Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Exkurze ve šperkařské firmě Stefany Šperky ve Bzí
Zážitky

Exkurze ve šperkařské firmě Stefany Šperky ve Bzí

Návštěvníci mohou nahlédnout pod pokličku malé rodinné firmy, kde se zabýváme ruční výrobou šperků s přírodními kameny. Během prohlídky navštívíte brusírnu kamenů s možností vyzkoušet si jeden z procesů brusičského řemesla.
Stefany se zapojila do projektu Křišťálové údolí. Můžete zažít komentovanou prohlídku zlatnické a brusičské dílny ve Bzí u Železného Brodu, kde se rodí originální šperky.Uvidíte ukázky výroby, můžete si sami vyleštit český achát a vyslechnout si něco o zajímavých minerálech.

Exkurze je možná po předchozí objednávce minimálně 2 dny předem
  • min. počet osob ve skupině: 4
  • max. počet osob ve skupině: 30

Během prohlídky navštívíte brusírnu kamenů s možností vyzkoušet si jeden z procesů brusičského řemesla. Dále pak malá ochutnávka ve výrobě a samozřejmě spousta informací, povídání a rodinných příběhů. Návštěvník si může vyrobit jednoduchý šperk. Dále pak možnost koupi šperku přímo z naší díly. V neposlední řadě se exkurze může přesunout (pouze za příznivého počasí) do nedalekého břidlicového lomu.

Galerii firmy Stefany můžete navštívit také v Praze – Holešovicích, na ulici Milady Horákové.


Z historie frimy Stefany

První záznamy o výrobě bižuterních a skleněných ozdob se v naší rodině objevily už v roce 1925. Tatínek Manfred Lindner navázal na šikovnost svých rodičů, kteří vedli mezi světovými válkami, svojí sklářskou a bižuterní firmu. Sklo vyměnil za přírodní kameny a ty se staly jeho vášní a později i řemeslem. Jako skvělý brusič a šperkař předal svůj um další generaci.

V roce 1992 se současná majitelka Štěpánka Kurfiřtová vydala na cestu své vlastní autorské tvorby. Znalost kamenů a především láska k nim jí dodala odvahu tvořit šperky jinak. Časem se jí podařilo vybudovat vlastní značku Stefany. Kus rodinné tradice předala své dceři Adélce, která ji dnes tvoří a dále rozvíjí se ní. S tatínkem se schází dodnes, vzájemně spolupracují a předávají si zkušenosti. Krom probírání poznatků z oboru, si se zaujetím vyslechne i nějaký ten rodinný, kamennářský příběh. Ráda se s vámi o něj podělí....

Provozovatel

Stefany Šperky

Bzí 45
468 22 Železný Brod
Tel.:
+420 604 824 884
Email:
stefany.jewels@gm...
WWW:
https://www.stefa...
WWW:
https://www.stefa...
GPS:
50,661947 15,233152
 
 

Vstupné

Cena: 80 Kč

Snížená cena: 40 Kč

Poznámka:Dítě do 6 let má vstup za doprovodu osoby starší 18 let zdarma. Vstupné je možné na místě zaplatit hotově nebo kartou. Parkování přímo u provozovny zdarma.

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Božský Karel

Přijďte si připomenout nezapomenutelné hity Božského Káji v podání nejlepšího revivalu Karla Gotta.
Skuhrov, Liberecký kraj

Velikonoční jarmark na Bělišti

Prostory roubeného stavení se promění v prodejní galerii řemeslných výrobků, jarních dekorací a velikonočního zboží. 31. 3. – 2. 4. od 9:00 do 17:00
Železný Brod, Liberecký kraj

Maloskalská noc 2023

Maloskalská noc je pohodový rodinný festival, kam mohou rodiče vzít i menší děti a společně prožít celý den.
Malá Skála, Liberecký kraj

Masopust na Dlaskově statku

V sobotu 4. února se na Dlaskově statku v Dolánkách uskuteční tradiční masopustní veselí. Všichni zúčastnění mohou ochutnat zabíjačkové pochoutky, popít nápoje alkoholické i nealkoholické a především se mohou těšit na bujarý rej maškar, hudbu a vystoupení folklorních souborů.
Turnov, Liberecký kraj

Skleněné foukané figurky v Železném Brodě – tradiční výroba

Tradiční výrobky železnobrodského skla, ale i zcela nové vzory – vánoční ozdoby i velikonoční kraslice. Každá figurka má své osobní kouzlo. Vše je foukané ze skleněných trubiček české výroby u kahanu, tedy ruční práce. Foukání skla si může každý návštěvník sám vyzkoušet.
Železný Brod, Liberecký kraj

Splzovský vodopád u Malé Skály

Splzovský vodopád poblíž Malé Skály má dvě ramena, která jsou cca 3 metry vysoká. Nad rameny se nachází 1 metr vysoký stupeň z balvanů.
Železný Brod, Liberecký kraj

Muzeum výroby korálků a kreativní dílny pro děti v Pěnčíně

Muzeum výroby korálků je zaměřeno na historii výroby. Najdete zde kreativní dílny pro děti a novou prodejnu, kde si můžete zakoupit korálky volné, navlečené na silonu, bižuterii,komponenty pro výrobu bižuterie, dárkové a upomínkové předměty, hračky a hry. Nově si můžete zakoupit netradiční zážitek.
Pěnčín, Liberecký kraj

Prodejna korálků, skleněných figurek a bižuterie s předváděním výroby v Železném Brodě

Podívejte se na tradiční výrobu u sklářského kahanu. Máte zájem se dozvědět zajímavosti o sklářství v tomto regionu? Vyzkoušejte si ruční výrobu na vlastní kůži! Každý kus je de facto originálem, skleněné výrobky si můžete také koupit.
Železný Brod, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Vodácká ubytovna U Tlusťocha v Malé Skále

Turistická ubytovna U Tlusťocha se nachází v samém srdci Malé Skály nealeko sportovně rekreačního centra Žlutá plovárna. Ubytování je vhodné pro nenáročné turisty, vodáky projíždějící Malou Skálou nebo třeba větší skupiny a školy.
Malá Skála, Liberecký kraj

Restaurace pod Pantheonem

Restaurace Maloskalského pivovaru nacházející se v blízkosti skalního hradu Vranov Pantheon.
Malá Skála, Liberecký kraj

Ubytování Eliška Burianová v Malé Skále

Ubytování Burianová Eliška se nachází na klidném a tichém místě v obci Malá Skála ve velmi oblíbeném regionu Český ráj, s překrásným výhledem na Suché skály.
Malá Skála, Liberecký kraj

Autokemp Ostrov v Malé Skále

Autokemp Ostrov v Malé skále nabízí chatky, prostor pro stany i karavany, restauraci, wifi připojení, dětské hřiště, ohniště a kuchyňku. Poskytuje úschovnu kol, lodě k zapůjčení a noční hlídání v hlavní sezóně.
Malá Skála, Liberecký kraj