Úvod > Co chcete dělat? > Elektrárna Ledvice – výprava za klasickou energetikou
Zážitky

Elektrárna Ledvice – výprava za klasickou energetikou

Infocentrum Elektrárny Ledvice je zaměřené na klasickou energetiku, a je tak vůbec první svého druhu v ČR. Tematicky doplňuje ostatní infocentra Skupiny ČEZ věnující se jaderné energetice a obnovitelným zdrojům. V areálu elektrárny se navíc ukrývá jeden unikát – rozhledna vysoká 140 metrů!

V moderních prostorách infocentra na vás čekají tři patra nabitá zážitky a poznáním. Těšit se můžete na interaktivní expozici plnou virtuálních prvků a audiovizuálních technologií, díky kterým zjistíte, jak taková elektrárna vlastně funguje. Součástí expozice je i část zaměřená na přírodu a rekultivaci krajiny, kde si vyzkoušíte on-line měření fotosyntézy živého stromu a mnoho dalšího!

Zábavu si v infocentru užijí i ti nejmenší. Celé dolní patro překypuje zábavou, nechybí ani dětský koutek plný her. Kdo by si nechtěl zahrát na permoníky nebo si zaskákat panáka se skřítky Enery? Právě Watík, Joulinka a jejich kamarádi naučí děti o energetice spoustu zajímavostí.

Výhled z nejvyšší budovy ČR

Během prohlídky infocentra doporučujeme navštívit také rozhlednu s prosklenou vyhlídkou a přístupným ochozem, která se nachází přímo v areálu elektrárny. Naskytne se vám neopakovatelný výhled na okolní krajinu, ocitnete se totiž na střeše nejvyšší budovy v České republice (144 metrů).

Nahoru je nutné nejdříve vyjet výtahem 28 pater a poté ještě vyšlápnout 46 schodů. Z vyhlídky uvidíte část Dolu Bílina, České středohoří nebo Krušné hory. Na rozhlednu mohou vyjít jen ti, kteří absolvují krátké proškolení a budou se řídit pokyny pověřené osoby elektrárny. Přístup na rozhlednu je umožněn jen na objednání a s průvodcem a maximálně deseti lidem ve skupině, nutností je pevná uzavřená obuv bez podpatku. Děti musí být starší šesti let a do patnácti let mohou nahoru jen v doprovodu dospělého. Prohlídky začínají v místním infocentru vždy po dvou hodinách.

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Kyselka Bílina

Autokemp Kyselka Bílina

Bílina, Ústecký kraj
Lesní kavárna Kafáč

Lesní kavárna Kafáč

Bílina, Ústecký kraj
Hospůdka u Kamila v Kostomlatech pod Milešovkou

Hospůdka u Kamila v Kostomlatech pod Milešovkou

Kostomlaty pod Milešovkou, Ústecký kraj
EuroCamp Barbora u Teplic

EuroCamp Barbora u Teplic

Jeníkov, Ústecký kraj