Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace a společenské centrum Nový dvůr
Gurmánská turistika

Restaurace a společenské centrum Nový dvůr

Restaurace je umístěna v bývalých prostorách letohradské barokní sýpky. V přízemí restaurace je 100 míst k sezení a na galerii restaurace je dalších 60 míst.
Příjemné posezení na kryté terase je přístupné od května do září  a je obohaceno o krásný výhled na historické centrum města Letohrad se zámkem.

Točené pivo, víno alko i nealko nápoje, zmrzlinové poháry, dostatečný sortiment teplých jídel, sladkých desertů a salátů. 50 míst k sezení.

Původní kamenný sklep z roku 1550, klimatizovaný moderní interiér. Pohodlné sezení v boxech nebo u stolů ve stylovém salónku. Nekuřácké prostředí. Kapacita 40 osob + 28 osob (salónek).

Sýpka se sklepením a studnou byla vystavěna na terénní vyvýšenině naproti náměstí v dřevěné podobě ještě před rokem 1554, kdy došlo ke zrušení původního hospodářského dvora, aby byl uvolněn prostor pro stavbu šlechtického sídla na východním okraji náměstí nynějšího Letohradu. Odtud pochází název Nový dvůr.

V roce 1750 byla dokončena přestavba sýpky do dnešní barokní podoby hrabětem Janem Václavem Bredou. Během let byly při sýpce postupně stavěny další hospodářské budovy, které dvůr po obvodě uzavřely. Samostatně stojící dnešní kočárovna stojí již na třetím místě v ploše nádvoří, když původní dřevěné stavby vždy dosloužily.

Celý areál je evidován jako nemovitá památka České republiky.

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování na faře v Nekoři

Ubytování na faře v Nekoři

Nekoř, Pardubický kraj
Pizzeria – Penzion Srdíčko

Pizzeria – Penzion Srdíčko

Jablonné nad Orlicí, Pardubický kraj
Hotel Filipinum

Hotel Filipinum

Jablonné nad Orlicí, Pardubický kraj