!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Hasičské minimuzeum v Letohradě - Kunčicích
Kultura

Hasičské minimuzeum v Letohradě - Kunčicích

V Letohradě-Kunčicích najdete hasičské minimuzeum. Prozkoumat tu můžete dvě historické hasičské stříkačky místního sboru a další hasičské exponáty. Vše si prohlédnete přes prosklenou stěnu, a díky osvětlení i ve večerních hodinách.
V malém domku u křiřovatky silnic Poříč, Pod Ovčinem a Horní Konec se nachází expozice věnující se historii hasičů. Vystaveny jsou zde dva historické hasičské vozy z let 1893 a 1949 a předměty a spousta dalších předmětů včetně uniforem. Řadu tematických historických předmětů zapůjčil do muzea sběratel Alois Tacl. Muzeum si Kučičtí postavili sami, pracovali zde 1500 hodin zcela zdrama, město zajistilo brigádníkům materiál. Stylová novostavba vyrostla nedaleko tamního konzumu.

Díky velké prosklené výloze, která zabírá jednu stěnu objektu, má minimuzeum otevírací dobu sedm dní v týdnu, čtyřiadvacet hodin denně. Prohlídka zblízka je také možná, ale jen po telefonické dohodě.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 3. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování na faře v Nekoři

Ubytování na faře v Nekoři

Nekoř, Východní Čechy
Pizzeria - Penzion Srdíčko

Pizzeria - Penzion Srdíčko

Jablonné nad Orlicí, Východní Čechy
Hotel Filipinum

Hotel Filipinum

Jablonné nad Orlicí, Východní Čechy