Úvod > Co chcete dělat? > Životní styl > Ekofarma U Kotyků – agroturistika v Krkonoších
Životní styl

Ekofarma U Kotyků – agroturistika v Krkonoších

Ekofarma se nachází na úpatí Krkonoš v nadmořské výšce 450 m, v těsné blízkosti města Jilemnice, které je právem nazýváno branou Krkonoš. Hosté se mohou pohybovat v celém areálu ekofarmy a mohou se i zapojit do různých prací a poznat tak nepoznané.
Rodinná farma vznikla v roce 1992. Ve snaze produkovat co nejkvalitnější potraviny a chovat se co nejšetrněji k přírodě, začala rodinná farma v roce 1997 hospodařit ekologicky a o 2 roky později získala certifikát ekologického chovu na veškerou produkci farmy.

Pro děti je to ráj, nejvíce jsou v oblibě kočky s koťátky a velice mazlivý pes (Bernský salašnický). Je zde možnost denně posedět u ohně, na rožni si vytvořit něco dobrého k snědku a pro nebojácné (ale i bojácné) děti vymýšlíme různé bobříky (odvahy, mlčení). Zažijete tu spoustu legrace. Doslova hitem se stalo přenocování dětí přímo ve stáji na slámě se zvířátky – s koněm, kočičkami a psem. Mimo to se zde seznámíte také s kozou, které říkáme Cácorka. Je moc milá a moc ráda s vámi půjde třeba na procházku. Věříme, že se k nám přijedete podívat tak, jako spousta rodičů s dětmi, ale i prarodičů s vnuky, kteří již jsou u nás stálými hosty.

Pro všechny, kteří mají rádi klid, pohodu, zázemí a příjemný pobyt na venkově nebo pro ty, kteří se nechtějí nudit, nabízíme novou formou venkovské turistiky – možnost volného pobytu v celém prostoru ekofarmy. Pro ty, kteří mají dostatek energie, existuje u nás možnost zapojení se do pracovního procesu a poznat tak nepoznané – stále více jsou v oblibě projížďky na koni, v bryčce a v zimě na saních. V letních měsících možnost využití volného času v nedaleké krásné přírodě – na vlastních pozemcích farmy.
 

Hospůdka na farmě

Vaříme z vyzrálého hovězího masa z ekologického chovu plemene Aberdeen Angus. Čepujeme kvalitní piva a věnujeme jim patřičnou péči, aby vám chutnala.

Otevírací doba hospůdky:
 • Pá 17.00 – 23.00
 • So 11.00 – 23.00
 • Ne 11.00 – 20.00
   

Ubytování na farmě

Naše pokoje jsou vám k dispozici celoročně. Můžete si tak užít všechny roční období v krásné krajině a přírodě podkrkonoší. Agroturistika, sport, výlety, relaxace. K tomu všemu vám poslouží ubytování na naší ekofarmě. K dispozici jsou tři pokoje s vlastní kuchyňkou, koupelnou a toaletou. WIFI připojení  k internetu je k  dispozici jak pro ubytované hosty, tak pro hospůdku, kde si během návštěvy můžete vyřídit vše potřebné.

Ubytovaní hosté mají auto doslova pár kroků od svých pokojů, což je velmi praktické a uvítají ho zejména ti, kteří s sebou vozí vybavení pro volný čas a sport. Při pití kávy na zahrádce u hospůdky můžete přemýšlet kam pojedete na výlet, ať už autem, na kole, na koni, nebo v kočáře.


Dále nabízíme:

 • konzumace vlastních produktů farmy – maso, brambory
 • možnost večerních posezení u ohně (opékání buřtů)
 • možnost rožnění jehňat z našeho vlastního chovu
 • půjčování horských kol – koupaliště 3 km
 • tenisové kurty 3 km
 • krytý bazén 4 km
 • možnost výletů do Českého ráje (cca 30 km )
 • vyhlídkové lety 15 km
 • lyžařský areál 15 km
 • rybníky na rybaření 2 km
 • možnost sběru hub v nedalekých lesích – pokud ovšem rostou

 

Provozovatel

Ekofarma U Kotyků

Roztoky u Jilemnice 82
512 31 Roztoky u Jilemnice
Tel.:
+420 608 233 275
Tel.:
+420 721 096 135
Email:
kotyk@ekofarmauko...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.ekofarmaukoty...
GPS:
50,567900 15,498780
 
 

Vstupné

Poznámka:Lůžko na více jak 1 noc bez snídaně 310 Kč/ osoba, lůžko na více jak 1 noc se snídaní 390 Kč/ osoba

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Silvestrovský výstup na Žalý

I když se nejedná o organizovanou akci, tak se každoročně scházejí obyvatelé okolních měst a obcí i turisté na jedné z dominant středních Krkonoš – vrchu Žalý společně oslavit Silvestr.
Jilemnice, Liberecký kraj

Krkonošský pohádkový betlém v zámeckém parku

Po roce opět v zámeckém parku ve Vrchlabí přišel přivítat advent krásný Krkonošský pohádkový betlém.
Vrchlabí, Královéhradecký kraj

Czech Skipass 2022/2023

Úspěšný projekt Czech Skipass – lyžařská celosezónní permanentka, která umožňuje návštěvníkům užít si 185 km sjezdových tratí v 18 předních domácích skiareálech – pokračuje i letos. Czech Skipass zahrnuje 147 lanovek a vleků.
Vrchlabí, Královéhradecký kraj

Swingové Vánoce ve Vrchlabí

Zažijte kouzlo adventu na vlně hudby ve Vrchlabí.
Vrchlabí, Královéhradecký kraj

Malý pojizerský Pacifik – romantická jízda údolím Jizery

Pojizerským Pacifikem se nazývá železniční trať ve směru Martinice v Krkonoších – Rokytnice nad Jizerou. Přírodní scenérie, které spatříte při jízdě, opravdu stojí za vidění.
Martinice v Krkonoších, Liberecký kraj

Železniční stanice a muzeum provozu na trati Martinice v Krkonoších

Železniční stanice Martinice v Krkonoších je unikátem. Od srpna 2019 je zdne nové muzeum. Železniční spolelek se věnuje záchraně a obnově zchátralých objektů v areálu stanice.
Martinice v Krkonoších, Liberecký kraj

Letní biatlon na vlastní kůži

Ve spolupráci s biatlonovým klubem KB Jilemnice jsme připravili možnost pro všechny vyzkoušet si biatlon na vlastní kůži.
Jilemnice, Liberecký kraj

Biatlon na vlastní kůži

Biatlon je velmi atraktivní sport, v České republice si za poslední roky získal velké množství fanoušků a i v základnách klubů to praská ve švech. Všichni víme jak lehce se radí doma, v teple, v bezvětří, u čaje a se všemi dostupnými informacemi. Realita je však o dost složitější...
Jilemnice, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pension Trautenberk

Příjemné ubytování pro rodinnou dovolenou, maminky s dětmi, sportovní a fotbalová soustředění i školy v přírodě. Pochutnat si můžete ve vyhlášeném Steak restaurantu.
Studenec, Liberecký kraj

Pension Alexander v Jilemnici

Penzion a restaurace rodinného typu v Jilemnici nabízí výbornou českou kuchyni a příjemné posezení. Ubytovat se můžete v pokojích s vlastním sociálním zařízením.
Jilemnice, Liberecký kraj

Restaurace Šaldův statek v Jilemnici

Šaldův statek je státem chráněná roubená chalupa a zároveň stylová nekuřácká restaurace ve Zvědavé uličce v Jilemnici. Kromě vynikajícího pohoštění najdete uvnitř restaurace také výstavu místního výtvarníka Josefa Dufka, autora tradičního sněhového Krakonoše na Jilemnickém náměstí.
Jilemnice, Liberecký kraj

Lavina Restaurant a Hotel Na Staré poště

Lavina Restaurant a Hotel na Staré poště s příjemným ubytováním v pěti dvoulůžkových pokojích a v jednom apartmánu pro čtyři až šest osob, který je vybaven vlastní kuchyňkou. Pokoje jsou čisté a stylově vybavené, samozřejmostí je vlastní koupelna, TV a připojení k internetu.
Jilemnice, Liberecký kraj