Úvod > Co chcete dělat? > Orlickým cyklo & in-line královstvím z Chocně do Letohradu
Letní sporty

Orlickým cyklo & in-line královstvím z Chocně do Letohradu

Trasa vede malebným údolím Podorlicka podél řeky Tichá Orlice z Chocně do Letohradu přes Ústí nad Orlicí. Je nenáročná, s minimálním převýšením, dlouhá 35 km, z velké části vhodná i pro in-line bruslaře.
Trasa vede po značených cyklostezkách č. 4061 (Choceň – Brandýs nad Orlicí – Bezpráví – Klopoty – Kerhartice – Ústí nad Orlicí), č. 4048 (Ústí nad Orlicí – Dolní Libchavy – Černovír – Lanšperk – Hnátnice – Červená – Letohrad) a č. 4072 Letohrad – Kunčice – Orlice). Cyklostezky mají velmi kvalitní hladký povrch, jsou široké 2,5 – 3 metry a z převážné části vedou podél řeky Tiché Orlice ve stínu lesního porostu a v blízkosti železniční trati. Během výletu můžete navštívit přírodní labyrint v Brandýse nad Orlicí, aquapark v Ústí nad Orlicí nebo Muzeum řemesel v Letohradě.

Na trase jsou odpočívadla vybavená mobiliářem a informačními tabulemi. Do železničních stanic Choceň, Letohrad i Ústí nad Orlicí jezdí vlaky s rozšířenou přepravou jízdních kol a ve všech stanicích jsou i půjčovny ČD bike. Cestu, tam nebo zpět, je možné jet i s kolem vlakem.

Cyklovýlet výlet začíná v Chocni u mostu přes řeku Tichou Orlici, v přírodní rezervaci park Peliny nájezdem na cyklostezku č. 4061 a končí v Letohradě u areálu Tvrz Orlice na cyklostezce č. 4072. V Brandýse nad Orlicí za železničním přejezdem sjedete z cyklostezky, přejedete dřevěný most a od tohoto úseku až k obci Perná je nutné jet 900 metrů po silnici a dbát zvýšené opatrnosti.
 
Zvýšenou pozornost vyžadují přejezdy železničních tratí (Mýtkov, Brandýs nad Orlicí, Ústí nad Orlicí, Dolní Libchavy a Lanšperk). Nedaleko nádraží v Ústí nad Orlicí, cca 500m od nádražní budovy, za mostem odbočíte vlevo přejedete na cyklostezku č. 4048. V obci Červená je nutné překonat místní komunikaci, která nemá dobrý povrch. Na příjezdu do Letohradu končí cyklostezka č. 4048 a se zvýšenou opatrností najedete na cyklotrasu č. 4072, která je vedená po silnici a po ní pokračujeme přes město Letohrad až k Tvrzi Orlice. Podrobnější indormace včetně mapového nákresu najdete na stránkách Východních Čech.

Provozovatel

Turistické informační centrum Choceň

Tyršovo náměstí 301
565 01 Choceň
Tel.:
+420 465 461 949
Email:
ic@chocen-mesto.cz
WWW:
www.chocen-mesto.cz
WWW:
www.vychodni-cech...
GPS:
50,001449 16,223863
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 
Orlické muzeum v Chocni

Orlické muzeum v Chocni

Choceň, Pardubický kraj
Přírodní rezervace Peliny

Přírodní rezervace Peliny

Choceň, Pardubický kraj
Zřícenina hradu Zítkov

Zřícenina hradu Zítkov

Choceň, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna V uličce v Chocni

Cukrárna V uličce v Chocni

Choceň, Pardubický kraj
Papu kafé

Papu kafé

Choceň, Pardubický kraj
Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto, Pardubický kraj
Tábořiště Vochtánka Potštejn

Tábořiště Vochtánka Potštejn

Potštejn, Královéhradecký kraj