Úvod > Co chcete dělat? > Životní styl > Kalimeta – kulturní i duševní zážitky v souladu s feng-shui
Životní styl

Kalimeta – kulturní i duševní zážitky v souladu s feng-shui

Kruhová budova postavená v souladu s feng-shui s netradičním hudebním konceptem se nachází na Vysočině, v obci Kuroslepy. K dispozici je zde kruhový sál pro konference, koncerty, přednášky i přátelská setkání, terasa se symbolem květu života, zdravé veganské jídlo a 60 lůžek ve 20 pokojích.
Centrum vzdělávání a relaxace, výjimečné místo pro semináře, koncerty a přátelská setkání. Novodobý hudební chrám – to vše je Kalimeta na Vysočině. Navíc je umístěna na energeticky významném místě, nad obcí Kuroslepy, v okrese Třebíč. Obklopují ji lesy přírodní rezervace v údolí soutoku řek Oslavy a Chvojnice.

Unikátní kruhová stavba vznikla 7. listopadu roku 2014. Po 9 měsících tvůrčí práce byly dokončeny obě části – budova Slunce i budova Měsíce. Hlavní budova Slunce má 3 patra a obsahuje sál s pódiem, restaurační část, hotelové pokoje a terasu s Květem Života. Druhá budova Měsíce poskytuje zázemí pro saunu, masérnu, kancelář a několik bezbariérových pokojů pro hosty.

Centrem budovy Slunce je akusticky vyladěný sál, jenž je vybavený profesionální zvukovou aparaturou L-Acoustics, scénickým divadelním osvětlením a pódiem ve tvaru lůna (Vesica Piscis). Z tohoto důvodu je Kalimeta také nazývána jako Hudební Chrám, kde bylo odehráno již stovky jedinečných koncertů. Srdcem hudebního sálu je koncertní piano Steinway & Sons, grand piano model B-211 z limitované série Sunburst Collection. Korunou hlavní budovy Slunce je venkovní vyhlídková terasa o průměru 14 metrů. Díky zručnosti stavitelů na této terase září do prostoru základní symbol posvátné geometrie – Květ Života, jehož rozměry reflektují aktuální numerologii. Okolo Květu Života je ručně zasazeno celkem 144 oválných křišťálů.

Hosté mohou být ubytováni v 20 pokojích, celková kapacita je 58 lůžek. K dispozici jsou dvou, tří i čtyřlůžkové pokoje, které jsou umístěné ve 2. a 3. patře kruhové budovy Slunce i ve druhé budově Měsíce. Můžete se těšit na krásné výhledy z hotelových pokojů do blízkého lesa a výjimečným zážitkem jsou zejména východy a západy slunce na střešní terase s Květem Života. Samozřejmostí je bezplatné připojení Wi-Fi a parkování vozidel zdarma na parkovišti přímo u budovy hotelu. V Hotelu se nachází restaurace, kde je možné se stravovat. Hotel nabízí konferenční prostory pro pořádání skupinových akcí. Vaří se veganská zdravá jídla, a akce se pořádají bez alkoholu.

Relaxaci vašemu tělu nabízí wellness centrum, kde se nachází finská sauna, krásná odpočívárna i vyladěná masérna.
 

Provozovatel

Kalimeta

Kuroslepy 96
675 75 Kuroslepy
Tel.:
+420 771 111 333
Email:
kalimeta@kalimeta.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.kalim...
GPS:
49,156650 16,217486
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Noční hudební cesta magickou zahradou

Na celonočním koncertu v akusticky fantastických prostorech chrámu můžete očekávat i jedinečnou světelnou show, před a po akci skvělý gastronomický zážitek a druhý den možná přijde čas také na povídání nejen jeho hudbě.
Kuroslepy, Kraj Vysočina

Silvestrovský koncert s Mantrovníky

Na nočním koncertu v akusticky fantastických prostorech chrámu KALIMETA můžete očekávat Mantrovníky v početné sestavě za doprovodu mnoha hudebních nástrojů, před a po akci skvělý gastronomický zážitek a půlnoční přípitek.​
Kuroslepy, Kraj Vysočina

Kouzelné vánoce na zámku v Náměšti nad Oslavou

Chvíle pro zklidnění, setkání, předvánoční nadechnutí se, inspiraci, potěšení druhých a radostné očekávání.
Náměšť nad Oslavou, Kraj Vysočina

Zámecký adventní koncert v Náměšti nad Oslavou

Koncert.
Náměšť nad Oslavou, Kraj Vysočina

Štěpánská plavba lodí Horácko na Dalešické přehradě

Přijďte si v pondělí 26. prosince vychutnat plavbu lodí Horácko. Těšit se můžete na tradiční Horácký punč.
Kramolín, Kraj Vysočina

Zimní plavba na Dalešické přehradě – Silvestr a Nový rok

Přijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě – plavby s lodí Horácko se konají na Silvestra i na Nový rok.
Kramolín, Kraj Vysočina

Za vším hledej draka – poznávací hra na jižní Moravě

Za vším hledej draka. Tak zní název nového projektu destinační oblasti Brněnsko, který je určený rodinám s dětmi a spočívá ve sbírání razítek v různých výletních cílech Jihomoravského kraje.
Oslavany, Jihomoravský kraj

Scrapbooking – výroba fotoknihy

Přijď si vyrobit krásné album.
Rosice, Jihomoravský kraj

Airsoft park Ketkovice

První airsoftpark v ČR.
Ketkovice, Jihomoravský kraj

Gloriet na Vlčím kopci nad řekou Oslavou

Novogotický altán Gloriet nabízí jedinečnou vyhlídku na Divokou roklí řeky Oslavy, kde se řeka mění v burácející peřeje a vodopády. Gloriet byl zpestřením rozsáhlého parku rozprostírajícího se kolem zámečku Vlčí kopec, který nechal vystavět hrabě Jindřich Vilém III. Haugwitz.
Sedlec, Kraj Vysočina

Sousedská hruška v Kralicích nad Oslavou

Hrušeň vysadil na podzim roku 1866 pan Antonín Sklenář jako dárek pro manželku. Léta pod ní sedávali a besedovali sousedé, dnes její stín vyhledávají především návštěvníci Kralic nad Oslavou, protože roste vedle kostela sv. Martina a Památníku Bible kralické.
Kralice nad Oslavou, Kraj Vysočina

Památník Bible kralické v Kralicích nad Oslavou

Památník Bible kralické má ve svých sbírkách významný soubor starých tisků a dalších knižních památek z 15. – 19. století. Jeho součástí jsou také archeologické nálezy z bývalé tvrze, v níž sídlilo mezi lety 1578–1621 významné ediční centrum českých bratří.
Kralice nad Oslavou, Kraj Vysočina

Muzeum Mohelenska v Mohelně

Procházka historií Mohelna a okolí od 40.000 let př. n. l. po současnost. Jedná se o jednu z největších mladopaleolitických lokalit na Moravě patřící do szeletienu-bohunicienu (cca 40 000-35 000 let př. n. l.).
Mohelno, Kraj Vysočina

Přírodní park Střední Pojihlaví

Přírodní park Střední Pojihlaví tvoří hluboko zaříznuté údolí řeky Jihlavy na východní hranici kraje Vysočina s výraznými skalními stěnami a ostrožnami.
Mohelno, Kraj Vysočina

Pivovarská cyklotrasa Oslavany

Okruhová tematická cyklostezka Pivovarská vede z Oslavanského zámeckého pivovaru k Dalešickému pivovaru filmových Postřin. Trasa je vhodná pro krosová a horská kola. Celá stezka měří cca 60 km.
Mohelno, Kraj Vysočina

Kozí farma Ekokoza

V Lesním Jakubově se můžete seznámit s chodem kozí farmy a ledacos si i vyzkoušet.
Lesní Jakubov, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Rekreační středisko Fiola na Vysočině

Rozmanitá dovolená pro rodiny s dětmi, páry, jednotlivce i skupiny čeká v rekreačním středisku Fiola. V nádherném tichém romantickém údolí si každý najde svůj cíl. Procházky lesem, lenošení u bazénu, využití aktivních sportovišť nebo jen sezení pod slunečníkem u točeného piva.
Mohelno, Kraj Vysočina

Restaurace Na zámeckých valech

Přijďte posedět a vychutnat si příjemnou atmosféru tradiční zámecké restaurace, která se nachází přímo v areálu zámku v Náměšti nad Oslavou. Můžete zde posedět při dobrém jídle, kávě, vínu, pivu, limonádě nebo jen zmrzlině.
Náměšť nad Oslavou, Kraj Vysočina

Hotel Restaurant Na Statku

V areálu bývalé zemědělské usedlosti vám v atmosféře životního stylu minulých dob nabídneme krásné ubytování a domácí stravu v naší restauraci.
Náměšť nad Oslavou, Kraj Vysočina

Penzion Nautilus v Náměšti nad Oslavou

Penzion Nautilus se nachází v klidném prostředí okolních lesů, na jižním svahu přehrady „Vícenický žleb“ v Náměšti nad Oslavou. Součástí penzionu je restaurace s letní zahrádkou a občerstvením.
Náměšť nad Oslavou, Kraj Vysočina

Pohodička

Tahle kavárna je sociálně terapeutická dílna Domova bez zámku. To znamená, že tady headbarista Marek Klement nebo jeho krásná žena Kateřina vystřelí ukázkové flat white a donese vám ho nejspíš člověk s mentálním postižením, ať už je to Pepa, Tonda nebo Koudy.
Náměšť nad Oslavou, Kraj Vysočina

Centrum environmentálních technik a technologií CETT

CETT – Centrum environmentálních technik a technologií sídlící v blízkosti lesanedaleko od státního zámku Náměšť nad Oslavou.
Náměšť nad Oslavou, Kraj Vysočina

Pizzerie Peperone Náměšť nad Oslavou

Pizzerie Peperone v Náměšti nad Oslavou byla postavena a otevřena v roce 2005. Je to rodinný podnik pracovitých manželů a jejich sehraného pracovního týmu.
Náměšť nad Oslavou, Kraj Vysočina

Svatojakubský pivovar Hluboké

Svatojakubský dvůr – Pivovar je rodinný pivovar nacházející se v prostorách zrekonstruovaného staroselského dvora se zachováním fortele starých mistrů.
Hluboké, Kraj Vysočina