Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Gustissimo Opava – restaurace, prodejna i kurzy vaření
Gurmánská turistika

Gustissimo Opava – restaurace, prodejna i kurzy vaření

Jsme italská prodejna v centru malebného města Opavy, která kromě prodeje potravin, káv či vín nabízí také možnost vychutnat si pokrmy připravované našimi kuchaři přímo z nabízených italských produktů.

Našim původním cílem bylo přinést do Opavy pravého ducha Itálie, který by ohromil nejen nadšence této krásné země. Abychom přesvědčili zákazníky o tom, že na přípravu skvělých italských pokrmů je zapotřebí také surovin vyráběných v této zemi, začali jsme nabízet jako denní menu vždy jeden určitý druh těstovin. Veškeré pokrmy naši kuchaři připravují z nabízených produktů, které si zákazníci mohou u nás přímo ihned zakoupit.

V současné době jsme vzhledem k rostoucímu zájmu našich zákazníků rozšířili kuchyni o pizza pec, díky které dokážeme vykouzlit lahodnou pravou italskou pizzu. Zákazníci si u nás také mohou posedět s přáteli u sklenky vína nebo šálku kávy, ochutnat italské sýry a salámy nebo si od nás odnést zakoupené produkty přímo do svých domovů.

Naší vizí do budoucna je nabízet velmi široký sortiment kvalitních italských potravin, které by uspokojily přání a potřeby našich stávajících i potencionálních zákazníků nejen z okolí Opavy. Také máme v plánu poskytovat všem milovníkům italské kuchyně kurzy vaření, které by probíhaly přímo v našich prostorách Gustissima. Pravidelně pořádáme degustace a prezentace italských, rakouských a moravských vín, která naleznete v nabídce naší vinotéky.
 

Kurzy vaření v Gustissimu

Ať už jste začátečník nebo foodie, od našich zkušených šéfkuchařů (Radim Svačina a Michal Adam) se vždy něco nového naučíte. Mají bohaté zkušenosti jak z praxe v různých typech podniků a restaurací, tak s vedením kurzů.

Nevadí, když se chcete jen dívat nebo ochutnávat. Určitě se pobavíte. V ceně kurzu jsou i nealko nápoje a italské frizzante nebo víno. Můžete přijít s přáteli, nebo i sami. Spojuje nás zájem o vaření, takže je vždy o čem si povídat.

Můžeme pro Vás uspořádat kurz i jako teambuilding pro větší skupinu lidí. Ti, kdo zrovna nevaří si mohou užívat v naší italské restauraci.

U nás se naučíte to, co jste vždy chtěli umět:

  • Uvařit jako správný Ital

  • Připravit ryby nebo mořské plody (chobotnici, humra, slávky a jiné)

  • Asijskou fúzi

  • Připravit výborný steak nebo burger, po kterém se přátelé budou jen olizovat?

  • Uvařit pravý maďarský perkelt

Pokud Vás ale zajímá ještě něco jiného, neváhejte se zeptat. Naši lektoři mají mnoho zkušeností.

Imaginárium a Svět fantazie Jindry Čapka v Domě umění Opava

Dům umění a kostel sv. Václava v Opavě ovládl kouzelný svět fantazie! V polovině listopadu byly v opavském Domě umění a kostele sv. Václava zahájeny výstavy bratří Formanů a Svět fantazie Jindry Čapka. Obě výstavy bude možné navštívit až do začátku března příštího roku.
Opava, Moravskoslezský kraj

Čecháčci a Čoboláci

Filip Teller a Pavol Seriš – stand-up comedy.
Opava, Moravskoslezský kraj

Živa

Ženské vokální hudební uskupení.
Opava, Moravskoslezský kraj

Koncert kapely Jazz na hraně

Koncert kapely hrající gypsy jazz a swing.
Opava, Moravskoslezský kraj

Miloš Meier – Drumming syndrome

Bubenické one-man show.
Opava, Moravskoslezský kraj

Minoru Yamasaki

X. přednáška historika umění Martina Pavlíčka z cyklu Osobnosti světové architektury.
Opava, Moravskoslezský kraj

Repete Milan Bátor – I Beatles

Pro velký zájem druhé představení nové desky I Beatles.
Opava, Moravskoslezský kraj

Dárky 2

Výstava fotografií Michala Kalhouse. Vernisáž výstavy ve čtvrtek 2. listopadu v 17.00 hod.
Opava, Moravskoslezský kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie – konkatedrála ostravsko-opavského biskupství

Nejvýznamnější gotickou památkou Opavy je kostel Nanebevzetí Panny Marie vybudovaný na konci 14. století řádem německých rytířů ve stylu slezské cihlové gotiky.
Opava, Moravskoslezský kraj

Obecní dům v Opavě

V budově bývalé banky v horní části Ostrožné ulice v Opavě bylo otevřeno nové kulturní a společenské centrum. Vznikl zde společenský sál, galerie a muzejní expozice, kavárna a klubová scéna.Obecní dům je novobarokní budovou, postavenou podle projektu vídeňského architekta Rudolfa Eislera v r. 1915.
Opava, Moravskoslezský kraj

Slezské divadlo Opava

Počátky divadelnictví se v Opavě datují již do let 1745 až 1750. Město Opava, aby povzneslo význam kulturního centra rakouského Slezska, si postavilo samostatnou divadelní budovu. Základní kámen Zemského divadla v Opavě byl položen 1. května 1804 a 1. října 1805 se hrálo zahajovací představení.
Opava, Moravskoslezský kraj

Planetární stezka – město Opava jako názorná pomůcka ke studiu astronomie

Město Opava se pyšní názornou pomůckou – modelem sluneční soustavy v měřítku 1 : 626 576 000. Prvky modelu jsou "rozsety" po městě a jeho blízkém okolí, a to přesně tak, jako v reálu na obloze.
Opava, Moravskoslezský kraj

Kurzy inline bruslení pro všechny

Kurzy inline bruslení pro malé i velké, skupinová a individuální výuka, to vše v Mladé Boleslavi a nově i ve městech Nymburk, Kolín, Plzeň, Opava a Brno.
Opava, Moravskoslezský kraj

Turistická karta Opavské Slezsko

Slevy vstupného do nejrůznějších atraktivit, dezert ke kávě zdarma, česání poníka nebo koníka po projížďce či sáňkování s ním zdarma a spoustu dalších výhod získáte s novou Turistickou kartou Opavské Slezsko.
Opava, Moravskoslezský kraj

Miniprůvodce Opavou – poznejte kouzlo ryzího Slezska

Máta rádi zábavné úkoly, při kterých poznáváte nová místa a věci? S našim miniprůvodcem se dozvíte mnoho zajímavých informací, projdete si krásná místa města Opavy a ještě se pobavíte. A to platí pro jednotlivce i celé rodiny!
Opava, Moravskoslezský kraj

Via Czechia – Stezka Slezskem

Stezka Slezskem nabízí průchod pohraničními oblastmi českého Slezska mezi Rychlebskými horami a Slezskými Beskydy. Její krajní body tvoří na západě trojmezí Moravy, Slezska a Polska a na východě nejvýchodnější bod ČR. Stezka Slezskem je alternativou Severní stezky v její nejvýchodnější části.
Opava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Café restaurant Mincovna v Opavě

Jsme milovníci dobrého jídla, pití a zdravého životního stylu. A hlavně, jsme patrioti. Náš kraj máme rádi, a věříme, že je třeba budovat silnou regionální komunitu pro rozvoj nás všech.
Opava, Moravskoslezský kraj

Hotel Koruna Opava

Historie hotelu Koruna v Opavě sahá až do sedmnáctého století. V té době se totiž na místě současného hotelu nacházel hotel U Zlaté koruny.
Opava, Moravskoslezský kraj

Evžen Jazz Café Club v Opavě

Stylová hudební kavárna s výbornou muzikou, obsluhou, skvělým pivem i vínem.
Opava, Moravskoslezský kraj

Restaurace u Labužníka v Opavě

Tradiční česká restaurace a bistro u Labužníka se nachází v Opavě. Chystá polední menu a rozváží po městě.
Opava, Moravskoslezský kraj

Bar Myslivna Opava

Přes den jsme kavárna s kvalitní výběrovou kávou, v noci se měníme v bar s trendy koktejly.
Opava, Moravskoslezský kraj

Kavárna U modrého zvonku v Opavě

Kavárna v příjemném prostředí opavského Minoritu s venkovním posezením.
Opava, Moravskoslezský kraj

Restaurace U Tří kohoutů v Opavě

V těsném centru Opavy najdete Restauraci U Tří kohoutů. Přijďte si vychutnat specifickou atmosféru tohoto místa, ať již s rodinou, přáteli nebo třeba s kolegy z práce.
Opava, Moravskoslezský kraj

U Náhonu – restaurace, která není cítit kouřem

Dopřejte si příjemně strávené chvíle návštěvou vkusného stylového prostředí spolu s kvalitní obsluhou a výbornou kuchyní kousek od opavského koupaliště.
Opava, Moravskoslezský kraj