Úvod > Co chcete dělat? > Modelová železniční show v Domažlicích
Modelová železniční show v Domažlicích
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Modelová železniční show v Domažlicích

Výstava vlaků a vláčků v garáži pana Jaroslav Šimáčka. Jeho stanicí Máchovice, pojmenované podle ulice, ve které Šimáčkovi bydlí, projíždějí nejrůznější lokomotivy s vagony už řadu let. Na jeho dráze potkáte stroje tuzemské, rakouské nebo dokonce americké.
 Uvidíte zde například posunovací elektrickou lokomotivu „žehličku“, parní pětikolák, KBamerický rychlovlak, pendolíno, vojenský transport spojenců, soupravu cirkusového vlaku a mnoho dalšího.

Celá produkce je doprovázena nejen odborným a současně zábavným výkladem, ale i velmi zdařilými světelnými a zvukovými efekty. Ocitnete se střídavě třeba v železniční zastávce, kde vlak nestaví, protože má zpoždění aneb Slunce, seno, jahody nebo ve filmu Přednosta stanice. Za hudby Kaťjuši budete svědky železničního odsunu sovětských vojsk. Dokonce se ocitnete uprostřed noční bouřky na trati pod tajuplným hradem, v jehož okně se vám při troše štěstí zjeví i Bílá paní (jen pro silné nátury). Během programu dále uvidíte živý přímý přenos z modelu pendolina (kamera umístěná na stanovišti strojvedoucího – obraz se promítá na 3 LCD monitory). Další kamery jsou v pivovarské lokálce, máte možnost vidět provoz v pivovaru při odjezdu vlaku (možná zahlédnete i pivovarskou drožku) a potom celou jízdu vlaku po trati. Další kamera je umístěna přímo na hradle – vidíte celý provoz na kolejišti jako obsluha hradla. Dále slavný Orient Expres, který veze samé boháče – a možná uvidíte i vraždu...

Součástí výstavy je i železniční muzeum a výstava železničních modelů. V železničním muzeu uvidíte například tachometr z tachografem (černá skříňka) z parní lokomotivy řady 556 (štokr), mnoho cedulí z lokomotiv, karbitová světla, návěstní lampy, koncová světla z vlaků, staré nádražní telefony, pečetidla, signální trumpetky, třaskavky, staré historické železniční hračky, ovládací panel i z tachometrem z motorového vozu řady 810 (orchestrion), staré nádražácké čepice a uniformy, originální lepenkové jízdenky atd.... Každý návštěvník navíc dostane takovou starou lepenkovou jízdenku na památku, a dokonce si ji můžete i sami "cvaknout" starými original nostalgickými kleštěmi.

Na novém kolejišti budete mimo jiné svědky velké vlakové loupeže. Nové kolejiště je takovým velkým živým betlém  – jsou tu  jezdící autíčka, spousta pohybujících se lidských bytostí, zvířat, ale i stromů. A všechny parní lokomotivy kouří z komína a ještě k tomu vypouštějí páru z válců.

Ubytování a restaurace v okolí

Viola Domažlice

Viola Domažlice

Domažlice, Plzeňský kraj
Kulturní centrum – Pivovar Domažlice

Kulturní centrum – Pivovar Domažlice

Domažlice, Plzeňský kraj
Hotel a restaurace Sokolský dům

Hotel a restaurace Sokolský dům

Domažlice, Plzeňský kraj
Hotel Zlatá včela v Domažlicích

Hotel Zlatá včela v Domažlicích

Domažlice, Plzeňský kraj