Úvod > Co chcete dělat? > Prague City Golf na Zbraslavi
Letní sporty

Prague City Golf na Zbraslavi

Oblíbené 18jamkové hřiště, spoludesignované Alexem Čejkou, naleznete nedaleko Zbraslavi. Zdejší specialitou jsou tzv. spill offs, což jsou uměle vytvořené terénní vlny ve tvaru zubů a dále plochy s červenými písky (sandy wastes), ze kterých lze hrát, narozdíl od klasických bunkerů, jako z fairwaye.
Prague City Golf je koncipován jako mistrovské hřiště, které má ambice hostit profesionální turnaje nejvyšší úrovně. Na druhou stranu je velmi vstřícné i pro rekreační hráče. Délka hřiště je 6278 metrů z černých mistrovských odpališť, pro rekreační hráče to pak je 5492 metrů. Jedna devítka má charakter linksový, druhá spíše lakeový.

Golfové dovednosti, především u „krátké hry“, si mohou vyzkoušet nejenom začátečníci na místním 9jamkovém „Pitch and Putt“ hřišti (jamky s parem 3). Mezi zdejší skvosty patří také nově vznikající unikátní 18jamkové puttovací hřiště, přesně podle inspirace slavného „Ladies Putting Course of St.Andrews“, kterému se říká Himaláje.

Greeny na zdejším hřišti jsou velmi zvlněné – inspirované linksovými hřišti ve Skotsku a Irsku. Jejich velikost je od 450m² (green jamky číslo 16) do 2000m² (dvojitý green jamky 5 a 7). Pod celým hřištěm je položena nezbytná závlaha, takže zdejší ferveje a greeny jsou svěží a zelené v průběhu celé sezóny. Barevnost hřiště dokresluje průzračně modré jezero, kolem kterého se hrají jamky 10, 12, 13, 14 a 15. “Linksová” inspirace je pak vidět i u pískových bunkerů – klasické “pot bunkery” jsou rozprostřeny na všech jamkách vyjma jamky číslo 1.

Jamka číslo dvanáct je na hřišti Prague City Golf klíčovou. Má mnoho různých variant hry, ale rozhodně odmění ty, kteří se nebojí riskovat a umí tvarovat své rány. Na levé straně totiž číhá temně modré jezero a v dálce pak fervej protínají bílé linky pískových bunkerů. Ideální drajv je ten, který skončí co nejblíže vodě. To sice může znít podivně, ale sklon ferveje skutečně pomůže správně nasměrovanému míči do ideální pozice. Z tohoto místa je pak krásný výhled na green a druhá rána je o poznání jednodušší.

Město Praha plánuje do budoucna projekt rekreačního parku a vodních lagun v okolí Zbraslavi nedaleko golfového resortu. Plánovaný obchvat Prahy a projekt rekreačního parku zvyšuje atraktivitu zdejšího místa.

Provozovatel

Prague City Golf Club

K Radotínu 15
154 00 Praha 5
Tel.:
+420 257 217 733
Email:
info@praguecitygo...
WWW:
www.praguecitygol...
GPS:
49,970300 14,375100
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Poznámka:Fee již od 450,- Kč Vstup na Himaláje již od 200,- Kč

 

Časová náročnost

3,5 hodiny