Úvod > Co chcete dělat? > Železniční muzeum v Rokytnici

Železniční muzeum v Rokytnici

Kultura
V bývalé výtopně parních lokomotiv v Rokytnici je pro veřejnost otevřena expozice věnovaná historii železnice v regionu, ale především železniční trati Doudleby - Vamberk – Rokytnice.

Občanské sdružení Letohradský železniční klub svou brigádnickou činností opravil a zpřístupnil tak prozatím první a zároveň největší část původní budovy z r. 1906 - remizovací prostor pro parní lokomotivy. Návštěvník zde zhlédne např. největší exponát - parní lokomotivu 328.011, obrazový a listinný materiál z historie trati, speciální zařízení používaná k zajištění vozidel na horských tratích, části zabezpečovacího zařízení a některá původní zařízení remízy související s parním provozem. Na místě bude též zajištěn prodej propagačních předmětů s železniční tématikou.

Ve venkovní expozici budou umístěna i návěstidla a další větší zařízení. Sběratele kuriozit potěší stylová památka ve formě vstupenky v podobě klasické lepenkové jízdenky, která bude označena datumovkou a zároveň můžete využít jejího proštípnutí dnes již historickými kleštěmi průvodčího.

Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2019