Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Ostravské procházky – pěší trasy Ostravou
Letní sporty

Ostravské procházky – pěší trasy Ostravou

Stezky, které jsou značeny klasickými KČT směrovkami, vás provedou přírodou a turistickými zajímavostmi města Ostravy. Nabízí se tak možnost aktivního vyžití pěší turistikou v ostravské městské přírodě, a to jak v letním tak i v zimním období.
Město Ostrava připravilo koncept pěších stezek, které umožňují turistům i ostravským obyvatelům všech věkových skupin spojit přirozený pohyb s poznáváním přírodních, architektonických i ostatních turistických zajímavostí města. Ve spolupráci s Klubem českých turistů město vydalo materiál obsahující tipy po vybraných městských částech. Naleznete v něm celkem sedm okruhů sedmi městskými obvody. Mapy všech tras si lze stáhnout na webových stránkách města Ostravy.

Stezka Porubou a Pustkovcem: tuto turistickou trasu je, vzhledem k její délce, možno rozdělit na dva okruhy – porubský a pustkovecký. Je jen na vás jaký si vyberete nebo si projdete celý okruh Porubou a Pustkovcem v délce 11,8 km.
 
  • Porubská trasa prochází městskou památkovou zónou, v mapě značenou barevným ohraničením. Jde o ucelený architektonický soubor staveb postavený ve stylu socialistického realismu, tzv. sorely.
 
  • Pustkovecká trasa začíná na náměstí Družby. Prochází Pustkovecké údolí k bludnému balvanu, dále ke kostelu svatých Cyrila a Metoděje, k restauraci "Zlatý Lev" – nejstarší fungující restauraci v Ostravě, která byla postavena jako zájezdní hostinec u tzv. "solné stezk"“ vedoucí z polské Wieliczky až do Vídně. Trasa končí na ulïci 17. listopadu.

Okruhy Hrabovou: Hrabová nabízí k procházkám 2 příjemné okruhy vedoucí přírodou i kolem turistických zajímavostí obvodu – Hrabovský okruh a trasu K Pilíkům. Habrovský okruh měří 6 km, trasa K Pilníkům 6,5 km.

Stezka Novou Bělou: Nová Bělá nabízí příjemnou a nenáročnou trasu převážně přírodou s názvem Novobělský okruh. Trasa vás zavede k rybníkům na Mitrovicích nebo na rozestavěnou železniční trať Mariánské Hory – Brušperk. Trasa měří 8,5 km.

Stezka Hošťálkovicemi a Lhotkou: tento okruh nabízí příjemnou a nenáročnou trasu s nádhernými výhledy do krajiny. Projít můžete celý 11 km dlouhý okruh nebo zvolit jen jeho část.

Naučná stezka Heřmanický rybník: nenáročná trasa v délce 3 kilometrů nabízí nenáročnou procházku v délce 3 kilometrů začínající v blízkosti autobusové zastávky MHD "U Dvora" s 5 informačními tabulemi, odpočívadlem a ptačí pozorovatelnou s otevřeným výhledem na rybník a jeho okolí. Kolem vodní plochy jsou umístěny romantické posedy mezi rákosím.

Okruh Plesnou: tento okruh nabízí příjemnou a nenáročnou trasu s nádhernými výhledy do krajiny. Projít můžete celý 7 km dlouhý okruh nebo zvolit jen jeho část.

Provozovatel

Magistrát města Ostravy

Prokešovo náměstí 8
729 30 Ostrava
Tel.:
+420 599 444 444
Email:
info@ostrava.cz
WWW:
www.ostrava.cz/cs...
GPS:
49,841733 18,291698
 
Region:
Moravskoslezský kraj
Oblast:
Ostrava a okolí
Město:
Ostrava
Tipy na výlet:
Ostrava a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Festival Souznění 2022

Oblíbený festival se letos uskuteční 7. až 11. prosince, jeho „nadílka“ bude obzvláště pestrá.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

NN Night Run Ostrava

10.ročník – Memoriál Stanislava ŠPOKA.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Velikán Beethoven

Předehra k jediné opeře, kterou Beethoven napsal nebo jeho Symfonie č. 8 – to je program, který prolne Šostakovičův Koncert pro housle, v němž se sólového partu ujme Elina Vähälä.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Neslyšící problém

Koncert, kde nikdo nikoho neposlouchá. Dirigent odmítá naslouchat orchestru a co teprve takový nahluchlý orchestr? Z tolika hudby by jeden ohluchl! To musíte slyšet!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Nová radnice Ostrava – vyhlídka z radniční věže v Ostravě

Nejvyšší radniční vyhlídkovou věž (85,6m) najdete v Ostravě. Vyhlídková terasa se nachází ve výšce 73 m a je z ní krásný rozhled na Ostravu (město v zeleni), panorama Beskyd, Poodří a příhraničí část Polska. Při dobré viditelnosti je možné zhlédnout také Praděd v Jeseníkách.
Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezský kraj

Prohlídky Ostravy s průvodcem

Vyberte si ze široké škály nabízených komentovaných prohlídek a poznejte Ostravu. Město, které vás překvapí.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Návštěvnická karta Ostrava Card

Návštěvnická karta Ostrava Card, je papírová karta, kterou obdržíte zdarma od svého ubytovatele (ve vybraných ubytovacích zařízeních) při pobytu na minimálně 2 noci. S kartou během svého pobytu v Ostravě získáte řadu výhod u partnerů OSTRAVACARD!!!
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Stopovací hra Tripper Ostrava: Barvy a kovy

Zábavně poznávací stopovací hry Tripper jsou určené pro aktivní odpočinek a společenskou zábavu na víkendové odpoledne. Ostravská trasa s názvem Barvy a kovy vás zavede do ulic Ostravy, kde je třeba být neustále ve střehu, nesejít z cesty a vytrvat až do konce.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

U Černého stromu – kavárna v Ostravě

Kavárna specializovaná na výběrovou kávu lokální pražírny Coffee Culture a také La Boheme Café.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Snídaňuj: Café&Pasta v Ostravě – brzká snídaně, těstoviny a kavárna

Z podniku Café&Pasta si můžete po Ostravě nechat dovézt snídani od brzkého rána, anebo si na ni zajít (už od půl sedmé). Připraví vám ji v Přívozské ulici, v uličce vedle hotelu Mercure. K obědu nabízejí domácí těstoviny a vše završuje skvělá kavárna.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Eatmeat

Bistro zdobí červená kráva na černých kachličkách a modré prase na bílých. Ty největší krásy tady ale pánové dávají na talíř, respektive na tácy. Do burgerů tým kolem Michala Španěla láduje vyzrálé maso z farmy Klokočov.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Mama's Bistro v Ostravě

Bistro s nabídkou burgerů, hot-dogů, zákusků alkoholických a nealkoholických nápojů a kávy.
Ostrava, Moravskoslezský kraj