Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Hotel a restaurace Svatojánský dvůr na Střížkově
Gurmánská turistika

Hotel a restaurace Svatojánský dvůr na Střížkově

Střížkovský rodinný hotel a restaurace se nachází v budově historického dvora, o němž jsou první zmínky již z počátku 13. století.

Svatojánský dvůr se nachází v klidné lokalitě Prahy 8 Střížkov, jen 5 minut chůze od stanice metra linky C Střížkov. 

V restauraci si můžete vybrat jak ze stálého jídelního a nápojového lístku, tak z denní nabídky. V prostorách je možné pořád rauty, svatby a podobné akce. Svatojánský dvůr disponuje i venkovní kuchyní. 

Ve Svatojanském dvoře připravují tématické akce s grilováním, hudbou a speciálním menu vázaném k dané příležitosti.

Hotel je otevřen od roku 2020, můžete se ubytovat v jednom z deseti unikátních pokojů různých kategorií. Všechny společné prostory hotelu, restaurace a pokojů jsou vybaveny stylovým starožitným nábytkem a doplňky, které dotvářejí jedinečnou historickou atmosféru. Ve všech pokojích naleznete televizi s plochou obrazovkou, menší posezení, minibar a vlastní sociální zařízení se sprchou, toaletními potřebami, ručníky, jednorázovými přezůvkami a fénem. 
 
Rodina Bubeníkových v oboru gastronomie působí přes 25 let a ziskem dvora si plní jeden ze svých snů. "Naším životním cílem bylo nalézt zajímavý historický objekt, ve kterém bychom mohli zároveň bydlet, abychom se o tento objekt mohli neustále starat a zvelebovat ho, ale také provozovat restauraci," uvádí majitelé.
 

Historie Svatojánského Dvora

Foto-web-O-nas-rekonstrukce-3.jpgStřížkov je prvně připomínán v letech 1227-1230 jako dvůr Střiežkov, tj. Střížkův dvůr (nyní Svatojánský Dvůr). Pražané jej v době husitské zabavili a vlastnili jej do roku 1547, kdy jej Ferdinand I. Habsburský zkonfiskoval a prodal majiteli Libně. Staré Město jej koupilo jako součást libeňského panství v roce 1662.
 
Barokní přeměna dvora pochází z poloviny 18. století. Zdivo je v dolní části zpevněno širokými opěráky. Ke dvoru patřily louky a pole a samotný dvůr byl obklopen ohradní zdí. V 80. letech 20. století byla většina hospodářské části zbourána a zůstal jen malý památkově chráněný objekt v Děčínské ulici.
 
Dochovaný objekt je tvořen vlastně dvěma budovami, především obytným domem, jehož význam ve vsi zdůrazňuje číslo popisné 1. Celý objekt je patrový s podkrovím dodatečně upraveným též k obytným účelům. Od 60. let 20. století sloužila po rekonstrukci budova jako sídlo bytového družstva.

V roce 2015 začala poslední rekonstrukce, která objektu navrátila jeho historickou hodnotu. Rodina, která se o to postarala, nyní v objektu provozuje restauraci, hotel a sami zde bydlí.

Návštěvní den na nádraží Praha-Prosek

Největší modelové kolejiště velikosti "0" v ČR. Výstava unikátních železničních modelů. Historické kolejiště.
Praha 9, Praha

Návštěvní den na nádraží Praha-Prosek

Největší modelové kolejiště velikosti "0" v ČR. Výstava unikátních železničních modelů. Historické kolejiště.
Praha 9, Praha

HlídCon 2023

Zažij fantasy na vlastní kůži! HlídCon je festival Dračí Hlídky, který se zaměřuje nejen na hry na hrdiny. Návštěvníky kromě epických dobrodružství čekají také deskové hry, soutěže, workshopy a besedy se spisovateli a kreslíři.
Praha 8, Praha

Výtvarný příměstský tábor Letní zahrada

Nechte své děti zažít úžasnou atmosféru v krásné letní zahradě, kde najdou mnoho podnětů pro svoji výtvarnou tvorbu.
Praha 8, Praha

Herní zóna Nintendo

Nintendo herní zónu najdete v přízemí u food courtu, tak neváhejte a zastavte se vyzkoušet konzoli Nintendo Switch!
Praha 9, Praha

Daruj oblečení správně a poznej hvězdy seriálu Jedna rodina

Darujte oblečení správně a poznejte Jednu rodinu!
Praha 9, Praha

Sylvanian Families

Oblíbený králíček Freya a oříšková veverka Ralph ze Sylvanian Families míří do Obchodního centra Letňany v termínu 7. 4. 2023 a v čase od 11 do 17 hodin.
Praha 9, Praha

Tradiční pražské sympozium

Čtyři přednášky předních zahraničních pěstitelů kaktusů a sukulentů.
Praha 8, Praha

Aktivity v okolí

Svatojánský poplužní dvůr v Praze na Střížkově

Svatojánský poplužní dvůr je hospodářská usedlost z 18. století a je chráněna jako kulturní památka České republiky.
Praha 8, Praha

Objevte tajemství designové výroby

Chceme vám zprostředkovat příběh českého výrobku. Vypravte se na nevšední výlet a nahlédněte do výroby malých i velkých ateliérů, dílen či fabrik.
Praha, Praha

Masážní a relaxační studio Magnolia v Praze

Kvalitní relaxační služby v příjemném prostředí nově otevřeného studia Magnolia.
Praha 8, Praha

Outdoor aktivity po celé ČR

Zajistíme pro vás outdoorové aktivity po celé ČR. Můžete vyzkoušet buď jednotlivé aktivity, jako jsou lana, MTB, rafty, lyže, nebo různé speciální programy se strategií, legendou, sportovně či zábavně laděné pro jednotlivce nebo skupiny (např. teambuilding).
Praha 8, Praha

Kluziště Střížkov

Nová ledová plocha umístěná v Parku Přátelství hned vedle stanice metra Střížkov.
Praha 9, Praha

Kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Přestaňte čmárat, začněte kreslit pravou mozkovou hemisférou. Kreslení pravou mozkovou hemisférou nemá nic společného s talentem, jde o odstranění bloku, který vám brání kreslit.
Praha 8, Praha

Procházky Prahou

Pro Pražské i mimopražské zájemce, školy, skupiny přátel nebo kolegů z práce vám můžeme ukázat Prahu tak, jak ji neznáte, s průvodcovským výkladem.
Praha 9, Praha

Prosecké skály na Praze 9

Přírodní památka Prosecké skály byla vyhlášena v roce 1968. Jedná se o pískovcové sály a systém podzemních prostor, vzniklých těžbou písku, kde nyní žije několik ohrožených druhů netopýrů. Oblíbená je zde také vyhlídka Emy Destinové a Vyhlídka Prosecké skály.
Praha 9, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Duo

Hotel Duo se nachází v Praze, pouhých 200 metrů od stanice metra Střížkov, a nabízí ubytování vhodné pro obchodní cestující i turisty.
Praha, Praha

Pivovar Ládví Cobolis

Pivovar Ládví Cobolis vznikl v Kulturním domě Ládví na přelomu let 2017 a 2018. Původní restaurace je od základů přestavěna na moderní podnik kombinující industriální styl se dřevem.
Praha, Praha

Pivní rarity v pivovaru u Bulovky

Jsme v současné době jediní v Čechách, kteří točí pivo z dřevěného, vysmoleného sudu. Můžete ochutnat dokonce první zmrzlinu v Čechách, která se vyrábí z pivních ingrediencí.
Praha 8, Praha

Tichá kavárna – pražská kavárna s neslyšící obsluhou

Tichá kavárna je první pražskou kavárnou, kde pracuje neslyšící obsluha. Kavárnu naleznete na Praze 8 – Kobylisích. Nabízí vám příjemné posezení v nekuřáckém a bezbariérovém prostředí, jehož součástí je také dětský koutek.
Praha 8, Praha

Plzeňka u Brabců

Plzeňka u Brabců je místo, kam si rádi zajdete na dobré pivo i dobré jídlo.
Praha 9, Praha

Vinice Máchalka ve Vysočanech

Na území mezi pražskými částmi Vysočany a Prosek jsou vinice doloženy již na počátku 12. století, v lokalitě zvané „Pod Prosíkem“. Dnešní jméno vinice získala po svém posledním majiteli, Josefu Máchalovi.
Praha 9, Praha

Restaurace Beachklub Ládví

Restaurace leží uprostřed jednoho z největších sportovních areálů v Praze – Beachklubu Ládví, kousek od metra C Ládví a Ďáblického Háje. Restaurace má certifikát CzechSpecials a šéfkuchař Josef Holkup pro vás denně chystá menu z čerstvých a kvalitních surovin. Na čepu máme Plzeň.
Praha 8, Praha

Cukrárna Amarilis Vysočany

Nabízíme široký výběr dortů, zákusků, cukrářských výrobků, chlebíčků a obložených mís.
Praha, Praha