Úvod > Co chcete dělat? > Farma Moulisových v Milínově
Farma Moulisových v Milínově
"> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Životní styl

Farma Moulisových v Milínově

Ekologická farma v obci Milínov je místem kde se děti na několik hodin "vytrhnou" ze zaběhlých kolejí života ve městě. Vyzkoušejí si činnosti spojené s životem na statku a navíc ochutnají vlastnoručně zhotovené polotovary.
V Milínově na Plzeňsku provozují manželé Moulisovi novou agroturistickou atrakci – jejich farma se speciálně zaměřuje na dětskou pedagogiku a návštěvníkům prakticky představuje život na farmářské usedlosti. Děti se zde nejen seznámí s tím, jak se například vyrábí máslo nebo peče chléb, ale celý postup si navíc mohou vyzkoušet sami – i s následnou ochutnávkou.

Mimo denních či půldenních akcí pro školy a školky na farmě pořádají také Víkendy pro mladé farmáře, kdy se spí ve stodole na seně a děti si s pomocí připravují téměř veškeré jídlo, stloukají máslo, vyzkouší si nadojit „mléko“ na atrapě vemene, vytlouct obilí pravým cepem, které následně pomelou na mouku, z níž si upečou chléb. Během pobytu si ještě stihnou zajezdit na koni, naučí se něco málo o hospodářských zvířatech, jak o ně pečovat, jak je nakrmit, dozví se co to vlastně je ekologické zemědělství a v čem se liší tyto produkty, jak je poznají nejen v obchodě a zasoutěží si, jestli rozeznají bio a "nebio" produkty. Program je nutno předem rezervovat a domluvit podrobnosti.

Pro zájemce z blízkého i dalekého okolí na farmě také zajistí vyjížďky na koních do krásné okolní přírody nebo kurzy vaření. Maso co si zde koupíte, máte i možnost na farmě připravit na několik způsobů pod taktovkou profesionálního kuchaře.

Mimo aktivit pro děti farma nabízí „tak trošku jiné“, atraktivní zázemí vhodné pro pořádání seminářů, školení, firemních večírků, rodinných oslav, svateb apod. v  občasné restauraci s kapacitou cca 24 míst k sezení určené pro tyto události. Stylově zařízená restaurace s terasou do zahrady, pastvin je mimo jiné vybavena velkým plátnem se zpětným projektorem. Součástí je i kuchyně, kde pro vás zajistí nezbytný gastroservis dle vašich požadavků.

Provozovatel

Farma Moulisových

Milínov 23
332 04 Milínov
Tel.:
+420 602 873 935
Email:
moulisova@farmamo...
WWW:
www.farmamoulisov...
GPS:
49,645174 13,563200
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Útulnoff – glamping Milínov

Útulnoff – glamping Milínov

Nezvěstice, Plzeňský kraj
Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Spálené Poříčí, Plzeňský kraj
Restaurace Na Čabardě

Restaurace Na Čabardě

Blovice, Plzeňský kraj