáky, která vzniká soutokem Vydry a Křemelné u Čeňkovy Pily. První úsek Čeňkova Pila – Rejštejn patří k obtížnějším trasám a bývá sjízdná na jaře nebo po dlouhotrvajících deštích. Vhodná je jen pro zkušenější vodáky s dokonalou výbavou a uzavřenou lodí či raftem. Od Rejštejna je trasa určena pro středně pokročilé. Plavba na horním úseku je omezena vyhláškou národního parku Šumava. V horní části se jedná o pěknou horskou řeku s kamenitým dnem v krásné šumavské přírodě. Řeka směrem k Sušici se začíná pozvolna uklidňovat a stává se z ní letní prázdninová řeka, která je vhodná i pro méně zkušené. Pro rodiny s dětmi a sváteční vodáky doporučujeme trasu ze Sušice do Horažďovic podél hradu Rabí, kde vás čeká jedna z nejkrásnějších částí řeky a také nejoblíbenější trasa jednodenních výletů.

Z Horažďovic plyne řeka do Strakonic, kde se stéká s řekou Volyňkou a dále směřuje do Písku. Mezi Pískem a Strakonicemi se do Otavy vlévá další řeka - Blanice. Pokud budeme pokračovat od Písku dál, dostaneme se hlubokým údolím až k soutoku řek Otavy a Vltavy, kde nám začíná Orlická přehradní nádrž.

Doprava lodí pro ubytované v Penzionu Houba zdarma.
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 9. 2019