!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Exkurze ve šperkařské firmě Stefany Šperky ve Bzí
Zážitky

Exkurze ve šperkařské firmě Stefany Šperky ve Bzí

Návštěvníci mohou nahlédnout pod pokličku malé rodinné firmy, kde se zabýváme ruční výrobou šperků s přírodními kameny. Během prohlídky navštívíte brusírnu kamenů s možností vyzkoušet si jeden z procesů brusičského řemesla.
Stefany se zapojila do projektu Křišťálové údolí. Můžete zažít komentovanou prohlídku zlatnické a brusičské dílny ve Bzí u Železného Brodu, kde se rodí originální šperky.Uvidíte ukázky výroby, můžete si sami vyleštit český achát a vyslechnout si něco o zajímavých minerálech.

Exkurze je možná po předchozí objednávce minimálně 2 dny předem
  • min. počet osob ve skupině: 4
  • max. počet osob ve skupině: 30

Během prohlídky navštívíte brusírnu kamenů s možností vyzkoušet si jeden z procesů brusičského řemesla. Dále pak malá ochutnávka ve výrobě a samozřejmě spousta informací, povídání a rodinných příběhů. Návštěvník si může vyrobit jednoduchý šperk. Dále pak možnost koupi šperku přímo z naší díly. V neposlední řadě se exkurze může přesunout (pouze za příznivého počasí) do nedalekého břidlicového lomu.

Galerii firmy Stefany můžete navštívit také v Praze – Holešovicích, na ulici Milady Horákové.


Z historie frimy Stefany

První záznamy o výrobě bižuterních a skleněných ozdob se v naší rodině objevily už v roce 1925. Tatínek Manfred Lindner navázal na šikovnost svých rodičů, kteří vedli mezi světovými válkami, svojí sklářskou a bižuterní firmu. Sklo vyměnil za přírodní kameny a ty se staly jeho vášní a později i řemeslem. Jako skvělý brusič a šperkař předal svůj um další generaci.

V roce 1992 se současná majitelka Štěpánka Kurfiřtová vydala na cestu své vlastní autorské tvorby. Znalost kamenů a především láska k nim jí dodala odvahu tvořit šperky jinak. Časem se jí podařilo vybudovat vlastní značku Stefany. Kus rodinné tradice předala své dceři Adélce, která ji dnes tvoří a dále rozvíjí se ní. S tatínkem se schází dodnes, vzájemně spolupracují a předávají si zkušenosti. Krom probírání poznatků z oboru, si se zaujetím vyslechne i nějaký ten rodinný, kamennářský příběh. Ráda se s vámi o něj podělí....
Zobrazit více

Provozovatel

Stefany Šperky

Bzí 45
468 22 Železný Brod
Tel.:
+420 604 824 884
Email:
stefany.jewels@gm...
WWW:
www.stefany-sperk...
GPS:
50,661947 15,233152
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Ostrov v Malé Skále

Autokemp Ostrov v Malé Skále

Malá Skála, Český ráj
Penzion Neco v Malé Skále

Penzion Neco v Malé Skále

Malá Skála, Český ráj