Úvod > Co chcete dělat? > Kolostezky – lesní cyklo okruhy na Choceňsku
Letní sporty

Kolostezky – lesní cyklo okruhy na Choceňsku

Celý systém vás sice v maximální možné míře drží v lese, mimo silniční provoz, nicméně se dostáváte i do těsné blízkosti okolních obcí a měst, ve kterých najdete bohaté možnosti občerstvení a místních zajímavostí.
Všechny stezky jsou vedeny lesem po stávajícíh lesních cestách, na kterých není nijak omezen pohyb ostatních uživatelů lesa. Je tedy třeba dbát na bezpečnost svou i ostatních. Použití kolostezek je zcela na vlastní nebezpečí.
 
Kolostezky mají doporučený směr průjezdu a podle toho je uzpůsobeno jejich značení (které aktuálně probíhá). Značení je relizováno čtvrečkem v barvě příslušné kolostezky, ve kterém je buď logo kolostezek nebo směrová šipka. Nástupní místa do systému jsou v městech a obcích okolo, kde lze také zaparkovat. Centrum systému, kde začíná a končí většina stezek je „U čertova dubu“.
 

Traily na Choceňsku

Formanská
9 km, 75 m: horské kolo, gravel, kross, treking, dětská MTB kola
Pohodová trasa, která vás bez velkého převýšení a po pěkných cestách zavede do blízkosti většiny partnerských obcí a menších okruhů. Bude už záležet jen na vás, jestli si projedete místní okruh, zavítáte do obce třeba na zmrzlinu nebo pojedete dál.

Borůvková
5,5 km, 30 m: horské kolo, gravel, kross, treking, dětská MTB kola
Krátký okruh určený především pro nejmenší cyklisty. Je veden krásným lesem, ve kterém je možné se zastavit u obrovských lánů borůvek a užít si tak prosluněné odpoledne na čerstvém vzduchu.

Orlická
12 km, 110 m: horské kolo, gravel, dětská MTB kola
Krásný, jezdivý okruh, který ve své druhé půlce obsahuje několik technických pasáží a výškových metrů. V místech okolo Újezda u Chocně se lze pokochat výhledem na Orlické hory.

Kořenovka
13 km, 300 m: horské kolo
Název i černá barva značení napovídají, že se jedná o technicky nejnáročnější okruh systému. Je veden nahoru a dolů prudkými kopci, plný kořenů a dalších nerovností. Pokud nemáte značné technické schopnosti a fyzickou zdatnost, vyberte si jiný okruh.

Pytlácká
4,5 km, 60 m: horské kolo, gravel, kross, treking, dětská MTB kola
Navštivte Dobříkov se zajímavým celodřevěným kostelíkem a několika hospůdkami. Stezka je vedena po pěkných, širokých cestách a přestože je na trase i jeden solidní kopec, stojí to za to!

Rybniční
5 km, 30 m: horské kolo, gravel, dětská MTB kola
Velmi příjemný okruh v lesích okolo Jaroslavi. Byť je to i trošku do kopce, jedná se o příjemné pohoupání po zašlých lesních cestách, s možností zastávky u nově obnovených lesních rybníků.

Obecní
15 km, 120 m: horské kolo, gravel, kross, treking, dětská MTB kola
Příjemná kolostezka, která vás zavede do polí, luk a obcí okolo říčky Loučná. Byť je delší, je vhodná i pro nejmenší cyklisty. Obce, kterými projíždíte nabízí mnoho možností občerstvení.

Jelení spojka
3,5 km, 35 m: horské kolo, gravel, kross, treking, dětská MTB kola
Krátká propojka od Rybniční kolostezky k Hornímu Jelení. Vrátit se můžete buď po stejné trase nebo po cyklotrase č. 4195.

Provozovatel

Kolostezky

Čertův dub
565 01 Choceň
Tel.:
+420 465 461 948
Email:
info@kolostezky.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://kolostezk...
GPS:
50,009433 16,175953
 
 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna V uličce v Chocni

Cukrárna V uličce v Chocni

Choceň, Pardubický kraj
Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Penzion a mlýn Jangelec ve Vysokém Mýtě

Vysoké Mýto, Pardubický kraj