Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Josefa Mathiase Minaříka
Malba
"> Malba "> J. M. Minarík "> J. M. Minarík "> J. M. Minarík "> J. M. Minarík "> J. M. Minarík "> J. M. Minarík "> J. M. Minarík
Přidat foto
Kultura

Galerie Josefa Mathiase Minaříka

Soukromá výstava žijícího malíře krajináře, kterou naleznete na Vysočině v malé obci Heřmaň u Jeřišna. V galerii na vás dýchne nejen poetika venkovského prostředí.
Rodák z nedalekého Ronova nad Doubravou zakotvil v nepatrné obci Heřmaň u Jeřišna a proměnil zdejší chátrající faru v prvotřídní obrazárnu nazvanou Galerie mého života. V galerii na vás dýchne poetika venkovského prostředí a vy se rázem začnete zajímat o autora obrazů, kterým je pozoruhodný krajinář, akademický malíř Josef Mathias Minařík. Po Antonínu Chittussim a Jindřichu Pruchovi, další výtvarník, který svou tvorbu zasvětil kraji v okolí řeky Doubravy.

Renomovaný malíř Josef Minařík, absolvent vysoké školy výtvarného zaměření, patří k oněm významným českým krajinářům, pro které je rodná krajina okolí Ronova nad Doubravou a Heřmaně trvalým inspiračním zdrojem. Jeho dílo je současně svědectvím i mementem dnešní doby se zachováním individuálních a charakteristických znaků malířského rukopisu, bez jakékoliv snahy po efemérní podbízivosti.

Provozovatel

Galerie Josefa Mathiase Minaříka

25
582 74 Jeřišno
Tel.:
+420 731 182 249
Email:
o.minarik@volny.cz
WWW:
www.galerie-minar...
GPS:
49,791504 15,641293
 
 

Vstupné

Cena: 30 Kč

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Jezerka

Hotel Jezerka

Seč, Pardubický kraj
Penzion U Bambuchů

Penzion U Bambuchů

Libice nad Doubravou, Kraj Vysočina