Úvod > Co chcete dělat? > Park Výstaviště v Mladé Boleslavi
Příroda

Park Výstaviště v Mladé Boleslavi

Park v samém centru města je hojně využíván všemi generacemi obyvatel. Konají se zde i různé velké společenské akce a slavnosti. V roce 2012 prošel park výraznou rekonstrukcí a od dubna 2013 je otevřen v novém.
Ve 20. století zažila Mladá Boleslav dvě reprezentativní výstavy. Pro první z nich, Severočeskou výstavu v roce 1912, byl v návaznosti na nové veřejné budovy v Palackého ulici, jež měly reprezentovat sílu města na přelomu dvou století, vybudován důstojný výstavní areál. Ten byl pak v souvislosti s další severočeskou výstavou v roce 1927 rozšířen o nové pavilóny.

Veletrhům v Mladé Boleslavi už dávno odzvonilo, výstavní pavilóny odnesl čas. Co ovšem zůstalo po slavné, byť velmi krátké tradici, je název městského parku, kterému se dodnes říká Výstaviště.

Jeho dominantou je někdejší hudební altán, přebudovaný na útulnou kavárnu. Místo, které dnes můžeme směle nazvat oázou klidu, nabízí kromě zeleně také zajímavá sochářská díla. U balustrády někdejšího hudebního pavilonu jsou zakomponována díla V. Sapíka – sousoší tančících žen. V centrálním prostoru nalezneme fontánu s dívčím aktem držící v rukou lotosový květ od K. Kotrby. V zadní části parku mezi překrásnými budovami městského divadla a sokolovny nalezneme sochu zvanou Poutník. Jde o pomník J. A. Komenského z roku 1928 z dílny sochařského umělce L. Šalouna.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Restaurace Štěpánka v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav, Český ráj
MG restaurace Mladá Boleslav

MG restaurace Mladá Boleslav

Mladá Boleslav, Český ráj