Úvod > Co chcete dělat? > Životní styl > Ekofarma U Kotyků – agroturistika v Krkonoších
Životní styl

Ekofarma U Kotyků – agroturistika v Krkonoších

Ekofarma se nachází na úpatí Krkonoš v nadmořské výšce 450 m, v těsné blízkosti města Jilemnice, které je právem nazýváno branou Krkonoš. Hosté se mohou pohybovat v celém areálu ekofarmy a mohou se i zapojit do různých prací a poznat tak nepoznané.
Rodinná farma vznikla v roce 1992. Ve snaze produkovat co nejkvalitnější potraviny a chovat se co nejšetrněji k přírodě, začala rodinná farma v roce 1997 hospodařit ekologicky a o 2 roky později získala certifikát ekologického chovu na veškerou produkci farmy.

Pro děti je to ráj, nejvíce jsou v oblibě kočky s koťátky a velice mazlivý pes (Bernský salašnický). Je zde možnost denně posedět u ohně, na rožni si vytvořit něco dobrého k snědku a pro nebojácné (ale i bojácné) děti vymýšlíme různé bobříky (odvahy, mlčení). Zažijete tu spoustu legrace. Doslova hitem se stalo přenocování dětí přímo ve stáji na slámě se zvířátky – s koněm, kočičkami a psem. Mimo to se zde seznámíte také s kozou, které říkáme Cácorka. Je moc milá a moc ráda s vámi půjde třeba na procházku. Věříme, že se k nám přijedete podívat tak, jako spousta rodičů s dětmi, ale i prarodičů s vnuky, kteří již jsou u nás stálými hosty.

Pro všechny, kteří mají rádi klid, pohodu, zázemí a příjemný pobyt na venkově nebo pro ty, kteří se nechtějí nudit, nabízíme novou formou venkovské turistiky – možnost volného pobytu v celém prostoru ekofarmy. Pro ty, kteří mají dostatek energie, existuje u nás možnost zapojení se do pracovního procesu a poznat tak nepoznané – stále více jsou v oblibě projížďky na koni, v bryčce a v zimě na saních. V letních měsících možnost využití volného času v nedaleké krásné přírodě – na vlastních pozemcích farmy.
 

Hospůdka na farmě

Vaříme z vyzrálého hovězího masa z ekologického chovu plemene Aberdeen Angus. Čepujeme kvalitní piva a věnujeme jim patřičnou péči, aby vám chutnala.

Otevírací doba hospůdky:
 • Pá 17.00 – 23.00
 • So 11.00 – 23.00
 • Ne 11.00 – 20.00
   

Ubytování na farmě

Naše pokoje jsou vám k dispozici celoročně. Můžete si tak užít všechny roční období v krásné krajině a přírodě podkrkonoší. Agroturistika, sport, výlety, relaxace. K tomu všemu vám poslouží ubytování na naší ekofarmě. K dispozici jsou tři pokoje s vlastní kuchyňkou, koupelnou a toaletou. WIFI připojení  k internetu je k  dispozici jak pro ubytované hosty, tak pro hospůdku, kde si během návštěvy můžete vyřídit vše potřebné.

Ubytovaní hosté mají auto doslova pár kroků od svých pokojů, což je velmi praktické a uvítají ho zejména ti, kteří s sebou vozí vybavení pro volný čas a sport. Při pití kávy na zahrádce u hospůdky můžete přemýšlet kam pojedete na výlet, ať už autem, na kole, na koni, nebo v kočáře.


Dále nabízíme:

 • konzumace vlastních produktů farmy – maso, brambory
 • možnost večerních posezení u ohně (opékání buřtů)
 • možnost rožnění jehňat z našeho vlastního chovu
 • půjčování horských kol – koupaliště 3 km
 • tenisové kurty 3 km
 • krytý bazén 4 km
 • možnost výletů do Českého ráje (cca 30 km )
 • vyhlídkové lety 15 km
 • lyžařský areál 15 km
 • rybníky na rybaření 2 km
 • možnost sběru hub v nedalekých lesích – pokud ovšem rostou

 

Provozovatel

Ekofarma U Kotyků

Roztoky u Jilemnice 82
512 31 Roztoky u Jilemnice
Tel.:
+420 608 233 275
Tel.:
+420 721 096 135
Email:
kotyk@ekofarmauko...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.ekofarmaukoty...
GPS:
50,567900 15,498780
 
 

Vstupné

Poznámka:Lůžko na více jak 1 noc bez snídaně 310 Kč/ osoba, lůžko na více jak 1 noc se snídaní 390 Kč/ osoba

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Radka Svatošová

Radka Svatošová představí svoji novou knihu, zaměřenou na používání darů přírody, léčivých rostlin v domácnosti.
Nová Paka, Královéhradecký kraj

Krajina s vlky

Přijďte na setkání se znalcem přírody, který o ní krásně píše i vypráví právě u nás v Nové Pace!
Nová Paka, Královéhradecký kraj

Život v kráse – Anna Suchardová – Brichová

Život v kráse – Anna Suchardová – Brichová.
Nová Paka, Královéhradecký kraj

Život v kráse – Anna Suchardová – Brichová

Život v kráse – Anna Suchardová – Brichová.
Nová Paka, Královéhradecký kraj

Rockový večer

Sezonu v Pivovaru v Nové Pace zakončíme ve stylu rocku. Těšit se můžete na kapely RIMORTIS, SEVEN a KOMUNÁL. Krásné zázemí pivovaru, dobré pivo a k tomu fajn muzika, co víc si přát...
Nová Paka, Královéhradecký kraj

Cyklobusy Krkonoše 2023

Krkonošské cyklobusy budou k dispozici cyklistům až do konce září 2023 (posledního víkendu v září). Tak neváhejte a naplánujte si výlet na kole. Letos jezdí sedm autobusových linek – od západu po východ.
Vrchlabí, Královéhradecký kraj

Razítkovací hra Pohádkové Krkonoše

Od května do poloviny října si můžete se svými dětmi, vnoučaty, neteřemi, synovci, sestřičkami, bratříčkami užít razítkovací hru "Po stopách Krakonoše". Hra vás zavede do pěkných míst v Krkonoších a Podkrkonoší, která třeba dosud neznáte.
Vrchlabí, Královéhradecký kraj

Trhy Tuhaň – auto-moto-farmářské a bleší trhy

Dříve známé jako burzy Chuchelna, máme více než 45 let tradice. Nyní v obci Tuhaň, okr. Semily.
Stružinec, Liberecký kraj

Malý pojizerský Pacifik – romantická jízda údolím Jizery

Pojizerským Pacifikem se nazývá železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou. Přírodní scenérie, které spatříte při jízdě, opravdu stojí za vidění.
Martinice v Krkonoších, Liberecký kraj

Western city Mříčná – Divoký západ a příměstské tábory

Western Mříčná pořádá během celého roku různé kulturní i společenské akce pro širokou veřejnost. Po dvou letech se vracíme s dětskými tábory, které se budou zaměřovat na Divoký západ.
Mříčná, Liberecký kraj

Železniční stanice a muzeum provozu na trati Martinice v Krkonoších

Železniční stanice Martinice v Krkonoších je unikátem. Od srpna 2019 je zdne nové muzeum. Železniční spolelek se věnuje záchraně a obnově zchátralých objektů v areálu stanice.
Martinice v Krkonoších, Liberecký kraj

Letní biatlon na vlastní kůži

Ve spolupráci s biatlonovým klubem KB Jilemnice jsme připravili možnost pro všechny vyzkoušet si biatlon na vlastní kůži.
Jilemnice, Liberecký kraj

Biatlon na vlastní kůži

Biatlon je velmi atraktivní sport, v České republice si za poslední roky získal velké množství fanoušků a i v základnách klubů to praská ve švech. Všichni víme jak lehce se radí doma, v teple, v bezvětří, u čaje a se všemi dostupnými informacemi. Realita je však o dost složitější...
Jilemnice, Liberecký kraj

Běžecký areál Hraběnka – trasy pro méně zkušené a začínající běžkaře

V Jilemnici můžeme najít několik kilometrů pravidelně upravovaných běžeckých tratí, z nichž většinu v areálu Hraběnka, ale značná část vede kolem dokola celé Jilemnice. Přirozeným nástupním místem pro tyto tratě je přímo v areálu Hraběnka místo zvané "U buněk".
Jilemnice, Liberecký kraj

Krkonoše na běžkách – turistická běžecká trasa Buď fit v Jilemnici

Trasa Buď fit v délce 20 kilometrů začíná v Jilemnici, na místě zvaném U buněk, v areálu Hraběnka, ale je také možnost napojit se na více místech a lze jí projíždět v libovolném směru. Na lyže se mohou po této trase vydat děti, senioři i zdatní sportovci.
Jilemnice, Liberecký kraj

Plavecký bazén a sauna v Jilemnici

Kryté koupání naleznete v plaveckém bazénu v Jilemnici na Tyršově náměstí. Bazén dlouhý 25 metrů nabízí čtyři plavecké dráhy. Proměnlivá hloubka bazénu se pohybuje mezi jedním až 1,5 m. V areálu nechybí dětský bazének s vodním chrličem ve tvaru obdélníku.
Jilemnice, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Trautenberk

Příjemné ubytování pro rodinnou dovolenou, maminky s dětmi, sportovní a fotbalová soustředění i školy v přírodě. Pochutnat si můžete ve vyhlášeném Steak restaurantu.
Studenec, Liberecký kraj

Pension Alexander v Jilemnici

Penzion a restaurace rodinného typu v Jilemnici nabízí výbornou českou kuchyni a příjemné posezení. Ubytovat se můžete v pokojích s vlastním sociálním zařízením.
Jilemnice, Liberecký kraj

Restaurace Šaldův statek v Jilemnici

Šaldův statek je státem chráněná roubená chalupa a zároveň stylová nekuřácká restaurace ve Zvědavé uličce v Jilemnici. Kromě vynikajícího pohoštění najdete uvnitř restaurace také výstavu místního výtvarníka Josefa Dufka, autora tradičního sněhového Krakonoše na Jilemnickém náměstí.
Jilemnice, Liberecký kraj

Lavina Restaurant a Hotel Na Staré poště

Lavina Restaurant a Hotel na Staré poště s příjemným ubytováním v pěti dvoulůžkových pokojích a v jednom apartmánu pro čtyři až šest osob, který je vybaven vlastní kuchyňkou. Pokoje jsou čisté a stylově vybavené, samozřejmostí je vlastní koupelna, TV a připojení k internetu.
Jilemnice, Liberecký kraj

Hotel Vyhlídka v Krkonoších

Celoroční ubytování v Národním parku Krkonoše v Hotelu Vyhlídka je ideálním místem pro zimní i letní rekreaci. Hotel, obklopený přírodou, se nachází v klidném horském prostředí na kopci Kozinec v okrajové části města Jilemnice – Hrabačov.
Jilemnice, Liberecký kraj

Chata Pod Hájkem

Celoroční ubytování v areálu rodinné biofarmy Krkonoších – nedaleko turistického centra Vrchlabí.
Horní Branná, Liberecký kraj

Penzion Pod Hájkem

Kvalitní ubytování v krásné obci Horní Branná na úpatí Krkonoš. Obec se nachází mezi dvěma turistickými centry – městečkem Jilemnice a Vrchlabí.
Horní Branná, Liberecký kraj

Restaurace a pension Mája Nová Paka

Restaurace a pension Mája se nachází na okraji Nové Paky na trase od Českého ráje do Krkonoš.
Nová Paka, Královéhradecký kraj