Úvod > Aktuality > Česko – golfová země v srdci Evropy
Česko – golfová země v srdci Evropy
">
Letní sporty

Česko – golfová země v srdci Evropy

  • Vydáno2. března 2011
Ne nadarmo se České republice přezdívá golfová. V Česku se nachází 87 golfových hřišť a vznikají stále nová. Některá mají tradici od počátku 20. století. Řada z nich se nalézá v okolí zámků a hradů nebo lázní. Užijte si skutečnou relaxaci a vydejte se na greeny do srdce Evropy.
Zámecké golfové radovánky
Golf má v České republice pohádkovou atmosféru. Velké množství hřišť se totiž nachází v okolí zámeckých parků a hradních komplexů. Nádherné výhledy nabízí například Golf Resort Karlštejn, situovaný v okolí stejnojmenného středověkého hradu nedaleko Prahy. Golf Resort Konopiště, jenž najdete v okolí stejnojmenného zámku, patří k nejkrásnějším golfovým hřištím v Česku vůbec. V loňském roce bylo certifikováno osmnáctijamkové hřiště Golf Clubu Kynžvart. Klasicistní zámek, v jehož okolí se greeny nacházejí, si vybral jako své letní sídlo rakouský státní kancléř Metternich. Za návštěvu stojí bezpochyby také dvacetisedmijamkové hřiště u jihočeské zámecké perly Hluboké. Golfoví fajnšmekři by si neměli nechat ujít ani golfový resort v okolí zámku Slavkov. V roce 1805 se tu odehrála bitva tří císařů, vítězství zde slavila francouzská vojska v čele s Napoleonem.
 
Golfový relax v lázních
K lázeňství patří v České republice už od počátku 20. století golf. V nejslavnějších českých lázních Karlových Varech založili hřiště už v roce 1904. V Mariánských Lázních otevíral v té době druhé golfové hřiště na území Česka sám anglický král Edvard VII. V roce 2003 udělila zdejšímu klubu britská královna právo užívat titul královský, tedy Royal Club Mariánské lázně. Další golfové resorty se nacházejí například v okolí Františkových lázní, Golf Resort Franzensbad s 18 jamkami, nebo Bečova nad Teplou, Astoria Golf Resort Cihelny, hřiště skotského typu, rovněž s 18 jamkami.  
 
Novinky letošní sezóny
V loňském roce vznikla řada nových hřišť, spousta golfových areálů inovovala, modernizovala či rozšiřovala zázemí i hrací plochy. Stejně tomu bude i v nadcházející sezoně. V listopadu prvně přivítal milovníky zeleného sportu Golf Resort Black Bridge, v polovině června bude zbrusu nové pražské osmnáctijamkové hřiště otevřeno v plném rozsahu. Druhou část ze svého osmnáctijamkového hřiště v červnu golfistům zpřístupní i Golf park Slapy svatý Jan nedaleko Slapské přehrady. V Golf Clubu Čertovo břemeno v jižních Čechách je pro změnu připravena pro hráče nová klubovna.
 
V Česku ušetříte
Česká republika podporuje golfisty projektem 1 fee pro 2 hráče, podílí se na něm i agentura CzechTourism. Vouchery na zvýhodněnou hru lze využít na 39 českých hřištích až do 31. 12. 2011. Jejich seznam a další informace naleznete na stránkách www.1fee2golfers.eu.
Poukázky budou od března distribuovat i zahraniční zastoupení (ZZ) agentury CzechTourism ve Velké Británii, skandinávských zemích, Polsku a Slovensku. Golfisté z ostatních států si je mohou vyžádat na pražské centrále (www.czechtourism.com).  
 
Prestižní turnaje
Česká republika hostí i několik prestižních golfových turnajů. Namátkou například srpnový Czech OpenProsper Golf Resortu Čeladná na severní Moravě, jenž je součástí European Tour, nebo zářijový turnaj Casa Serena Open v golfovém areálu Casa Serena Roztěž u Kutné Hory, který je součástí série European Senior Tour. TOP golfové akce roku 2011 uzavírá turnaj série Ladies European Tour - Prague Golf Masters. Koná se v září v Prague City Golf Club na Zbraslavi(www.praguecitygolf.cz).
 

Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou

Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou

Areál nabízí širokou nabídku možností sportovního vyžití i místo pro odpočinek a relaxaci. Nejčastějšími návštěvníky areálu jsou rodiny s dětmi. K dispozici tu jsou nové motorové lodě, zázemí pro cyklisty, koktejl bar, osvěžovací zóna i trampolínový svět.

Golf Resort Karlovy Vary

Golf Resort Karlovy Vary

Mistrovské 18jamkové hřiště s nejstarším goflovým klubem v České republice. Golf Club Karlovy Vary byl založen roku 1904 „Pánským šermířským klubem“. V současné době má nejstarší golfový klub v České Republice více jak 900 členů.

Golf Resort Karlštejn – hřiště zasazené  do malebné krajiny

Golf Resort Karlštejn – hřiště zasazené do malebné krajiny

Zalesněná kopcovitá krajina s vápencovými skalami, bohatou faunou i flórou je oázou klidu a pohody, a přitom jen 45 minut jízdy z centra české metropole.

Prague City Golf na Zbraslavi

Prague City Golf na Zbraslavi

Oblíbené 18jamkové hřiště, spoludesignované Alexem Čejkou, naleznete nedaleko Zbraslavi. Zdejší specialitou jsou tzv. spill offs, což jsou uměle vytvořené terénní vlny ve tvaru zubů a dále plochy s červenými písky (sandy wastes), ze kterých lze hrát, narozdíl od klasických bunkerů, jako z fairwaye.

Golf Resort Cihelny

Golf Resort Cihelny

Vychutnejte si golf na hřišti, které v roce 2005 získalo ocenění Nejkvalitnější hřiště roku v anketě prestižního magazínu Golf Digest C&S.

Prosper Golf Resort Čeladná – 24 krytých odpališť a Indoor golf

Prosper Golf Resort Čeladná – 24 krytých odpališť a Indoor golf

Jedinečná golfová destinace, sportovně-rekreační areál Prosper Golf Resort Čeladná se rozkládá na 140 hektarech v malebné obci Čeladná na severovýchodě České republiky.

Golf Club Kynžvart

Golf Club Kynžvart

Nový 18ti jamkový golfový areál leží v překrásném prostředí historického zámeckého parku založeného v letech 1821-1831 kancléřem Metternichem v podhůří Slavkovského lesa.

Aktivní ozdravný pobyt v Mariánských Lázních

Aktivní ozdravný pobyt v Mariánských Lázních

Parkhotel Golf**** nabízí jak klasické lázeňské pobyty pod vedením zkušeného lékaře, tak wellness a beauty pobyty zaměřené na odpočinek a krásu těla i duše. Už jen příjemná poloha hotelu, v prostoru krásného lesoparku, nabízí mnoho možností aktivního odpočinku. Vybrat si můžete z klasických lázeňských procedur, různých wellness a beauty balíčků nebo si přijet jen tak odpočinout.