ÚvodCo chcete dělat?ZážitkyKulturní a rodinné centrum Knoflík
Zážitky

Kulturní a rodinné centrum Knoflík

Místo pro setkávání dětí a dospělých nejen z Prahy 9. Knoflík se od svého založení na jaře roku 2000 snaží být místem pro setkávání dětí a dospělých.
Knoflík je spolek. Původně občanské sdružení, které v roce 2000 vzniklo, na jednom vysočanském pískovišti, díky aktivitě party fajn rodičů. Nejsme financování žádnou státní organizací, snažíme se být přátelskou komunitní organizací, pro děti i dospělé, nejen pro místní komunitu. Financování je z provozu a aktivit centra. Moc rádi spolupracujeme s organizacemi, které to mají nastavené podobně, komunitně a přátelsky, smysluplně a kulturně.

Knoflík je jen pro děti?
Knoflík není je pro děti, nabízí lekce pro děti i dospělé, nabízí aktivity pro všechny generace. Chceme být komunitním centrem v tom nejlepším slova smyslu. Dospělí i děti najdou v Knoflíku možnost pustit se do aktivit hudebních, tvořivých i sportovních. Všechny možnosti se snažíme nabízet ve verzi pravidelné i jednorázové.

Knoflíková kavárna je pouze pro členy Knoflíku?
Kavárna Knoflík je pro všechny. Návštěvníky kurzů, sousedy, kolemjdoucí, pro všechny generace :-). Její provoz je mile komunitní, samozřejmě je dopoledne víc „maminkovské“, přicházejí děti z kurzů, nic ale nebrání tomu, dát si v kavárně třeba pracovní kávu, učit se jazyky, odpočinout si. Slouží i jako recepce Knoflíku. Snažíme se, aby i v kavárně v přízemí dostali všechny informace ke kurzům, je tu možnost zaplatit jednorázové vstupné a rezervovat si lekce.

Hudební Knoflík je něco jiného než Knoflík?
Hudební Knoflík je hudební škola, která je součastí centra Knoflík. Hudební Knoflík je Knoflík a naopak. Stejně jako Kavárna Knoflík. Hudební Knoflík má jen tolik lekcí a aktivit, spokojených žáků a parádní lektorský tým, že je samostatně „dýchající“ jednotkou, podsekcí Knoflíku samotného, kterou vede se všemi radostmi i strastmi koordinátorka hudebních kurzů paní Marcela Tůmová.

Provozovatel

Rodinné centrum Knoflík

Jablonecká 723/4
Praha 9-Prosek
190 00 Praha
Tel.:
+420 607 837 850
Email:
info@hudebniknofl...
WWW:
https://www.centr...
GPS:
50,121033 14,501518
 
Region:
Praha
Tipy na výlet:
Praha a okolí
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Kinobus 2024

17. ročník kinobusu DPP je opět tu. Oblíbená součást letních měsíců vyjíždí v roce 2024 na osvědčená místa a nabídne výběr z českých i zahraničních filmů. Čeká na vás 11 lokalit, 21 filmů a celkem 44 večerů.
Praha 9, Praha

Návštěvní den na nádraží Praha-Prosek 2024

Největší modelové kolejiště velikosti "0" v ČR. Výstava unikátních železničních modelů. Historické kolejiště.
Praha 9, Praha

Návštěvní den na nádraží Praha-Prosek 2024

Největší modelové kolejiště velikosti "0" v ČR. Výstava unikátních železničních modelů. Historické kolejiště.
Praha 9, Praha

Kafkovská tramvaj v Praze

Prahou projídí na pravidelných linkách “kafkovská tramvaj“ ozdobena ilustracemi české ilustrátorky Simony Lore. Jak zvenku, tak zevnitř tramvaje si můžete přečíst citáty, které vám zkrátí cestu a možná i přivedou k zamyšlení.
Praha 9, Praha

Královský košt Praha

Přijďte zažít vzrušení degustace nejlepších českých a moravských vín. Společně objevíme tajemství kvality a rozmanitosti vín, která jsou důkazem naší lásky ke skvělému vínu.
Praha, Praha

22. mezinárodní sraz Corvette v Praze 2024

22. mezinárodní Corvette sraz pořádaný Corvette Club Praha se bude konat opět v Praze, a to v termínu 19. 07. – 21. 07. 2024. Součástí srazu bude i královská vyjížďka naším hlavním městem.
Praha 9, Praha

Veletrh Motocykl Praha 2025

Tradiční motoristická výstava Motocykl 2025 se bude konat na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech a to 6. – 9. 3. 2025.
Praha 9, Praha

Podzimní veletrh Sběratel

Největší setkání sběratelů ve střední a východní Evropě! Poštovní známky, mince, bankovky, pohlednice a další sběratelské rarity bude nabízet přes 220 vystavovatelů z několika desítek zemí.
Praha 9, Praha

Aktivity v okolí

Tanečky pro děti v Praze

Pokud jste si všimli, že se vaše dítě rádo hýbe do rytmu, podpořte jej v tom a přihlašte jej do tanečků pro děti na Praze 9. Naučí se nové taneční figury a získá nové kamarády. Pod vedením zkušených pedagogů a mistrů ČR.
Praha 9, Praha

Kostel sv. Václava na Proseku

Kostel sv. Václava na Proseku je trojlodní románská bazilika, podle pověsti založena Boleslavem I. v roce 970.
Praha 9, Praha

Kluziště Střížkov

Nová ledová plocha umístěná v Parku Přátelství hned vedle stanice metra Střížkov.
Praha 9, Praha

Procházky Prahou

Pro Pražské i mimopražské zájemce, školy, skupiny přátel nebo kolegů z práce vám můžeme ukázat Prahu tak, jak ji neznáte, s průvodcovským výkladem.
Praha 9, Praha

Kolektory Praha – kolektory jsou veřejnosti uzavřeny

Vstup do kolektorů je pro veřejnost uzavřen!
Praha 9, Praha

Vyhlídka Prosecké skály

Vyhlídka Prosecké skály se nachází na okraji přírodní památky Prosecké skály. Kamenná vyhlídková plošina na vrchu Proseckých skal nabízí krásný a daleký výhled na pražské panorama.
Praha 9, Praha

Rozvoj dětí ve školce Babyboom na Palmovce

Jedním z hlavních zaměření centra je pomoci dítěti, aby se adaptovalo na neustále se měnící podmínky okolního prostředí. Dětem se otevírá svět nových vztahů, učí se pravidlům života ve skupině a ve společnosti.
Praha 9, Praha

Vinice Máchalka ve Vysočanech

Na území mezi pražskými částmi Vysočany a Prosek jsou vinice doloženy již na počátku 12. století, v lokalitě zvané „Pod Prosíkem“. Dnešní jméno vinice získala po svém posledním majiteli, Josefu Máchalovi.
Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Plzeňka u Brabců

Plzeňka u Brabců je místo, kam si rádi zajdete na dobré pivo i dobré jídlo.
Praha 9, Praha

Restaurant Pepř a Sůl

Restauraci provozuje majitel Mirek Svatoš společně s otčímem Petrem Hraničkou. Mirek se stará o servis a Petr pracuje v kuchyni. Kdysi tu bývala pivnice, ale pivní „kultuře“ je konec. Vysočany si zaslouží zážitkovou gastronomii, zahrádky k posezení.
Praha 9, Praha

Cukrárna Amarilis Vysočany

Nabízíme široký výběr dortů, zákusků, cukrářských výrobků, chlebíčků a obložených mís.
Praha, Praha

Clarion Congress Hotel Prague

Čtyřhvězdičkový kongresový hotel představuje v současnosti jeden z největších a nejmodernějších kongresových hotelů v České republice.
Praha 9, Praha

Hotel Duo na Střížkově

Hotel Duo se nachází v Praze, pouhých 200 metrů od stanice metra Střížkov, a nabízí ubytování vhodné pro obchodní cestující i turisty.
Praha 9, Praha

Největší craft beerová zahrádka ve střední Evropě

Pozveme vás do industriálního open air prostoru – do Pragovky! Denně budeme mít na čepu minimálně 12 až 15 druhů speciálů na čepu. Je to málo? K tomu přes sto druhů lahvových piv českých i světových.
Praha 9, Praha

Hotel a restaurace Svatojánský dvůr na Střížkově

Střížkovský rodinný hotel a restaurace se nachází v budově historického dvora, o němž jsou první zmínky již z počátku 13. století.
Praha 8, Praha

Stages Hotel Prague

Lifestylový Stages Hotel Prague nabízí ubytování v moderním designovém hotelu v těsném sousedství O2 areny. Hostům je k dispozici 300 pokojů.
Praha 9, Praha