Úvod > Co chcete dělat? > Saunový důl Agricola v Jáchymově
Lázně a wellness

Saunový důl Agricola v Jáchymově

Projděte štolou saunového dolu a naleznete parní sauny, infrasaunu, bylinkovou saunu a finskou saunu. Vypoťte se, ochlaďte se v bazénku s Kýšovickým vodopádem či v zážitkové sprše. Přijďte si užít saunový svět, který nemá v Karlovarském kraji obdobu!
Saunový svět v opravdové důlní štole? V Jáchymově je to možné! Při navrhování aquacentra se saunovým dolem byli jeho tvůrci inspirováni nejen krušnohorskou přírodou, ale především hornickou tematikou, která k Jáchymovu neodmyslitelně patří. Poseďte ve whirlpoolu s relaxačním programem, odpočívejte na vyhřívaných lavicích či v tmavé odpočívárně s krbem. Užijte si ve vybrané dny a časy rituály či wellness masáž.

Saunování
Saunování má velmi příznivý vliv na lidský organismus. Střídáním horka a chladu se tělo otužuje, prokrvují se sliznice a díky tomu se zvyšuje přirozená obranyschopnost organismu a jeho odolnost vůči infekcím.
Působí jako prevence proti nemocem dýchacích cest, astmatu, alergiím, kožním potížím, migréně, ale i nechutenství. V sauně se prohřívají klouby i svaly, a proto je saunování vhodným doplňkem rehabilitací. Pobyt v sauně uklidňuje a přináší pocit dobré nálady.

Aby saunování plnilo svůj účel a pocítili jste jeho účinky, je dobré jej pravidelně a často ho opakovat. Dopřejte si u nás nerušené chvíle odpočinku a užijte si svůj čas jen sami pro sebe.

Druhy saun v Saunovém dole: parní malá – vhodná k použití peelingů, finská, parní esenciální, bylinková, infrasauna, whirlpool s relaxační TV. Součástí je i zážitková sprcha, odpočívárny, ochlazovací bazének a venkovní ochlazovny.

Saunéři/maséři: Alexandr a Martina 
V přítomnosti Alexandra můžete vyzkoušet saunový rituál metličkování  v čase 17-18 h. a sportovní masáže.
V přítomnosti Martiny jsou v nabídce relaxační a sportovní masáže
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Honour and Grace Hotel

Honour and Grace Hotel

Ostrov, Západočeské lázně
Chata R v osadě Mariánská v Krušných horách

Chata R v osadě Mariánská v Krušných horách

Jáchymov, Západočeské lázně
Horská chata Plazmat na Mariánské

Horská chata Plazmat na Mariánské

Jáchymov, Západočeské lázně