Úvod > Co chcete dělat? > Ski areál Umbule – lyžařské středisko Letohrad
Zimní sporty

Ski areál Umbule – lyžařské středisko Letohrad

Nepatříte zrovna mezi nejlepší sjezdaře? Nebo vás láká spíše menší lyžařský areál, odkud se pak můžete vydat na běžky? Vyzkoušejte ski areál, kde najdete každoročně síť 20 kilometrů strojově upravených stop.
Vlek Ski areálu Umbule provozuje SDH Letohrad-Kunčice. Areál se nachází na Kunčicích 3 km od centra města Letohrad, je to severní svah kopce Umbule s nadmořskou výškou 385 – 492 m n. m. s vlastním parkovištěm přímo u vleku. Sjezdovka dlouhá 800 m, převýšení 107 m, upravovaná, uměle osvětlená pro večerní lyžování.

Dále je zde k dispozici lyžařská školička, převlékárna a wc. Pro snowboardisty je ve snowparku kovové zábradlí, dva umělé skoky a jeden přírodní můstek. Běžecká trasa Dlouhoňovice – Žamberk – Písečná.  Jaké zajímavosti tato atraktivní běžecká trasa nabízí?

Tak třeba Žamberk, centrum východní části podhůří Orlických hor, kde je k vidění zámek s anglickým parkem, městské muzeum, židovský hřbitov, ale také třeba rozhledna Rozálka. Mimochodem, víte, že tato dřevěná stavba dosahující výšky 20 metrů pochází z roku 1932?

Letohrad je významnou železniční křižovatkou a dobrým výchozím bodem pro výlet na Pastvinskou přehradu. Přímo ve městě se nachází zámek s rozsáhlým parkem a barokní kaplí svatého Jana Nepomuckého, městské muzeum i stále populárnější Muzeum řemesel. Svou nesmazatelnou stopu tu zanechal také největší český nedoceněný génius. Kdo? No, přece Jára Cimrman! Ten má v Letohradě dokonce svůj pomník, muzeum a světničku.

Písečná je malebnou obcí v podhůří Orlických hor, která se může pochlubit i unikátní technickou památkou. Tou je vodní mlýn. Zdejší exponáty připomínají, jak se dříve žilo na vesnici a jaké zemědělské nářadí se používalo. Logicky připomínají i historii mlynářského řemesla. A co je na této sbírce zvlášť mimořádné? Že se jedná výhradně o předměty shromážděné z Písečné.

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování na faře v Nekoři

Ubytování na faře v Nekoři

Nekoř, Pardubický kraj
Pizzeria – Penzion Srdíčko

Pizzeria – Penzion Srdíčko

Jablonné nad Orlicí, Pardubický kraj
Hotel Filipinum

Hotel Filipinum

Jablonné nad Orlicí, Pardubický kraj