Celý objekt, bývalý sklad sovětské jaderné munice, je zachovalý technický unikát a lahůdka pro milovníky bunkrů a vojenské historie. Expozice přiblíží dobu, kdy se Východ a Západ připravovaly na případný jaderný konflikt. Dnes je ztělesněním dusivé atmosféry studené války. Vojenský objekt Javor 51 Borovno začal stavět v roce 1965.
Bunkr zabírá prostor 1600 metrů čtverečních a obsahuje i sál, kde byly uloženy jaderné hlavice. Každý sál je věnován něčemu. První sál studené válce, druhý sovětskému atomovému programu, třetí americkému atomovému programu a čtvrtý sál mírovému využití jaderné energie.
Novinkou v muzeu (2018) je jaderná mina, která váží asi 80 kg. Měla se využívat na takzvané jaderné podzemní stavitelství. Min byly vyrobeny stovky na východní i západní straně. Zakopané byly 200 metrů pod zemí na přechodech podél tzv. železné opony a byly řízeny radiově na dálku. Pokud by se pohnula vojska z jedné nebo z druhé strany, tak by byla odpálena. Pod zemí by se tak vytvořila jeskyně o průměru až 300 metrů, která by se propadla a vznikl by velký kráter, hluboký až 50 metrů, a žádná technika by neprojela.
Dalším unikátem je i nedávno odtajněný rozkaz s podpisem amerického majora na svržení atomové pumy na Hirošimu, obrázky a zvon z kostela v Sarově, střediska sovětského jaderného výzkumu.
Prohlídky se konají každou sobotu (duben - listopad od 13 hodin). Pro větší skupiny lze na čísle 603 429 896 domluvit individuální prohlídku.